Таг: рак на дебело црево

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ СО РАК НА ДЕБЕЛОТО ЦРЕВО ПОД 40 ГОДИНИ, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ СО РАК НА ДЕБЕЛОТО ЦРЕВО ПОД 40 ГОДИНИ, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

Ракот на дебелото црево е едно од најчестите малигни заболувања на модерното време, со околу 1,8 милиони нови случаи во светот секоја година, што прет ...
СЕ ЧУВСТВУВАМ СИЛЕН, ВЕЛИ ПЕЛЕ ОТКАКО БРАЗИЛСКИТЕ МЕДИУМИ ОБЈАВИЈА ДЕКА Е НА ПАЛИЈАТИВНА НЕГА

СЕ ЧУВСТВУВАМ СИЛЕН, ВЕЛИ ПЕЛЕ ОТКАКО БРАЗИЛСКИТЕ МЕДИУМИ ОБЈАВИЈА ДЕКА Е НА ПАЛИЈАТИВНА НЕГА

Легендарниот бразилски фудбалер Пеле синоќа на Инстаграм објави дека се чувствува „силен и со надеж“, откако во бразилските медиуми излегоа непотврден ...
ПЕЛЕ Е СТАВЕН НА ПАЛИЈАТИВНА НЕГА, ПРЕКИНАТА МУ Е ХЕМОТЕРАПИЈАТА

ПЕЛЕ Е СТАВЕН НА ПАЛИЈАТИВНА НЕГА, ПРЕКИНАТА МУ Е ХЕМОТЕРАПИЈАТА

Бразилската фудбалска легенда Пеле е на палијативна нега откако хемотерапијата за ракот на дебелото црево престана да ги дава очекуваните резултати, п ...
ПОРАДИ БИРОКРАТИЈА БИЛА ПРЕКИНАТА ТЕРАПИЈА НА ПАЦИЕНТИ СО РАК НА ДЕБЕЛО ЦРЕВО

ПОРАДИ БИРОКРАТИЈА БИЛА ПРЕКИНАТА ТЕРАПИЈА НА ПАЦИЕНТИ СО РАК НА ДЕБЕЛО ЦРЕВО

БИРОКРАТИЈАТА ПОВАЖНА ОД ЗДРАВЈЕТО – Серија текстови за корупцијата во здравството (2) Болни од рак на дебело црево кон крајот на март годинава остан ...
4 / 4 НАПИСИ