Таг: пушка

РОДИТЕЛИ НА ЗАГИНАТИТЕ ДЕЦА ВО МАСАКРОТ ВО ТЕКСАС ЌЕ ГО ТУЖАТ ПРОИЗВОДИТЕЛОТ НА ОРУЖЈЕТО

РОДИТЕЛИ НА ЗАГИНАТИТЕ ДЕЦА ВО МАСАКРОТ ВО ТЕКСАС ЌЕ ГО ТУЖАТ ПРОИЗВОДИТЕЛОТ НА ОРУЖЈЕТО

Таткото на 10-годишното девојче убиено во пукањето во училиштето во Увалде, Тексас, и вработен во училиштето, ги презеле првичните чекори кои би можел ...
19 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА АНГЕЛА ЃОРЃИЕВСКА КОЈА ГО ПОВИКАЛА ПИНО СЕКОНДО НА СРЕДБА СО УБИЕЦОТ И ПОМОГНАЛА ДА СЕ ЗАКОПА НЕГОВОТО ТЕЛО СО КАМЕЊА

19 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА АНГЕЛА ЃОРЃИЕВСКА КОЈА ГО ПОВИКАЛА ПИНО СЕКОНДО НА СРЕДБА СО УБИЕЦОТ И ПОМОГНАЛА ДА СЕ ЗАКОПА НЕГОВОТО ТЕЛО СО КАМЕЊА

За помагање во убиството на 26-годишното момче Пинета Секондо Пино, Основниот кривичен суд Скопје денеска ја осуди неправосилно обвинетата Ангела Ѓорѓ ...
НЕВЕСТАТА СО ПУШКАТА УШТЕ Е НА РАБОТА ВО ПОЛИЦИЈА

НЕВЕСТАТА СО ПУШКАТА УШТЕ Е НА РАБОТА ВО ПОЛИЦИЈА

Марија Ристеска Калешковска, невестата што пукаше на нејзината свадбата, се уште оди на работа во битолската полиција, потврди за „САКАМДАКАЖАМ.МК“ по ...
ЧЕТИРИ ДЕНА ПО МЕДАЛОТ ВО РИО, ЛИНГ СЕДНА ВО КОМБАЈН ДА МУ ПОМОГНЕ НА ТАТКО МУ СО ЖЕТВАТА

ЧЕТИРИ ДЕНА ПО МЕДАЛОТ ВО РИО, ЛИНГ СЕДНА ВО КОМБАЈН ДА МУ ПОМОГНЕ НА ТАТКО МУ СО ЖЕТВАТА

Олимпискиот медалист во стрелаштво Ед Линг ја замени пушката со комбајн веднаш откако се врати на семејната фарма по настапот во Рио. 33-годишниот Бри ...
4 / 4 НАПИСИ