Таг: реинфекции

ДОСЕГА 7 ЛИЦА СЕ РАЗБОЛЕЛЕ ПО ТРЕТПАТ ОД КОВИД, А ИМА ВКУПНО 3.380 РЕИНФЕКЦИИ ОД КОИ СКОРО ПОЛОВИНАТА ПОСЛЕДНАВА НЕДЕЛА

ДОСЕГА 7 ЛИЦА СЕ РАЗБОЛЕЛЕ ПО ТРЕТПАТ ОД КОВИД, А ИМА ВКУПНО 3.380 РЕИНФЕКЦИИ ОД КОИ СКОРО ПОЛОВИНАТА ПОСЛЕДНАВА НЕДЕЛА

Од појавата на пандемијата до 16 јануари годинава, вкупно се регистрирани 3.380 реинфекции со ковид-19 кај лица кои претходно прележале, што е 1,4 отс ...
8 ПОЧИНАТИ И 1.348 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, ОД КОИ 145 СЕ РЕИНФЕКЦИИ

8 ПОЧИНАТИ И 1.348 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, ОД КОИ 145 СЕ РЕИНФЕКЦИИ

Во последните 24 часа се регистрирани 1.348 нови случаи на ковид-19 од направени 6.141 тестови, а пријавени се 8 починати лица, соопшти Министерството ...
БЕБЕ Е МЕЃУ 13 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС, УШТЕ 1.732 ЗАРАЗЕНИ, ОД КОИ 204 ПО ВТОРПАТ

БЕБЕ Е МЕЃУ 13 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС, УШТЕ 1.732 ЗАРАЗЕНИ, ОД КОИ 204 ПО ВТОРПАТ

Вкупно 13 починати од коронавирус, меѓу кои и бебе, и уште 1.732 заразени од 6.928 тестови, или 25 отсто од тестираните, се регистрирани за 24 часа, с ...
УШТЕ 1.865 ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ИЛИ 30 ОТСТО ОД ТЕСТИРАНИТЕ, ОД НИВ 207 ПО ВТОРПАТ

УШТЕ 1.865 ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ИЛИ 30 ОТСТО ОД ТЕСТИРАНИТЕ, ОД НИВ 207 ПО ВТОРПАТ

Уште 1.865 заразени од ковид-19 од 6.173 тестови, или 30 отсто од тестираните, и 8 починати се регисрира и за 24 часа, соопшти Министерството за здрав ...
ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ЗГОЛЕМЕН БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ ПО ВТОРПАТ ОД КОВИД-19, ДОСЕГА ВО ЗЕМЈАВА ИМА 1.013 РЕИНФЕКЦИИ

ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ЗГОЛЕМЕН БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ ПО ВТОРПАТ ОД КОВИД-19, ДОСЕГА ВО ЗЕМЈАВА ИМА 1.013 РЕИНФЕКЦИИ

Триесет и шест лица во земјава во периодот од 13 до 19 декември по вторпат се заразиле со ковид-19, што е зголемување од 38,5% во однос на претходната ...
ДВЕ ЛИЦА ПО ТРЕТПАТ ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД-19, ЕДНИОТ ИМАЛ БУБРЕЖНА БОЛЕСТ, РЕЧЕ ЕПИДЕМИОЛОГОТ КОЧИНСКИ ОД ИЈЗ

ДВЕ ЛИЦА ПО ТРЕТПАТ ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД-19, ЕДНИОТ ИМАЛ БУБРЕЖНА БОЛЕСТ, РЕЧЕ ЕПИДЕМИОЛОГОТ КОЧИНСКИ ОД ИЈЗ

Две лица во земјава досега по третпат се заразиле со ковид-19, а 953 лица двапати се заразиле, рече денеска епидемиологот Драган Кочински од Институто ...
6 / 6 НАПИСИ