Таг: САД

1 2 3 31 10 / 301 НАПИСИ
БЛАГОДАРНА СУМ ШТО САД ОБЕЗБЕДИЈА ПОДДРШКА НА МАКЕДОНИЈА, ПИШУВА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА КЕЈТ БРНЗ ПО ПОВОД ДЕНОТ НА БЛАГОДАРНОСТА

БЛАГОДАРНА СУМ ШТО САД ОБЕЗБЕДИЈА ПОДДРШКА НА МАКЕДОНИЈА, ПИШУВА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА КЕЈТ БРНЗ ПО ПОВОД ДЕНОТ НА БЛАГОДАРНОСТА

Ден на благодарноста е празник за кој Американците традиционално патуваат дома за да бидат со најблиските, да вечераат заедно, да учествуваат во парад ...
СПРЕЧУВАЊЕТО НА МАКЕДОНИЈА ДА ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ Е ПРОТИВ СТАБИЛНОСТА НА РЕГИОНОТ, СООПШТИ ЗАЕВ ПО СРЕДБАТА СО АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА

СПРЕЧУВАЊЕТО НА МАКЕДОНИЈА ДА ГИ ПОЧНЕ ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ Е ПРОТИВ СТАБИЛНОСТА НА РЕГИОНОТ, СООПШТИ ЗАЕВ ПО СРЕДБАТА СО АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДОРКА

Решавањето на билатералните прашања треба да остане надвор од преговарачката рамка меѓу Северна Македонија и ЕУ, а секое противење или оневозможување ...
ТРАМП ЈА ПОТКОПУВА ДОВЕРБАТА НА ЈАВНОСТА ВО ИЗБИРАЧКИОТ ПРОЦЕС, ВЕЛАТ МЕЃУНАРОДНИТЕ НАБЉУДУВАЧИ

ТРАМП ЈА ПОТКОПУВА ДОВЕРБАТА НА ЈАВНОСТА ВО ИЗБИРАЧКИОТ ПРОЦЕС, ВЕЛАТ МЕЃУНАРОДНИТЕ НАБЉУДУВАЧИ

Меѓународните набљудувачи кои ги следеа претседателските избори во САД велат дека тамошниот систем на гласање поминал низ „екстремен стрес тест“ и пре ...
САД СО РЕКОРДНИ 100.000 НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС ДЕН ПО ИЗБОРИТЕ

САД СО РЕКОРДНИ 100.000 НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС ДЕН ПО ИЗБОРИТЕ

САД вчера регистрираа 100.000 нови случаи на коронавирус, што претставува дневен рекорд за земјата и навестува дека идниот претседател ќе се соочи со ...
СЕКОЈ ГЛАС МОРА ДА БИДЕ ПРЕБРОЕН, А КОГА ЌЕ ЗАВРШИ ПРЕБРОЈУВАЊЕТО НИЕ ЌЕ БИДЕМЕ ПОБЕДНИЦИТЕ, РЕЧЕ БАЈДЕН

СЕКОЈ ГЛАС МОРА ДА БИДЕ ПРЕБРОЕН, А КОГА ЌЕ ЗАВРШИ ПРЕБРОЈУВАЊЕТО НИЕ ЌЕ БИДЕМЕ ПОБЕДНИЦИТЕ, РЕЧЕ БАЈДЕН

Џо Бајден рече дека не е спремен да прогласи победа, додека продолжува пребројувањето на гласовите на претседателските избори во САД, но рече дека „Ко ...
ТРАМП ЌЕ ОДРЖИ ПЕТ МИТИНЗИ, А БАЈДЕН ЌЕ НАСТАПИ СО ЛЕДИ ГАГА НА ПОСЛЕДНИОТ ДЕН ОД ПРЕДИЗБОРНАТА ТРКА ВО САД, 90 МИЛИОНИ ЛУЃЕ ВЕЌЕ ГЛАСАА

ТРАМП ЌЕ ОДРЖИ ПЕТ МИТИНЗИ, А БАЈДЕН ЌЕ НАСТАПИ СО ЛЕДИ ГАГА НА ПОСЛЕДНИОТ ДЕН ОД ПРЕДИЗБОРНАТА ТРКА ВО САД, 90 МИЛИОНИ ЛУЃЕ ВЕЌЕ ГЛАСАА

Доналд Трамп посети пет сојузни држави во еден ден, а Џо Бајден се обрати на митинг во Пенсилванија, додека предизборната трка во САД влегува во самио ...
АМЕРИКАНЦИТЕ ОВАА ГОДИНА КУПИЛЕ РЕКОРДНИ 17 МИЛИОНИ ПАРЧИЊА ОГНЕНО ОРУЖЈЕ

АМЕРИКАНЦИТЕ ОВАА ГОДИНА КУПИЛЕ РЕКОРДНИ 17 МИЛИОНИ ПАРЧИЊА ОГНЕНО ОРУЖЈЕ

Американците купиле 17 милиони парчиња огнено оружје во 2020, што е најмногу во една година досега, според проценките на аналитичката компанија „Смол ...
„ВРБА“ СО НАГРАДА ЗА НАЈДОБАР ФИЛМ ВО САД, ПРОДУЦЕНТКАТА НА ЛАРС ФОН ТРИР ЌЕ ГО ПРОДУЦИРА НОВИОТ ФИЛМ НА МАНЧЕВСКИ

„ВРБА“ СО НАГРАДА ЗА НАЈДОБАР ФИЛМ ВО САД, ПРОДУЦЕНТКАТА НА ЛАРС ФОН ТРИР ЌЕ ГО ПРОДУЦИРА НОВИОТ ФИЛМ НА МАНЧЕВСКИ

„Врба“ на Милчо Манчевски ja освои наградата Најдобар филм на фестивалот во Синеквест, Калифорнија, каде ја имаше американската премиера. Ова е главна ...
84 ИЛЈАДИ НОВОЗАРАЗЕНИ ВО САД – НАЈВИСОКА ДНЕВНА БРОЈКА ВО КОРОНАКРИЗАТА

84 ИЛЈАДИ НОВОЗАРАЗЕНИ ВО САД – НАЈВИСОКА ДНЕВНА БРОЈКА ВО КОРОНАКРИЗАТА

Над 84 илјади лица се регистрирани позитивни на ковид-19 во САД во петокот, што е рекордна дневна бројка од почетокот на пандемијата. Бројката од 84.2 ...
САД ПО 70 ГОДИНИ ПРВПАТ ЌЕ ЕГЗЕКУТИРААТ ЖЕНА, ОСУДЕНА ЗА УБИСТВО НА ТРУДНИЦА

САД ПО 70 ГОДИНИ ПРВПАТ ЌЕ ЕГЗЕКУТИРААТ ЖЕНА, ОСУДЕНА ЗА УБИСТВО НА ТРУДНИЦА

Американското министерство за правда ја закажа првата федерална егзекуција на жена по речиси 70 години пауза. Лиза Монтгомери, осудена за убиство од 2 ...
1 2 3 31 10 / 301 НАПИСИ