Таг: Рака

БИТОЛЧАНЕЦОТ МИРКО КОСТОВСКИ НЕМА ЕДНА РАКА, А РЕЗБАРИ КАКО ДА ГИ ИМА ДЕСЕТ

БИТОЛЧАНЕЦОТ МИРКО КОСТОВСКИ НЕМА ЕДНА РАКА, А РЕЗБАРИ КАКО ДА ГИ ИМА ДЕСЕТ

Хендикепот не значи и крај на животот, иако со една рака, човек добива сила да се докаже во професии каде успеваат луѓе со две раце, вели битолчанецот ...
ПАДНА ГЛАВНИОТ ГРАД НА КАЛИФАТОТ, КУРДИТЕ ЈА ОСЛОБОДИЈА РАКА ОД ИСИС

ПАДНА ГЛАВНИОТ ГРАД НА КАЛИФАТОТ, КУРДИТЕ ЈА ОСЛОБОДИЈА РАКА ОД ИСИС

Курдските и арапските милиции, поддржани од САД, целосно ја ослободија Рака, која важеше за главен град на Исламска држава, објави Сириската опсервато ...
РУСИЈА ТВРДИ ДЕКА МОЖЕБИ ГО УБИЛА ЛИДЕРОТ НА ИСЛАМСКА ДРЖАВА

РУСИЈА ТВРДИ ДЕКА МОЖЕБИ ГО УБИЛА ЛИДЕРОТ НА ИСЛАМСКА ДРЖАВА

Руското министерство за одбрана истражува дали руски воздушен напад во Сирија го убил лидерот на Исламска држава Абу Бакр ал-Багдади, објави новинскат ...
3 / 3 НАПИСИ