Таг: Република Северна Македонија

1 2 322 / 22 НАПИСИ
ЗАЕВ ПОТПИША КАПИТУЛАЦИЈА, ЈАС ЌЕ ГЛАСАМ ПРОТИВ НА РЕФЕРЕНДУМОТ, КАЖА МИЦКОВСКИ

ЗАЕВ ПОТПИША КАПИТУЛАЦИЈА, ЈАС ЌЕ ГЛАСАМ ПРОТИВ НА РЕФЕРЕНДУМОТ, КАЖА МИЦКОВСКИ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа дека премиерот Зоран Заев потпишал капитулација со договорот со Грција и дека на евентуален референдум з ...
РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК И МАКЕДОНСКИ НАРОД, ГО ПОТВРДИ ЗАЕВ ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК И МАКЕДОНСКИ НАРОД, ГО ПОТВРДИ ЗАЕВ ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Премиерот Зоран Заев кажа дека со грчкиот колега Алексис Ципрас постигнале договор за името и тој предвидува Република Северна Македонија, македонски ...
1 2 322 / 22 НАПИСИ