Таг: САД

1 2 3 49 10 / 486 НАПИСИ
ВЛАДАТА НА БАЈДЕН ЌЕ ОБЕЗБЕДИ 600 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА БЕСПЛАТНИ КОВИД ТЕСТОВИ

ВЛАДАТА НА БАЈДЕН ЌЕ ОБЕЗБЕДИ 600 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗА БЕСПЛАТНИ КОВИД ТЕСТОВИ

Администрацијата на Џо Бајден објави дека обезбедила 600 милиони долари за производството на нови тестови за ковид-19 за домашна употреба и повторно ќ ...
СО ПРЕТСЕДАТЕЛОТ, ПРЕМИЕРОТ И ТРОЈЦА МИНИСТРИ, ЗА ЊУЈОРК ЗАМИНА И 20-ЧЛЕНА ПРИДРУЖБА

СО ПРЕТСЕДАТЕЛОТ, ПРЕМИЕРОТ И ТРОЈЦА МИНИСТРИ, ЗА ЊУЈОРК ЗАМИНА И 20-ЧЛЕНА ПРИДРУЖБА

Претседателот Стево Пендаровски, премиерот Димитар Ковачевски, вицепремиерите Фатмир Битиќи и Бојан Маричиќ и министерот за надворешни работи Бујар Ос ...
АРСОВСКА И ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ МУЦУНСКИ, ЃОРЃИЕВСКИ, КОЊАНОВСКИ, ПЕКЕВСКИ, ТАРАВАРИ И ХРИСТОСКИ НА ПОКАНА НА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ВО САД УЧАТ КАКО ДА СЕ БОРАТ ПРОТИВ КОРУПЦИЈА

АРСОВСКА И ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ МУЦУНСКИ, ЃОРЃИЕВСКИ, КОЊАНОВСКИ, ПЕКЕВСКИ, ТАРАВАРИ И ХРИСТОСКИ НА ПОКАНА НА АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ВО САД УЧАТ КАКО ДА СЕ БОРАТ ПРОТИВ КОРУПЦИЈА

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска со уште пет нејзини колеги се во неколкудневна студиска посета на САД на покана на Американската амбасада. ...
И САД ЌЕ Ѝ ДАДАТ МУНИЦИЈА СО ОСИРОМАШЕН УРАНИУМ НА УКРАИНА

И САД ЌЕ Ѝ ДАДАТ МУНИЦИЈА СО ОСИРОМАШЕН УРАНИУМ НА УКРАИНА

Администрацијата на Бајден за првпат во Украина ќе испрати контроверзна оклопна муниција што содржи осиромашен ураниум, според документот што го виде ...
„КАЈМАК” НА МАНЧЕВСКИ СО НАГРАДА ЗА НАЈДОБАР ФИЛМ НА СИНЕКВЕСТ ВО САД, ЌЕ ИГРА И ВО АВСТРАЛИЈА

„КАЈМАК” НА МАНЧЕВСКИ СО НАГРАДА ЗА НАЈДОБАР ФИЛМ НА СИНЕКВЕСТ ВО САД, ЌЕ ИГРА И ВО АВСТРАЛИЈА

„Кајмак” на Милчо Манчевски е награден за Најдобар филм на фестивалот Синеквест во Калифорнија, САД каде беше американската премиера. Синеквест, чие 3 ...
АМЕРИКАНСКИОТ СОВЕТ НА МЛАДИ ПОЛИТИЧКИ ЛИДЕРИ ВО ПОСЕТА НА „АЛКАЛОИД“

АМЕРИКАНСКИОТ СОВЕТ НА МЛАДИ ПОЛИТИЧКИ ЛИДЕРИ ВО ПОСЕТА НА „АЛКАЛОИД“

Претставници на Американскиот совет на млади политички лидери (American Council of Young Political Leaders – ACYPL), во придружба на претставници од А ...
ВО АВСТРАЛИЈА СЕ УРНА ВОЕН АВИОН НА САД, ПОВРЕДЕНИ 23 МАРИНЦИ

ВО АВСТРАЛИЈА СЕ УРНА ВОЕН АВИОН НА САД, ПОВРЕДЕНИ 23 МАРИНЦИ

Американски воен авион се урна денеска во северна Австралија за време на заеднички воени вежби меѓу двете земји. Австралиската полиција подоцна објави ...
НЕ БАРАМ ДА ЈА ПОДДРЖИТЕ ВЛАДАТА ТУКУ ЕВРОПСКИОТ ПАТ, ТОА ЌЕ БИДЕ ОД КОРИСТ И ЗА НАС, ВЕЛИ ЕСКОБАР

НЕ БАРАМ ДА ЈА ПОДДРЖИТЕ ВЛАДАТА ТУКУ ЕВРОПСКИОТ ПАТ, ТОА ЌЕ БИДЕ ОД КОРИСТ И ЗА НАС, ВЕЛИ ЕСКОБАР

Јас не барам луѓето да ја поддржат Владата туку европскиот пат, кој ќе ни биде од корист и нам, вели заменик-помошникот државен секретар на САД задолж ...
ШОЛЦ НЕ ВЕРУВА ДЕКА ТРАМП ЌЕ СЕ ВРАТИ ВО БЕЛАТА КУЌА

ШОЛЦ НЕ ВЕРУВА ДЕКА ТРАМП ЌЕ СЕ ВРАТИ ВО БЕЛАТА КУЌА

Германскиот канцелар Олаф Шолц не верува дека поранешниот американски претседател Доналд Трамп би можел пак да биде избран за претседател. На настан о ...
ПОЧНА НАЈГОЛЕМОТО УРИВАЊЕ БРАНА ВО ИСТОРИЈАТА НА САД, ЌЕ СЕ НАСАДАТ И 17 МИЛИЈАРДИ СЕМИЊА ЗА ДА СЕ ВРАТИ ПРИРОДНАТА СРЕДИНА НА РЕКАТА КЛАМАТ

ПОЧНА НАЈГОЛЕМОТО УРИВАЊЕ БРАНА ВО ИСТОРИЈАТА НА САД, ЌЕ СЕ НАСАДАТ И 17 МИЛИЈАРДИ СЕМИЊА ЗА ДА СЕ ВРАТИ ПРИРОДНАТА СРЕДИНА НА РЕКАТА КЛАМАТ

Најголемиот проект за уривање брана во историјата на САД е во тек долж границата на Калифорнија со Орегон - процес што ќе заврши до крајот на следната ...
1 2 3 49 10 / 486 НАПИСИ