Таг: Самит на НАТО

1 2 10 / 12 НАПИСИ
ДИПЛОМАТСКИ ПАСОШ

ДИПЛОМАТСКИ ПАСОШ

Имавме специјална обвинителка што падна на чанти и тросед, а сега имаме Антикорупциска комисија што паѓа на поминување граница преку ред. ...
ТАШМАРУНИШТА ВО ВАШИНГТОН

ТАШМАРУНИШТА ВО ВАШИНГТОН

Го болело стомак. Да не бевме во НАТО ќе го болеше глава и којзнае што сѐ ќе го болеше. Ако воопшто и постоеше државата. ...
МИЦКОСКИ ГО КОРИСТЕШЕ ИМЕТО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, ПА ЗАСЕГА НЕ ОТКРИВАМЕ КАКО ЌЕ РЕАГИРАМЕ, РЕЧЕ МИЦОТАКИС ПРЕД ГРЧКИТЕ НОВИНАРИ НА САМИТОТ НА НАТО ВО ВАШИНГТОН

МИЦКОСКИ ГО КОРИСТЕШЕ ИМЕТО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, ПА ЗАСЕГА НЕ ОТКРИВАМЕ КАКО ЌЕ РЕАГИРАМЕ, РЕЧЕ МИЦОТАКИС ПРЕД ГРЧКИТЕ НОВИНАРИ НА САМИТОТ НА НАТО ВО ВАШИНГТОН

Од Вашингтон за САКАМДАКАЖАМ.МК, Горан Михајловски Македонскиот премиер Христијан Мицкоски за време на Самитот на НАТО во Вашингтон на официјалнит ...
ПОЧНУВА САМИТОТ НА НАТО ВО ВИЛНУС, САД ВЕЛАТ ДЕКА ЌЕ БИДЕ ИСПРАТЕНА ПОЗИТИВНА ПОРАКА ЗА ИДНОТО ЧЛЕНСТВО НА УКРАИНА

ПОЧНУВА САМИТОТ НА НАТО ВО ВИЛНУС, САД ВЕЛАТ ДЕКА ЌЕ БИДЕ ИСПРАТЕНА ПОЗИТИВНА ПОРАКА ЗА ИДНОТО ЧЛЕНСТВО НА УКРАИНА

САД и сојузниците ќе испратат позитивна порака за идното членство на Украина во НАТО, изјави советникот за национална безбедност на Белата куќа, Џејк ...
„ПАТРИОТИ“ ЌЕ ГО ЧУВААТ НЕБОТО НАД ВИЛНУС ЗА ВРЕМЕ НА САМИТОТ НА НАТО

„ПАТРИОТИ“ ЌЕ ГО ЧУВААТ НЕБОТО НАД ВИЛНУС ЗА ВРЕМЕ НА САМИТОТ НА НАТО

Германија распореди три противвоздушни системи „патриот“ во Вилнус за да го чуваат небото за време на претстојниот самит на НАТО. Тие утрово беа ставе ...
БО БРИСЕЛ РАЗГОВАРАА ЗАЕВ И РАДЕВ, СЕ ДОГОВОРИЈА ЗАЕВ ДА ОДИ ВО СОФИЈА НЕДЕЛАВА

БО БРИСЕЛ РАЗГОВАРАА ЗАЕВ И РАДЕВ, СЕ ДОГОВОРИЈА ЗАЕВ ДА ОДИ ВО СОФИЈА НЕДЕЛАВА

Премиерот Зоран Заев денеска на Самитот на НАТО во Брисел се сретна со бугарскиот претседател Румен Радев и, според владиното соопштение, разговарале ...
ЈАЈЦЕ И ЛОНДОН

ЈАЈЦЕ И ЛОНДОН

1 Случајноста сакаше за време на прославата на 70-годишнината на НАТО да се најдам во Вашингтон. Баш дента кога македонското знаме се развеа пред Баки ...
ТРАМП СЕ СКАРА СО ТРУДО НА САМИТОТ НА НАТО И НАЈАВИ ДЕКА ПОРАНО ЌЕ СИ ОДИ ОД ЛОНДОН

ТРАМП СЕ СКАРА СО ТРУДО НА САМИТОТ НА НАТО И НАЈАВИ ДЕКА ПОРАНО ЌЕ СИ ОДИ ОД ЛОНДОН

Доналд Трамп го размрда единството на НАТО на Лидерскиот самит во Лондон откако канадскиот премиер Џастин Трудо го нарече „дволичен“, а францускиот пр ...
ЛИДЕРСКИОТ САМИТ НА НАТО ВО ЛОНДОН ПОЧНУВА СРЕДЕ ТЕНЗИИ ПОМЕЃУ СОЈУЗНИЦИТЕ, И МАКЕДОНИЈА ПРВПАТ АКТИВНО УЧЕСТВУВА

ЛИДЕРСКИОТ САМИТ НА НАТО ВО ЛОНДОН ПОЧНУВА СРЕДЕ ТЕНЗИИ ПОМЕЃУ СОЈУЗНИЦИТЕ, И МАКЕДОНИЈА ПРВПАТ АКТИВНО УЧЕСТВУВА

Кралицата Елизабета Втора ги нагости Зоран Заев и шефовите на земјите-членки на НАТО во пресрет на денешниот официјален почеток на дводневниот самит в ...
ИЗЈАВАТА НА МАКРОН ДЕКА НАТО Е ВО КОМА Е НАВРЕДЛИВА, КАЖА ТРАМП

ИЗЈАВАТА НА МАКРОН ДЕКА НАТО Е ВО КОМА Е НАВРЕДЛИВА, КАЖА ТРАМП

Доналд Трамп го нападна својот сојузник, францускиот претседател Емануел Макрон, дека неговата забелешка дека НАТО е во кома е многу навредлива. Трам ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ