Таг: Рамуш Харадинај

ПАРТИЈАТА САМООПРЕДЕЛУВАЊЕ ПОБЕДИ НА ИЗБОРИТЕ ВО КОСОВО, НО ЗА ДА ФОРМИРА ВЛАДА ЌЕ Ѝ ТРЕБА КОАЛИЦИЈА

ПАРТИЈАТА САМООПРЕДЕЛУВАЊЕ ПОБЕДИ НА ИЗБОРИТЕ ВО КОСОВО, НО ЗА ДА ФОРМИРА ВЛАДА ЌЕ Ѝ ТРЕБА КОАЛИЦИЈА

Опозициската партија Самоопределување прогласи победа на вчерашните парламентарни избори во Косово, откако беа пребројани 80% од гласовите, со што ја ...
ГЛАСАЧИТЕ ГО КАЗНИЈА ХАРАДИНАЈ, КОСОВО ЗА ПРВПАТ МОЖЕ ДА ДОБИЕ ПРЕМИЕРКА

ГЛАСАЧИТЕ ГО КАЗНИЈА ХАРАДИНАЈ, КОСОВО ЗА ПРВПАТ МОЖЕ ДА ДОБИЕ ПРЕМИЕРКА

Опозициските партии Самоопределување и Демократска лига на Косово би можеле да освојат по 30% гласови на денешните парламентарни избори на Косово, пок ...
КОСОВСКИОТ ПРЕМИЕР РАМУШ ХАРАДИНАЈ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОТИ Е ПОВИКАН ПРЕД ХАШКИОТ СУД КАКО ОСОМНИЧЕН

КОСОВСКИОТ ПРЕМИЕР РАМУШ ХАРАДИНАЈ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОТИ Е ПОВИКАН ПРЕД ХАШКИОТ СУД КАКО ОСОМНИЧЕН

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска поднесе оставка на функцијата, за време на оддржување на седница на косовската Влада, јави Бота сот. „Ос ...
АЛБАНЦИТЕ ГИ БЛОКИРАА ПАТИШТАТА ДО СРПСКИТЕ СЕЛА НА КОСОВО, ОТКАЖАНА ПОСЕТАТА НА ВУЧИЌ

АЛБАНЦИТЕ ГИ БЛОКИРАА ПАТИШТАТА ДО СРПСКИТЕ СЕЛА НА КОСОВО, ОТКАЖАНА ПОСЕТАТА НА ВУЧИЌ

Косовските Албанци ги блокираа патиштата и палеа гуми на патотот по кој требаше да помине српскиот претседател Александар Вучиќ, кој во дводневната по ...
ПО ДОБИВАЊЕТО НА ПРЕПОРАКАТА ЗА ЕУ, ПРЕМИЕРИТЕ ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН НА ВЕЧЕРА СО МОГЕРИНИ ВО СКОПЈЕ

ПО ДОБИВАЊЕТО НА ПРЕПОРАКАТА ЗА ЕУ, ПРЕМИЕРИТЕ ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН НА ВЕЧЕРА СО МОГЕРИНИ ВО СКОПЈЕ

Федерика Могерини, висок претставник на Европската унија за надворешни работи и безбедносна политика, заедно со премиерот Зоран Заев организираше нефо ...
РАМУШ ХАРАДИНАЈ – ПРЕМИЕР НА КОСОВО, ИЗГЛАСАНА НОВАТА ВЛАДА

РАМУШ ХАРАДИНАЈ – ПРЕМИЕР НА КОСОВО, ИЗГЛАСАНА НОВАТА ВЛАДА

Во парламентот на Косово беше изгласана нова Влада, предводена од лидерот на Алијансата за иднина на Косово, Рамуш Харадинај. Владата ја поддржаа парт ...
6 / 6 НАПИСИ