Таг: Ричард Брансон

ПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНИОТ БРИТАНСКИ ПРОДУЦЕНТ НИК ПАУЕЛ, СОРАБОТНИК НА МАНЧЕВСКИ ЗА „ВРБА“

ПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНИОТ БРИТАНСКИ ПРОДУЦЕНТ НИК ПАУЕЛ, СОРАБОТНИК НА МАНЧЕВСКИ ЗА „ВРБА“

Ник Пауел, легендарниот британски продуцент кој во 1970-те заедно со Ричард Брансон ја основа британската компанија „Вирџин груп“, кој продуцирал над ...
СТИГНУВА НОВИОТ СУПЕРСОНИЧЕН АВИОН ПОБРЗ ОД „КОНКОРД“

СТИГНУВА НОВИОТ СУПЕРСОНИЧЕН АВИОН ПОБРЗ ОД „КОНКОРД“

Британскиот бизнисмен Ричард Брансон го претстави прототипот за новиот суперсоничен авион кој ќе постави нов брзински рекорд на патување, односно ќе м ...
2 / 2 НАПИСИ