Таг: ресторан

1 2 10 / 18 НАПИСИ
ПОТОНА ЛЕГЕНДАРНИОТ ПЛОВЕЧКИ РЕСТОРАН ОД ХОНГКОНГ

ПОТОНА ЛЕГЕНДАРНИОТ ПЛОВЕЧКИ РЕСТОРАН ОД ХОНГКОНГ

Едно од обележјата на Хонгконг, пловечкиот ресторан „Џамбо“, потона неколку дена откако беше одвлечен од пристаништето, каде што работеше речиси 50 го ...
СЕ ОТВОРААТ ПРВИТЕ РЕСТОРАНИ ОД РУСКИОТ „МЕКДОНАЛДС“ ПОД ИМЕТО „ВКУСНО И ТОЧКА“

СЕ ОТВОРААТ ПРВИТЕ РЕСТОРАНИ ОД РУСКИОТ „МЕКДОНАЛДС“ ПОД ИМЕТО „ВКУСНО И ТОЧКА“

Првите 15 ресторани на некогашниот „Мекдоналдс“ ќе се отворат денеска во Москва, а новото име на брендот ќе биде „Вкусно и точка“. Компанијата кажа де ...
РУСКАТА ВЕРЗИЈА НА „МЕКДОНАЛДС“ ГО ОБЈАВИ ЛОГОТО И ГИ ОТВОРА ПРВИТЕ РЕСТОРАНИ В НЕДЕЛА

РУСКАТА ВЕРЗИЈА НА „МЕКДОНАЛДС“ ГО ОБЈАВИ ЛОГОТО И ГИ ОТВОРА ПРВИТЕ РЕСТОРАНИ В НЕДЕЛА

Руската верзија на „Мекдоналдс“ в недела ќе ги отвори првите ресторани, а претходно го објави своето лого. Ребрендираниот ланец ресторани ќе биде преп ...
ТЕЛЕКОМУНИКАЦИСКАТА КУЛА НА ВОДНО КОЈА СЕ ГРАДИ 9 ГОДИНИ ЌЕ БИДЕ ГОТОВА НАЈРАНО ДО 2023, НАЈАВУВА АЕК

ТЕЛЕКОМУНИКАЦИСКАТА КУЛА НА ВОДНО КОЈА СЕ ГРАДИ 9 ГОДИНИ ЌЕ БИДЕ ГОТОВА НАЈРАНО ДО 2023, НАЈАВУВА АЕК

Телекомуникациската кула на Водно во Скопје, која Агенцијата за електронски комуникации (АЕК) почна да ја гради во 2013, ќе биде готова до крајот на 2 ...
ПАЗАРНА ИНСПЕКЦИЈА ИЗВРШИЛА НАД 6.000 КОНТРОЛИ ВО КАФУЛИЊА И РЕСТОРАНИ ДАЛИ ГОСТИТЕ СЕ ВАКЦИНИРАНИ, 5 СЕ ЗАТВОРЕНИ

ПАЗАРНА ИНСПЕКЦИЈА ИЗВРШИЛА НАД 6.000 КОНТРОЛИ ВО КАФУЛИЊА И РЕСТОРАНИ ДАЛИ ГОСТИТЕ СЕ ВАКЦИНИРАНИ, 5 СЕ ЗАТВОРЕНИ

Од 16 август до денеска Државната пазарна инспекција направила 6.000 контроли и над 250 инспекциски надзори. Како што велат од Инспекторатот, во истио ...
ЖИТЕЛИТЕ СЕ ИЗБОРИЛЕ ИСТОРИСКА ЗГРАДА ОД 1795 ГОДИНА ВО САД  ДА СЕ СТАВИ ПОД ЗАШТИТА И „МЕКДОНАЛДС“ ДА ЈА РЕСТАВРИРА ЗА ДА ОТВОРИ РЕСТОРАН

ЖИТЕЛИТЕ СЕ ИЗБОРИЛЕ ИСТОРИСКА ЗГРАДА ОД 1795 ГОДИНА ВО САД ДА СЕ СТАВИ ПОД ЗАШТИТА И „МЕКДОНАЛДС“ ДА ЈА РЕСТАВРИРА ЗА ДА ОТВОРИ РЕСТОРАН

Во зграда од 1795 на Лонг Ајленд во САД која било предвидено да ја срамнат булдожери, „Мекдоналдс“ отвори ресторан кој се смета за најоригинален објек ...
ДА СЕ СТОПИРА ИЗГРАДБАТА НА ХОТЕЛ НА МЕСТОТО НА РЕСТОРАНОТ „ПАРК“ ВО ОХРИД, БАРА АСОЦИЈАЦИЈАТА НА АРХИТЕКТИ

ДА СЕ СТОПИРА ИЗГРАДБАТА НА ХОТЕЛ НА МЕСТОТО НА РЕСТОРАНОТ „ПАРК“ ВО ОХРИД, БАРА АСОЦИЈАЦИЈАТА НА АРХИТЕКТИ

Да се стопира изградбата на хотелот на местото на ресторанот „Парк“ во Охрид додека не се добие позитивна стручна анализа за проектот, бараат од Асоци ...
ИНСПЕКТОРИ УПАДНАЛЕ НА СВАДБА ВО БИТОЛА, ГО КАЗНИЛЕ ОРГАНИЗАТОРОТ И ВЕСЕЛБАТА ПРОДОЛЖИЛА

ИНСПЕКТОРИ УПАДНАЛЕ НА СВАДБА ВО БИТОЛА, ГО КАЗНИЛЕ ОРГАНИЗАТОРОТ И ВЕСЕЛБАТА ПРОДОЛЖИЛА

Инспектори на Пазарната инспекција во саботата вечерта упаднале на свадба во објект специјализиран за масовни забави на периферијата на Битола во потп ...
ПРОПАДНА СИНЏИРОТ РЕСТОРАНИ НА ЏЕЈМИ ОЛИВЕР

ПРОПАДНА СИНЏИРОТ РЕСТОРАНИ НА ЏЕЈМИ ОЛИВЕР

Прославениот готвач Џејми Оливер изјави дека е тажен што неговиот синџир ресторани прогласи стечај, поради што околу 1.300 луѓе би можеле да останат б ...
СОМНИТЕЛЕН ПАКЕТ ИСПРАТЕН И ДО РОБЕРТ ДЕ НИРО

СОМНИТЕЛЕН ПАКЕТ ИСПРАТЕН И ДО РОБЕРТ ДЕ НИРО

Сомнителен пакет сличен на оние што се испратени во Си-Ен-Ен и до високи демократски функционери стигнал и на адресата на ресторанот во Њујорк, што е ...
1 2 10 / 18 НАПИСИ