Таг: Рафаел Надал

1 2 330 / 30 НАПИСИ
НАДАЛ ГО ГУБИ ВРВОТ НА АТП-ЛИСТАТА ПО ПРВИОТ ПОРАЗ НА ЗЕМЈА ПО ЕДНА ГОДИНА

НАДАЛ ГО ГУБИ ВРВОТ НА АТП-ЛИСТАТА ПО ПРВИОТ ПОРАЗ НА ЗЕМЈА ПО ЕДНА ГОДИНА

Рафаел Надал ќе го загуби првото место на АТП-листата по шокантниот пораз од Доминик Тим во четвртфиналето на Мастерс турнирот во Мадрид. Шпанецот ...
НАДАЛ СЕ ВРАТИ НА ВРВОТ НА АТП-ЛИСТАТА, ИАКО НЕМА ОДИГРАНО МЕЧ ОД ЈАНУАРИ

НАДАЛ СЕ ВРАТИ НА ВРВОТ НА АТП-ЛИСТАТА, ИАКО НЕМА ОДИГРАНО МЕЧ ОД ЈАНУАРИ

Рафаел Надал по петти пат во својата кариера се најде на првото место на АТП-листата, заменувајќи го својот најголем ривал Роже Федерер, кој го изгуби ...
НАДАЛ ГО ПРЕДАДЕ ЧЕТВРТФИНАЛЕТО НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН ПОРАДИ ПОВРЕДА

НАДАЛ ГО ПРЕДАДЕ ЧЕТВРТФИНАЛЕТО НА АВСТРАЛИЈА ОПЕН ПОРАДИ ПОВРЕДА

Марин Чилиќ се пласираше во полуфиналето на Отвореното првенство на Австралија, откако Рафаел Надал му го предаде четвртфиналниот меч во петтиот сет п ...
ОВА БЕШЕ ЕДНА ОД НАЈДОБРИТЕ СЕЗОНИ ВО МОЈАТА КАРИЕРА, КАЖА НАДАЛ ПО ТРИУМФОТ НА ЈУ-ЕС ОПЕН

ОВА БЕШЕ ЕДНА ОД НАЈДОБРИТЕ СЕЗОНИ ВО МОЈАТА КАРИЕРА, КАЖА НАДАЛ ПО ТРИУМФОТ НА ЈУ-ЕС ОПЕН

Рафаел Надал ја опиша 2017 година како една од најдобрите во неговата кариера откако ноќеска по трет пат освои Ју-Ес Опен. Светскиот рекет број еден г ...
НАДАЛ СЕ ВРАТИ НА ВРВОТ НА АТП-ЛИСТАТА ПО ТРИ ГОДИНИ

НАДАЛ СЕ ВРАТИ НА ВРВОТ НА АТП-ЛИСТАТА ПО ТРИ ГОДИНИ

Рафаел Надал се врати на првото место на АТП-листата по три години пауза, симнувајќи го од врвот Енди Мареј по 41 недела. Разликата помеѓу нив двајца ...
НЕ СУМ ДОБАР СО БРОЈКИ, ВЕЛИ НАДАЛ ПО ОСВОЈУВАЊЕТО НА 10. ТИТУЛА НА РОЛАН ГАРОС

НЕ СУМ ДОБАР СО БРОЈКИ, ВЕЛИ НАДАЛ ПО ОСВОЈУВАЊЕТО НА 10. ТИТУЛА НА РОЛАН ГАРОС

Рафаел Надал призна дека никогаш не бил добар со бројки за време на на Ролан Гарос, каде што денеска ја освои рекордната 10. титула. „Математика беше ...
ЛАКТОТ МУ ЗАЗДРАВЕ, ЃОКОВИЌ ЌЕ ЈА ПРЕДВОДИ СРБИЈА ПРОТИВ ШПАНИЈА ВО ДЕЈВИС КУПОТ

ЛАКТОТ МУ ЗАЗДРАВЕ, ЃОКОВИЌ ЌЕ ЈА ПРЕДВОДИ СРБИЈА ПРОТИВ ШПАНИЈА ВО ДЕЈВИС КУПОТ

Новак Ѓоковиќ ќе ја предводи Србија во обидот за првпат од 2013 година да се пласира во полуфиналето на Дејвис купот, надевајќи се дека ќе си ја реста ...
ДА ИМАШЕ НЕРЕШЕНО ВО ТЕНИСОТ, ЌЕ ГО ПОДЕЛЕВ ТРОФЕЈОТ СО РАФА, ПОРАЧА ФЕДЕРЕР ПО ТРИУМФОТ ВО АВСТРАЛИЈА

ДА ИМАШЕ НЕРЕШЕНО ВО ТЕНИСОТ, ЌЕ ГО ПОДЕЛЕВ ТРОФЕЈОТ СО РАФА, ПОРАЧА ФЕДЕРЕР ПО ТРИУМФОТ ВО АВСТРАЛИЈА

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер ја освои рекордната 18. гренд слем титула со победата над Рафаел Надал во денешното финале на Австралијан опен и по ...
НАДАЛ И ФЕДЕРЕР ЌЕ ИГРААТ ВО ГРЕНД СЛЕМ ФИНАЛЕ ПО 6 ГОДИНИ

НАДАЛ И ФЕДЕРЕР ЌЕ ИГРААТ ВО ГРЕНД СЛЕМ ФИНАЛЕ ПО 6 ГОДИНИ

Старите ривали Роџер Федерер и Рафаел Надал ќе играат во финалето на Австралијан опен в недела во Мелбурн, што ќе биде нивно прво финале на гренд слем ...
ЗНАМ КАДЕ ЌЕ ГИ ЗАПИШАМ ДЕЦАТА ДА УЧАТ ТЕНИС, КАЖА ФЕДЕРЕР НА ОТВОРАЊЕТО НА АКАДЕМИЈАТА НА НАДАЛ

ЗНАМ КАДЕ ЌЕ ГИ ЗАПИШАМ ДЕЦАТА ДА УЧАТ ТЕНИС, КАЖА ФЕДЕРЕР НА ОТВОРАЊЕТО НА АКАДЕМИЈАТА НА НАДАЛ

Шпанскиот тениски ас Рафаел Надал присуствуваше на инаугурацијата на Академија „Рафа Надал со Мовистар“ на неговиот роден остров Мајорка. Надал беше в ...
1 2 330 / 30 НАПИСИ