Таг: разговори

СЕ СОСЛУШАВМЕ СО ГЕНЧОВСКА, ЌЕ БАРАМЕ РЕШЕНИЕ ПРИФАТЛИВО ЗА ОБЕТЕ СТРАНИ, РЕЧЕ ОСМАНИ

СЕ СОСЛУШАВМЕ СО ГЕНЧОВСКА, ЌЕ БАРАМЕ РЕШЕНИЕ ПРИФАТЛИВО ЗА ОБЕТЕ СТРАНИ, РЕЧЕ ОСМАНИ

По дводневните разговори со министерката за надворешни работи Теодора Генчовска во Скопје, министерот Бујар Османи смета дека македонската страна успе ...
ПОЛСКА ПРЕДУПРЕДИ ДЕКА ЕВРОПА Е НАЈБЛИСКУ ДО ВОЈНА ВО ПОСЛЕДНИТЕ 30 ГОДИНИ

ПОЛСКА ПРЕДУПРЕДИ ДЕКА ЕВРОПА Е НАЈБЛИСКУ ДО ВОЈНА ВО ПОСЛЕДНИТЕ 30 ГОДИНИ

Европа е поблиску до војна од кога било во последните 30 години, предупреди полскиот министер за надворешни работи Збигњев Рау за време на третата рун ...
САД И РУСИЈА УТРЕ ПОЧНУВААТ СТРАТЕШКИ РАЗГОВОРИ ЗА БЕЗБЕДНОСТА НА УКРАИНА И НА ЕВРОПА, МАЛИ НАДЕЖИ ЗА ДОГОВОР

САД И РУСИЈА УТРЕ ПОЧНУВААТ СТРАТЕШКИ РАЗГОВОРИ ЗА БЕЗБЕДНОСТА НА УКРАИНА И НА ЕВРОПА, МАЛИ НАДЕЖИ ЗА ДОГОВОР

САД и Русија утре во Женева ќе ги почнат клучните стратешки разговори кои би можеле да ја обликуваат иднината не само на нивните односи, туку и на одн ...
ТАЛИБАНЦИТЕ ЌЕ СЕ СРЕТНАТ СО АМЕРИКАНЦИТЕ ВО ДОХА, НО НЕ ПРИФАЌААТ НИВНА ПОМОШ ВО БОРБАТА ПРОТИВ ИСИС

ТАЛИБАНЦИТЕ ЌЕ СЕ СРЕТНАТ СО АМЕРИКАНЦИТЕ ВО ДОХА, НО НЕ ПРИФАЌААТ НИВНА ПОМОШ ВО БОРБАТА ПРОТИВ ИСИС

Талибанците ја исклучија можноста да соработуваат со САД во борбата против Исламска држава во Авганистан, заземајќи цврст став во пресрет на првите ди ...
СНИМКИТЕ СЕ НАПРАВЕНИ НЕЛЕГАЛНО ОД УБК ВО ВРЕМЕТО НА МИЈАЛКОВ, ВЕЛИ МИЛОШОСКИ ЗА ОБЈАВЕНИТЕ РАЗГОВОРИ СО УРГЕНЦИИ ВО ВРХОВНИОТ СУД

СНИМКИТЕ СЕ НАПРАВЕНИ НЕЛЕГАЛНО ОД УБК ВО ВРЕМЕТО НА МИЈАЛКОВ, ВЕЛИ МИЛОШОСКИ ЗА ОБЈАВЕНИТЕ РАЗГОВОРИ СО УРГЕНЦИИ ВО ВРХОВНИОТ СУД

Снимките кои беа објавени вечерва нелегално се направени од УБК во 2011 година, во времето на Сашо Мијалков, напиша на својот фејсбук профил Антонијо ...
ФЕЈК ПЕРФОРМАНСИТЕ НЕ СЕ АКТ ОД РУСКАТА ФЕДЕРАЦИЈА, ТУКУ СЕ ПРИВАТНИ РАБОТИ, РЕЧЕ ЗАЕВ

ФЕЈК ПЕРФОРМАНСИТЕ НЕ СЕ АКТ ОД РУСКАТА ФЕДЕРАЦИЈА, ТУКУ СЕ ПРИВАТНИ РАБОТИ, РЕЧЕ ЗАЕВ

Ние сме пријатели со Русија и против нивното противење да станеме членка на НАТО, рече денеска премиерот Зоран Заев кој заедно со амбасадорот на Руска ...
МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ СО ДВЕ НЕДЕЛИ РОК ЗА ФИЛИПЧЕ ДА ГИ ВИКНЕ НА РАЗГОВОРИ ИЛИ ЌЕ ШТРАЈКУВААТ

МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ СО ДВЕ НЕДЕЛИ РОК ЗА ФИЛИПЧЕ ДА ГИ ВИКНЕ НА РАЗГОВОРИ ИЛИ ЌЕ ШТРАЈКУВААТ

Управниот одбор на Здружението на приватни матични лекари на денешната седница одлучи уште две недели да му даде рок на Министерството за здравство и ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ПОДГОТВЕНА ДА ЈА ЗАМРЗНЕ СВОЈАТА НУКЛЕАРНА ПРОГРАМА

СЕВЕРНА КОРЕЈА ПОДГОТВЕНА ДА ЈА ЗАМРЗНЕ СВОЈАТА НУКЛЕАРНА ПРОГРАМА

Северна Кореја најави замрзнување на тестирања на нуклеарни оружја и проектили, доколку САД се согласат на директни разговори. Ова го објави специј ...
КИМ ЏОНГ-УН ЗА ПРВПАТ СЕ СРЕТНА СО ПРЕТСТАВНИК НА ЈУЖНА КОРЕЈА

КИМ ЏОНГ-УН ЗА ПРВПАТ СЕ СРЕТНА СО ПРЕТСТАВНИК НА ЈУЖНА КОРЕЈА

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-Ун изјави дека сака забрзано да воспостави поблиски односи со Сеул, откако во Пјонгјанг имаше заедничка четиричасовна ...
9 / 9 НАПИСИ