Таг: Рамиз Мерко

1 2 3 439 / 39 НАПИСИ
ГОРИ ТРСКАТА МЕЃУ КАЛИШТА И СТРУГА, А ГРАДОНАЧАЛНИКОТ МЕРКО НЕ РЕАГИРА, ОБВИНУВА ОХРИД СОС

ГОРИ ТРСКАТА МЕЃУ КАЛИШТА И СТРУГА, А ГРАДОНАЧАЛНИКОТ МЕРКО НЕ РЕАГИРА, ОБВИНУВА ОХРИД СОС

Трската на потегот од Калишта кон Струга гори веќе неколку дена, а градоначалникот Рамиз Мерко не реагира, обвинија од „Охрид СОС“. „Се знае кој е ...
МАКЕДОНСКИТЕ ЗНАМИЊА ВО СТРУГА ЗАДОЦНИЈА ЗА ПРОСЛАВАТА НА АЛБАНСКОТО ЗНАМЕ И ЗАТОА НЕ БЕА СТАВЕНИ ПОРАНО, СЕ ПРАВДА ОПШТИНАТА

МАКЕДОНСКИТЕ ЗНАМИЊА ВО СТРУГА ЗАДОЦНИЈА ЗА ПРОСЛАВАТА НА АЛБАНСКОТО ЗНАМЕ И ЗАТОА НЕ БЕА СТАВЕНИ ПОРАНО, СЕ ПРАВДА ОПШТИНАТА

Градоначалникот на Струга Рамиз Мерко вели дека во чест на прославата на Денот на албанското знаме - 28 Номеври, македонските знамиња во Струга пред д ...
НИКОЈ НЕМА ДА ГО ПРИВАТИЗИРА СТРУШКИОТ БРЕГ, САМО ЌЕ СЕ ПОДЕЛИ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ МЕРКО

НИКОЈ НЕМА ДА ГО ПРИВАТИЗИРА СТРУШКИОТ БРЕГ, САМО ЌЕ СЕ ПОДЕЛИ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ МЕРКО

Никој нема да го приватизира струшкиот брег, тоа се шпекулации на опозицијата, вели градоначалникот на Струга Рамиз Мерко по обвинувањата дека преку С ...
КАЈ ЖЕНСКА ПЛАЖА НИШТО НЕ СЕ ГРАДИ, ЧИСТИМЕ ЗМИЈАРНИК, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА СТРУГА, МЕРКО

КАЈ ЖЕНСКА ПЛАЖА НИШТО НЕ СЕ ГРАДИ, ЧИСТИМЕ ЗМИЈАРНИК, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА СТРУГА, МЕРКО

Градоначалникот на Струга Рамиз Мерко вели дека западно од Женска плажа ништо не се тампонира, ниту гради, едноставно се чисти вегетацијата. „На пред ...
МЕРКО ИСЕЧЕ 50-ГОДИШНИ ДРВЈА ОТИ ИМ ВЛЕГУВАЛЕ ВО ПРОЗОРЦИТЕ НА СТРУЖАНИ

МЕРКО ИСЕЧЕ 50-ГОДИШНИ ДРВЈА ОТИ ИМ ВЛЕГУВАЛЕ ВО ПРОЗОРЦИТЕ НА СТРУЖАНИ

При реконструкцијата на дел од шеталиштето во центарот на Струга денеска општинските власти исекоа три 50-годишни дрвја. Откако екипите ангажирани ...
ЗАТВОР ИЛИ ЗАБАВА

ЗАТВОР ИЛИ ЗАБАВА

1 Поканаааааа... Мала забавааа... Еве дојдов без да ти се нааааајавам... Нацијата е повторно соочена со уште еден судбински избор. Дали да се радув ...
СТРУШКАТА ДЕПОНИЈА ПОВТОРНО ГОРИ

СТРУШКАТА ДЕПОНИЈА ПОВТОРНО ГОРИ

Струшката депонија од синоќа повторно гори. Стружани се жалат на неподнослива смрдеа која што се чувствува во периферните делови на Струга. Оваа де ...
МЕРКО ГО ПОБЕДИ СЕЛА ВО СТРУГА

МЕРКО ГО ПОБЕДИ СЕЛА ВО СТРУГА

Рамиз Мерко, кандидатот на ДУИ, се враќа на градоначалничата функција во Струга, откако освои над 500 гласови повеќе од својот најголем ривал Зијадин ...
МЕРКО ЗА СТРАНСКИ ИНВЕСТИЦИИ, ШАПУРИЌ ЗА ДОМАШНИ, ПОДЕЛЕНИ РЕСОРИТЕ ВО ВЛАДАТА

МЕРКО ЗА СТРАНСКИ ИНВЕСТИЦИИ, ШАПУРИЌ ЗА ДОМАШНИ, ПОДЕЛЕНИ РЕСОРИТЕ ВО ВЛАДАТА

Владата на Зоран Заев денеска ја одржа првата седница, на која беа определени задолженијата на седуммината министри без ресор. Рамиз Мерко е задолжен ...
1 2 3 439 / 39 НАПИСИ