Таг: рак

1 2 3 5 10 / 43 НАПИСИ
ВО „МОЈ ТЕРМИН“ СЕ ВОВЕДУВА СЕКЦИЈА „ЖЕНСКО ЗДРАВЈЕ“, НА ЕДНО МЕСТО ЌЕ БИДАТ СИТЕ ИСПИТУВАЊА НА ЖЕНАТА

ВО „МОЈ ТЕРМИН“ СЕ ВОВЕДУВА СЕКЦИЈА „ЖЕНСКО ЗДРАВЈЕ“, НА ЕДНО МЕСТО ЌЕ БИДАТ СИТЕ ИСПИТУВАЊА НА ЖЕНАТА

Во Националниот систем „Мој термин“ се воведува секција „Женско здравје“, каде ќе бидат внесени сите извештаи од гинеколошките прегледи, како и од ехо ...
РАКОТ НА ПЕЛЕ Е ВО НАПРЕДНА ФАЗА, КАЖАА ЛЕКАРИТЕ

РАКОТ НА ПЕЛЕ Е ВО НАПРЕДНА ФАЗА, КАЖАА ЛЕКАРИТЕ

Ракот на Пеле е во напредна фаза, објавија од болницата во Сао Пауло, каде што се лекува 82-годишната фудбалска легенда. Трикратниот светски првак ...
ЏЕЈН ФОНДА ВЕЛИ ДЕКА РАКОТ Ѝ Е ВО РЕМИСИЈА

ЏЕЈН ФОНДА ВЕЛИ ДЕКА РАКОТ Ѝ Е ВО РЕМИСИЈА

Холивудската дива Џејн Фонда изјави дека се чувствува среќно и благословено што ракот ѝ е во ремисија и веќе не мора да прима хемотерапија. Фонда, кој ...
НЕ ЗНАМ КОГА ЌЕ ДОЈДАТ ЛЕКОВИТЕ ЗА БОЛНИТЕ ОД РАК, АМА ОПТИМИСТ СУМ ДЕКА КЛИНИКАТА ЌЕ ГИ НАБАВИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО САЛИ

НЕ ЗНАМ КОГА ЌЕ ДОЈДАТ ЛЕКОВИТЕ ЗА БОЛНИТЕ ОД РАК, АМА ОПТИМИСТ СУМ ДЕКА КЛИНИКАТА ЌЕ ГИ НАБАВИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО САЛИ

Секако не се очекува пациенти да купуваат терапија за себе, државата, т. е Клиниката треба да се грижи за навремено снабдување, но јас сум оптимист и ...
НИЧИИ ДЕЦА

НИЧИИ ДЕЦА

Кого да го викнеме да го менува системот за кој премиерот сфатил дека не чини? Новата американска амбасадорка ли? ...
ИМАМЕ ВРВНИ ЛЕКАРИ И ОПРЕМА, НЕМАМЕ СИСТЕМ, РЕЧЕ ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ КОЈ СЕ СООЧИЛ СО ЧЕКАЊЕ ДИЈАГНОСТИКА ЗА БЛИЗОК ЧЛЕН НА СЕМЕЈСТВОТО БОЛЕН ОД РАК

ИМАМЕ ВРВНИ ЛЕКАРИ И ОПРЕМА, НЕМАМЕ СИСТЕМ, РЕЧЕ ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ КОЈ СЕ СООЧИЛ СО ЧЕКАЊЕ ДИЈАГНОСТИКА ЗА БЛИЗОК ЧЛЕН НА СЕМЕЈСТВОТО БОЛЕН ОД РАК

„И јас сум имал болни од рак во моето блиско семејство и исто така сме поминувале низ процес на чекање, снимања итн... Системот треба да функционира, ...
ГОЛМАНОТ МАНУЕЛ НОЈЕР ОТКРИ ДЕКА ИМАЛ РАК НА КОЖА И ТРИПАТИ СЕ ОПЕРИРАЛ

ГОЛМАНОТ МАНУЕЛ НОЈЕР ОТКРИ ДЕКА ИМАЛ РАК НА КОЖА И ТРИПАТИ СЕ ОПЕРИРАЛ

Голманот на германската репрезентација и Баерн, Мануел Нојер, откри дека имал рак на кожа и дека бил на три операции, откако го најави своето учество ...
ДО 2030 БИ МОЖЕЛЕ ДА ИМАМЕ ВАКЦИНИ ПРОТИВ РАК, ВЕЛАТ ОСНОВАЧИТЕ НА „БИОНТЕК“

ДО 2030 БИ МОЖЕЛЕ ДА ИМАМЕ ВАКЦИНИ ПРОТИВ РАК, ВЕЛАТ ОСНОВАЧИТЕ НА „БИОНТЕК“

Вакцини кои напаѓаат рак би можеле да бидат достапни до крајот на деценијата, велат сопружниците Угур Шахин и Озлем Туречи. Тие се основачи на германс ...
ЏЕЈН ФОНДА ОБЈАВИ ДЕКА СЕ ЛЕКУВА ОД РАК

ЏЕЈН ФОНДА ОБЈАВИ ДЕКА СЕ ЛЕКУВА ОД РАК

Холивудската легенда Џејн Фонда објави дека има рак и дека оди на хемотерапија. Во објава на Инстаграм, 84-годишната Фонда кажа дека ѝ е дијагностицир ...
РАКОТ Е МЕЃУ ТРИЕСЕТ БОЛЕСТИ КОИ СЕ НА РАБ НА ЕПИДЕМИИ ПО КОВИДОТ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ САЛИ

РАКОТ Е МЕЃУ ТРИЕСЕТ БОЛЕСТИ КОИ СЕ НА РАБ НА ЕПИДЕМИИ ПО КОВИДОТ, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ САЛИ

Ракoт е една од 30-на дијагнози т кои се на работ на епидемии или евентуално пандемии и иако ковидот е голем предизвик, ќе треба да се справуваме со н ...
1 2 3 5 10 / 43 НАПИСИ