Таг: Рафаел Надал

1 2 10 / 17 НАПИСИ
НАДАЛ ОСТАНУВА КРАЛОТ НА ЗЕМЈЕНИ ТЕРЕНИ – 12. ТИТУЛА ВО РОЛАН ГАРОС

НАДАЛ ОСТАНУВА КРАЛОТ НА ЗЕМЈЕНИ ТЕРЕНИ – 12. ТИТУЛА ВО РОЛАН ГАРОС

Рафаел Надал ја продолжува својата доминација на Отвореното првенство на Франција, освојувајќи ја 12. титула, што е негов вкупно 18. гренд слем трофеј ...
НАДАЛ ГО ПОБЕДИ ЃОКОВИЌ ВО РИМ И ЈА ОСВОИ РЕКОРДНАТА 34. МАСТЕРС ТИТУЛА

НАДАЛ ГО ПОБЕДИ ЃОКОВИЌ ВО РИМ И ЈА ОСВОИ РЕКОРДНАТА 34. МАСТЕРС ТИТУЛА

Рафаел Надал го победи Новак Ѓоковиќ во финалето на Мастерсот во Рим со 6:0, 4:6, 6:1. Со деветтата титула во Рим, светскиот рекет број 2 сега има рек ...
ЃОКОВИЌ ГО РЕШИ НАДАЛ ЗА ДВА ЧАСА ЗА РЕКОРДНАТА СЕДМА ТИТУЛА ОД АВСТРАЛИЈА ОПЕН

ЃОКОВИЌ ГО РЕШИ НАДАЛ ЗА ДВА ЧАСА ЗА РЕКОРДНАТА СЕДМА ТИТУЛА ОД АВСТРАЛИЈА ОПЕН

Новак Ѓоковиќ по рекорден седми пат во кариерата го освои Отвореното првенство на Австралија, што е негова 15. гренд слем титула, откако во финалето г ...
ЃОКОВИЌ ЗА САМО 83 МИНУТИ ДО СВОЕТО СЕДМО ФИНАЛЕ НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН И НОВ ДУЕЛ СО НАДАЛ

ЃОКОВИЌ ЗА САМО 83 МИНУТИ ДО СВОЕТО СЕДМО ФИНАЛЕ НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН И НОВ ДУЕЛ СО НАДАЛ

Новак Ѓоковиќ изгуби само четири гема во полуфиналниот дуел со Лукас Пуј, за да се пласира во своето седмо финале на Отвореното првенство на Австралиј ...
ПО ДВЕ ГОДИНИ, ЃОКОВИЌ В ПОНЕДЕЛНИК СЕ ВРАЌА НА ВРВОТ НА АТП-ЛИСТАТА

ПО ДВЕ ГОДИНИ, ЃОКОВИЌ В ПОНЕДЕЛНИК СЕ ВРАЌА НА ВРВОТ НА АТП-ЛИСТАТА

Новак Ѓоковиќ од понеделник повторно ќе биде светски рекет број еден, откако Рафаел Надал се повлече од Мастерс турнирот во Париз. Организаторите на т ...
ЃОКОВИЌ ПО ПЕТЧАСОВНА БОРБА СО НАДАЛ СЕ ПЛАСИРАШЕ ВО ФИНАЛЕТО НА ВИМБЛДОН

ЃОКОВИЌ ПО ПЕТЧАСОВНА БОРБА СО НАДАЛ СЕ ПЛАСИРАШЕ ВО ФИНАЛЕТО НА ВИМБЛДОН

Новак Ѓоковиќ се пласираше во своето прво гренд слем финале по речиси две години пауза, откако по два дена играње го совлада Рафаел Надал со 6:4, 3:6, ...
НЕМАМ НАМЕРА ДА СЕ ТРКАМ СО ФЕДЕРЕР, ВЕЛИ НАДАЛ ПО 11. ТРИУМФ НА РОЛАН ГАРОС

НЕМАМ НАМЕРА ДА СЕ ТРКАМ СО ФЕДЕРЕР, ВЕЛИ НАДАЛ ПО 11. ТРИУМФ НА РОЛАН ГАРОС

Рафаел Надал вели дека би сакал да го надмине Роже Федерер во бројот на освоени гренд слем титули, откако вчера по 11. пат славеше на Ролан Гарос, но ...
НАДАЛ ГО ГУБИ ВРВОТ НА АТП-ЛИСТАТА ПО ПРВИОТ ПОРАЗ НА ЗЕМЈА ПО ЕДНА ГОДИНА

НАДАЛ ГО ГУБИ ВРВОТ НА АТП-ЛИСТАТА ПО ПРВИОТ ПОРАЗ НА ЗЕМЈА ПО ЕДНА ГОДИНА

Рафаел Надал ќе го загуби првото место на АТП-листата по шокантниот пораз од Доминик Тим во четвртфиналето на Мастерс турнирот во Мадрид. Шпанецот ...
НАДАЛ СЕ ВРАТИ НА ВРВОТ НА АТП-ЛИСТАТА, ИАКО НЕМА ОДИГРАНО МЕЧ ОД ЈАНУАРИ

НАДАЛ СЕ ВРАТИ НА ВРВОТ НА АТП-ЛИСТАТА, ИАКО НЕМА ОДИГРАНО МЕЧ ОД ЈАНУАРИ

Рафаел Надал по петти пат во својата кариера се најде на првото место на АТП-листата, заменувајќи го својот најголем ривал Роже Федерер, кој го изгуби ...
НАДАЛ ГО ПРЕДАДЕ ЧЕТВРТФИНАЛЕТО НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН ПОРАДИ ПОВРЕДА

НАДАЛ ГО ПРЕДАДЕ ЧЕТВРТФИНАЛЕТО НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН ПОРАДИ ПОВРЕДА

Марин Чилиќ се пласираше во полуфиналето на Отвореното првенство на Австралија, откако Рафаел Надал му го предаде четвртфиналниот меч во петтиот сет п ...
1 2 10 / 17 НАПИСИ