Таг: санкции

1 2 3 4 20 / 34 НАПИСИ
ЕУ ОЧЕКУВА БУГАРИЈА ДА ПОЧНЕ ДА ИЗРЕКУВА ПРЕСУДИ ЗА КОРУПЦИЈА И НЕ СЕ ПРОТИВИ НА АМЕРИКАНСКИТЕ САНКЦИИ ЗА БУГАРСКИТЕ ФУНКЦИОНЕРИ И БИЗНИСМЕНИ

ЕУ ОЧЕКУВА БУГАРИЈА ДА ПОЧНЕ ДА ИЗРЕКУВА ПРЕСУДИ ЗА КОРУПЦИЈА И НЕ СЕ ПРОТИВИ НА АМЕРИКАНСКИТЕ САНКЦИИ ЗА БУГАРСКИТЕ ФУНКЦИОНЕРИ И БИЗНИСМЕНИ

Водечките бугарски политичари ги поздравија американските санкции за шестемина Бугари поради корупција и 64 компании поврзани со нив, додека Европскат ...
БЕЛОРУСКИ АВИОН ПОВЕЌЕ ОД ДВА ЧАСА КРУЖЕШЕ ВО ВОЗДУХОТ ПОРАДИ ЗАБРАНАТА ЗА ВЛЕЗ ВО ЕУ

БЕЛОРУСКИ АВИОН ПОВЕЌЕ ОД ДВА ЧАСА КРУЖЕШЕ ВО ВОЗДУХОТ ПОРАДИ ЗАБРАНАТА ЗА ВЛЕЗ ВО ЕУ

Авион на белоруската национална авиокомпанија „Белавија“ повеќе од два часа кружеше во воздушниот простор на земјата пред  локалните воздухопловни вла ...
ЕУ ВОВЕДЕ НОВИ САНКЦИИ ЗА БЕЛОРУСИЈА ОТКАКО ПРЕНАСОЧИ АВИОН ЗА ДА УАПСИ НОВИНАР, НЕГОВИОТ ТАТКО СТРАВУВА ДЕКА ЌЕ ГО МАЧАТ

ЕУ ВОВЕДЕ НОВИ САНКЦИИ ЗА БЕЛОРУСИЈА ОТКАКО ПРЕНАСОЧИ АВИОН ЗА ДА УАПСИ НОВИНАР, НЕГОВИОТ ТАТКО СТРАВУВА ДЕКА ЌЕ ГО МАЧАТ

Европската Унија договори нови санкции за Белорусија откако таа викендов пренасочи авион кон Минск за да го уапси дисидентскиот новинар Роман Протасев ...
БАЈДЕН ГИ УКИНА САНКЦИИТЕ ЗА ГАСОВОДОТ РУСИЈА-ГЕРМАНИЈА

БАЈДЕН ГИ УКИНА САНКЦИИТЕ ЗА ГАСОВОДОТ РУСИЈА-ГЕРМАНИЈА

Американскиот претседател Џо Бајден ги укина санкциите за компанијата која го гради гасоводот „Северен тек 2“, што ќе ги поврзе Германија и Русија, за ...
РУСИЈА ЌЕ ПРОТЕРА 10 АМЕРИКАНСКИ ДИПЛОМАТИ КАКО ОДМАЗДА ЗА САНКЦИИТЕ

РУСИЈА ЌЕ ПРОТЕРА 10 АМЕРИКАНСКИ ДИПЛОМАТИ КАКО ОДМАЗДА ЗА САНКЦИИТЕ

Русија објави дека ќе протера десетмина американски дипломати и ќе преземе други одмазднички чекори како одговор на новите санкции од САД. Министерот ...
САД ПРОТЕРАА 10 РУСКИ ДИПЛОМАТИ И ВОВЕДОА САНКЦИИ ПРОТИВ РУСИЈА ПОРАДИ ХАКИРАЊЕ И МЕШАЊЕ ВО ИЗБОРИТЕ

САД ПРОТЕРАА 10 РУСКИ ДИПЛОМАТИ И ВОВЕДОА САНКЦИИ ПРОТИВ РУСИЈА ПОРАДИ ХАКИРАЊЕ И МЕШАЊЕ ВО ИЗБОРИТЕ

САД воведоа санкции против Русија како одговор на сајбернападите и други непријателски дејства. Вашингтон во исто време протера десетмина руски диплом ...
ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ИЗГЛАСА ПОСТАПКА ЗА САНКЦИИ ПРОТИВ УНГАРИЈА

ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ИЗГЛАСА ПОСТАПКА ЗА САНКЦИИ ПРОТИВ УНГАРИЈА

Пратениците во Европскиот парламент изгласаа да почнат санкции кон Владата на Унгарија, поради уништување на демократијата и неуспехот да се задржи на ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ПРОДОЛЖУВА СО НУКЛЕАРНАТА ПРОГРАМА, ПОКАЖА ИЗВЕШТАЈ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ

СЕВЕРНА КОРЕЈА ПРОДОЛЖУВА СО НУКЛЕАРНАТА ПРОГРАМА, ПОКАЖА ИЗВЕШТАЈ НА ОБЕДИНЕТИТЕ НАЦИИ

Северна Кореја ја нема запрено нуклеарната програма, ниту ракетната програма, прекршувајќи ги санкциите, покажа извештај на Советот за безбедност во О ...
СО ПРИЈАТЕЛИ КАКО ТРАМП, НЕ ТИ ТРЕБААТ НЕПРИЈАТЕЛИ, КАЖА ДОНАЛД ТУСК НА САМИТОТ НА ЕУ ВО СОФИЈА

СО ПРИЈАТЕЛИ КАКО ТРАМП, НЕ ТИ ТРЕБААТ НЕПРИЈАТЕЛИ, КАЖА ДОНАЛД ТУСК НА САМИТОТ НА ЕУ ВО СОФИЈА

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, предупреди на каприциозните акции на Доналд Трамп, додека лидерите на Европската Унија се подготвуваат ...
ПОРАДИ САНКЦИИТЕ ПРОТИВ ПУТИН, ДЕРИПАСКА МОРА ДА СЕ ОТКАЖЕ ОД ТРИ ПРИВАТНИ ЛУКСУЗНИ АВИОНИ

ПОРАДИ САНКЦИИТЕ ПРОТИВ ПУТИН, ДЕРИПАСКА МОРА ДА СЕ ОТКАЖЕ ОД ТРИ ПРИВАТНИ ЛУКСУЗНИ АВИОНИ

Рускиот тајкун Олег Дерипаска мораше да врати три приватни авиони кои ги изнајмил, поради американските санкции против луѓе блиски на рускиот претседа ...
1 2 3 4 20 / 34 НАПИСИ