Таг: санкции

1 2 3 4 30 / 34 НАПИСИ
ТРАМП ГИ ПОВЛЕЧЕ САД ОД НУКЛЕАРНИОТ ДОГОВОР СО ИРАН

ТРАМП ГИ ПОВЛЕЧЕ САД ОД НУКЛЕАРНИОТ ДОГОВОР СО ИРАН

Претседателот Доналд Трамп денеска објави дека САД ќе се повлечат од историскиот нуклеарен договор со Иран, со што ќе се нанесат длабоки удари за амер ...
САД ЈА ОБЈАВИ ЛИСТАТА НА 210 РУСИ ПОВРЗАНИ СО ПУТИН, НОВИ САНКЦИИ НЕ СЕ ПРЕДВИДЕНИ

САД ЈА ОБЈАВИ ЛИСТАТА НА 210 РУСИ ПОВРЗАНИ СО ПУТИН, НОВИ САНКЦИИ НЕ СЕ ПРЕДВИДЕНИ

Двесте и десет Руси, вклучувајќи луѓе од владата и 96 олигарси кои се наоѓаат на рангирањето на милијардери на „Форбс“, влегоа во листата имиња поврза ...
ЈАПОНИЈА ГИ ПРЕДУПРЕДИ ГРАЃАНИТЕ ДА СЕ ЗАСОЛНАТ ОТКАКО СЕВЕРНА КОРЕЈА ЛАНСИРАШЕ УШТЕ ЕДНА РАКЕТА

ЈАПОНИЈА ГИ ПРЕДУПРЕДИ ГРАЃАНИТЕ ДА СЕ ЗАСОЛНАТ ОТКАКО СЕВЕРНА КОРЕЈА ЛАНСИРАШЕ УШТЕ ЕДНА РАКЕТА

Северна Кореја лансираше уште една ракета од престолнината Пјонгјанг кон Јапонија, објавија медиумите во Јапонија и Јужна Кореја. Јапонските власти ве ...
ПУТИН ПРОТЕРА 755 АМЕРИКАНСКИ ДИПЛОМАТИ ОД МОСКВА

ПУТИН ПРОТЕРА 755 АМЕРИКАНСКИ ДИПЛОМАТИ ОД МОСКВА

Се заканува дипломатска криза меѓу САД и Русија откако претседателот Владимир Путин нареди 755 американски дипломати да ја напуштат Москва. Наредбата ...
НАПАДОТ ВРЗ ТОДОРОВ Е ПОСЛЕДИЦА ОД НЕЕФИКАСНАТА ИСТРАГА И НЕДОСТИГ НА САНКЦИИ ЗА СМРТТА НА ТАМАРА, ВЕЛИ ХЕЛСИНШКИ КОМИТЕТ

НАПАДОТ ВРЗ ТОДОРОВ Е ПОСЛЕДИЦА ОД НЕЕФИКАСНАТА ИСТРАГА И НЕДОСТИГ НА САНКЦИИ ЗА СМРТТА НА ТАМАРА, ВЕЛИ ХЕЛСИНШКИ КОМИТЕТ

Хелсиншкиот комитет за човекови права го осуди вчерашниот напад над поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров, извршен од дедото на починатата ...
САНКЦИИТЕ ЗА ПОЛИТИЧАРИ СЕРИОЗНО СЕ РАЗГЛЕДУВААТ, НАВЕСТИ ХОЈТ ЈИ

САНКЦИИТЕ ЗА ПОЛИТИЧАРИ СЕРИОЗНО СЕ РАЗГЛЕДУВААТ, НАВЕСТИ ХОЈТ ЈИ

Заканите за санкции кон одредени политичари во Македонија кои го блокираат демократскиот процес се можност што сериозно се разгледува, навести денеска ...
ЕУ И САД ВЕЌЕ ЗБОРУВААТ ЗА САНКЦИИ ЗА ПОЛИТИЧАРИ И БИЗНИСМЕНИ КАКО ПОСЛЕДНА ОПЦИЈА ЗА РЕШАВАЊЕ НА КРИЗАТА

ЕУ И САД ВЕЌЕ ЗБОРУВААТ ЗА САНКЦИИ ЗА ПОЛИТИЧАРИ И БИЗНИСМЕНИ КАКО ПОСЛЕДНА ОПЦИЈА ЗА РЕШАВАЊЕ НА КРИЗАТА

Европската унија и САД веќе дискутираат да воведат санкции за политичари, нивни семејства и бизнисмени блиски до нив како последна опција да ја извлеч ...
МОЖНИ СЕ САНКЦИИ ОД ЕУ ЗА ПОЕДИНЦИ ОД ВЛАСТА, ВЕЛИ ГАРЕТ МАРТИН ОД ЕВРОПСКИОТ ИНСТИТУТ ВО ВАШИНГТОН

МОЖНИ СЕ САНКЦИИ ОД ЕУ ЗА ПОЕДИНЦИ ОД ВЛАСТА, ВЕЛИ ГАРЕТ МАРТИН ОД ЕВРОПСКИОТ ИНСТИТУТ ВО ВАШИНГТОН

По посетите на еврокомесарот за проширување Јоханес Хан и претседателот на Европскиот совет Доналд Туск, кои беа неуспешни, трпението на Европската ун ...
ЕУ ПОЧНА СО САНКЦИИ КОН МАКЕДОНИЈА, ОТИ ВЛАДАТА НЕМА ВОЛЈА ЗА РЕФОРМИ

ЕУ ПОЧНА СО САНКЦИИ КОН МАКЕДОНИЈА, ОТИ ВЛАДАТА НЕМА ВОЛЈА ЗА РЕФОРМИ

Европската комисија ја скрати помошта за Македонија за 2016 година и одлучи да не продолжува со нови проекти затоа што владата и администрацијата не с ...
ЕУ СЕ ЗАКАНУВА ДЕКА СЕКОЕ НЕДЕЈСТВУВАЊЕ ЌЕ ИМА НЕГАТИВНИ ПОСЛЕДИЦИ ЗА МАКЕДОНИЈА

ЕУ СЕ ЗАКАНУВА ДЕКА СЕКОЕ НЕДЕЈСТВУВАЊЕ ЌЕ ИМА НЕГАТИВНИ ПОСЛЕДИЦИ ЗА МАКЕДОНИЈА

Брисел денеска повторно ги повика македонските политички лидери да седнат на преговарачката маса и да создадат услови за веродостојни избори и истакна ...
1 2 3 4 30 / 34 НАПИСИ