Таг: сала

1 2 3 10 / 27 НАПИСИ
БОКСЕРСКИ МЕЧОВИ СЕ ОДРЖУВААТ НА НА ОТВОРЕНО НА 38 СТЕПЕНИ ЦЕЛЗИУСОВИ ОТИ ТЕТОВО НЕМА КЛИМАТИЗИРАНА СПОРТСКА САЛА

БОКСЕРСКИ МЕЧОВИ СЕ ОДРЖУВААТ НА НА ОТВОРЕНО НА 38 СТЕПЕНИ ЦЕЛЗИУСОВИ ОТИ ТЕТОВО НЕМА КЛИМАТИЗИРАНА СПОРТСКА САЛА

Во боксерскиот ринг две млади момчиња жестоко разменуваат удари. Времето е жешко, термометарот покажува 38 степени Целзиусови, низ лицата на младите б ...
СО 1,13 МИЛИОНИ ЕВРА ЌЕ ПРОДОЛЖИ РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА СПОРТСКАТА САЛА ВО КУМАНОВО, ЌЕ СЕ ПОСТАВИ И СЕМАФОР ОД 170.000 ЕВРА

СО 1,13 МИЛИОНИ ЕВРА ЌЕ ПРОДОЛЖИ РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА СПОРТСКАТА САЛА ВО КУМАНОВО, ЌЕ СЕ ПОСТАВИ И СЕМАФОР ОД 170.000 ЕВРА

Во спортската сала Куманово ќе се постави висечки, мултифункционален семафор, како во салите каде се играат големите светски кошаркарски натпревари, а ...
И ПОКРАЈ ЗАБРАНАТА ЗА РАБОТА ДИВИОТ ЗАБАВЕН ПАРК ВО СКОПЈЕ УШТЕ СТОИ, СЕ НОСАТ И НОВИ РЕКВИЗИТИ

И ПОКРАЈ ЗАБРАНАТА ЗА РАБОТА ДИВИОТ ЗАБАВЕН ПАРК ВО СКОПЈЕ УШТЕ СТОИ, СЕ НОСАТ И НОВИ РЕКВИЗИТИ

Дивиот забавен парк пред салата „Борис Трајковски“ во Скопје уште стои. Сопственикот, фирма „Дизниленд реквизити“ од Чаир,  нема намера да ги отстрани ...
ЗАБАВНИОТ ПАРК КАЈ САЛАТА „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“ НЕЛЕГАЛНО РАБОТИ И ЌЕ БИДЕ ОТСТРАНЕТ, ВЕЛИ МВР

ЗАБАВНИОТ ПАРК КАЈ САЛАТА „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“ НЕЛЕГАЛНО РАБОТИ И ЌЕ БИДЕ ОТСТРАНЕТ, ВЕЛИ МВР

Забавниот парк кој викендот почна да се поставува на празниот простор кај салата „Борис Трајковски“ ќе биде отстранет оти нелегално работи. Министерст ...
ГРЧКАТА АМБАСАДОРКА СИ ЗАМИНА ОД ИНАУГУРАЦИЈАТА НА СИЉАНОВСКА-ДАВКОВА ВО ЗНАК НА ПРОТЕСТ ОТИ ТАА НЕ РЕЧЕ „СЕВЕРНА“

ГРЧКАТА АМБАСАДОРКА СИ ЗАМИНА ОД ИНАУГУРАЦИЈАТА НА СИЉАНОВСКА-ДАВКОВА ВО ЗНАК НА ПРОТЕСТ ОТИ ТАА НЕ РЕЧЕ „СЕВЕРНА“

Грчката амбасадорка Софија Филипиду, која заедно со колегите амбасадори дојде да ја проследи седницата на Собранието за инаугурација на Гордана Силјан ...
КОВАЧЕВСКИ И ЈАКИМОВСКИ ПРЕД 3 МЕСЕЦИ СЕЧЕА ЛЕНТА ЗА „ПАРТИЗАН“, НО САЛАТА УШТЕ СТОИ ЗАКЛУЧЕНА

КОВАЧЕВСКИ И ЈАКИМОВСКИ ПРЕД 3 МЕСЕЦИ СЕЧЕА ЛЕНТА ЗА „ПАРТИЗАН“, НО САЛАТА УШТЕ СТОИ ЗАКЛУЧЕНА

Салата „Партизан“ во скопски Карпош три месеци после свечено пуштање во употреба стои заклучена и не се користи. На 29 декември лани тогашниот премиер ...
ПУШТЕНА ВО УПОТРЕБА САЛАТА „ПАРТИЗАН“ ВО СКОПСКИ КАРПОШ, ЈАКИМОВСКИ ВЕЛИ СО СОВЕТНИЦИТЕ ДОПОЛНИТЕЛНО ЌЕ СЕ ОДЛУЧИ КОЈ ЌЕ ЈА СТОПАНИСУВА

ПУШТЕНА ВО УПОТРЕБА САЛАТА „ПАРТИЗАН“ ВО СКОПСКИ КАРПОШ, ЈАКИМОВСКИ ВЕЛИ СО СОВЕТНИЦИТЕ ДОПОЛНИТЕЛНО ЌЕ СЕ ОДЛУЧИ КОЈ ЌЕ ЈА СТОПАНИСУВА

Спортската сала „Партизан“ во скопската општина Карпош денеска повторно е пуштена во употреба. Со тоа, по повеќе од 15 години, овој култен спортски об ...
ГИМНАСТИЧАРИТЕ ОД БИТОЛА НА ПРОТЕСТИ ОТИ САЛАТА ВО КОЈА ТРЕНИРААТ ЌЕ СЕ ИЗДАВА И НА ДРУГИ  СПОРТИСТИ, ОД ОПШТИНАТА ВЕЛАТ ДЕКА ЗАКУПЕЦОТ ВРШЕЛ ЗЛОУПОТРЕБИ 

ГИМНАСТИЧАРИТЕ ОД БИТОЛА НА ПРОТЕСТИ ОТИ САЛАТА ВО КОЈА ТРЕНИРААТ ЌЕ СЕ ИЗДАВА И НА ДРУГИ  СПОРТИСТИ, ОД ОПШТИНАТА ВЕЛАТ ДЕКА ЗАКУПЕЦОТ ВРШЕЛ ЗЛОУПОТРЕБИ 

Општина Битола сака да ни ја одземе салата во која над 80 години е сместен клубот на гимнастички спортови „Партизан“ вели Љупчо Аранудов претседателот ...
ФИРМАТА ШТО Е ДОНАТОР НА ДУИ ИМАЛА НАЈЕВТИНА ПОНУДА ОД 1,8 МИЛИОНИ ЕВРА НА ТЕНДЕРОТ ЗА КОНФЕРЕНЦИЈАТА НА ОБСЕ, ВЕЛАТ ОД МНР

ФИРМАТА ШТО Е ДОНАТОР НА ДУИ ИМАЛА НАЈЕВТИНА ПОНУДА ОД 1,8 МИЛИОНИ ЕВРА НА ТЕНДЕРОТ ЗА КОНФЕРЕНЦИЈАТА НА ОБСЕ, ВЕЛАТ ОД МНР

Градежната фирма „Еуровиа“ од Желино, која е донатор на ДУИ, имала најевтина понуда на тендерот за преадаптација на спортскиот центар „Борис Трајковск ...
ДКСК ЌЕ БАРА ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ДА ПОВЕДЕ ИСТРАГА ПРОТИВ СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ И СОВЕТНИЦИ ОД КАРПОШ ЗА ПЛАНОТ ЗА БЕНЗИНСКА НА „ПУЦКО ПЕТРОЛ“

ДКСК ЌЕ БАРА ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ДА ПОВЕДЕ ИСТРАГА ПРОТИВ СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ И СОВЕТНИЦИ ОД КАРПОШ ЗА ПЛАНОТ ЗА БЕНЗИНСКА НА „ПУЦКО ПЕТРОЛ“

Антикорупциската комисија одлучи да поднесе иницијатива до Обвинителството за организиран криминал и корупција за кривично гонење на сите учесници кои ...
1 2 3 10 / 27 НАПИСИ