Таг: Сашко Кедев

ПАЦИЕНТИТЕ СЕ БЕЗБЕДНИ, КЕДЕВ Е СМЕНЕТ ОТИ ЧЕСТО Е ОТСУТЕН, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА КАРДИОЛОГИЈА ЗИМБАКОВ

ПАЦИЕНТИТЕ СЕ БЕЗБЕДНИ, КЕДЕВ Е СМЕНЕТ ОТИ ЧЕСТО Е ОТСУТЕН, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА КАРДИОЛОГИЈА ЗИМБАКОВ

Не се точни тврдењата на проф. д-р Сашко Кедев дека пациентите не се безбедни на Клиниката за кардиологија, реагираше денес д-р Жан Зимбаков, новиот д ...
ЈА ГАРАНТИРАМЕ БЕЗБЕДНОСТА НА ПАЦИЕНТИТЕ ШТО СЕ СТЕНТИРААТ, КАЖА ФИЛИПЧЕ ПО ИЗЈАВАТА НА КЕДЕВ ДЕКА НА КАРДОЛОГИЈА СЕ НЕСТРУЧНИ

ЈА ГАРАНТИРАМЕ БЕЗБЕДНОСТА НА ПАЦИЕНТИТЕ ШТО СЕ СТЕНТИРААТ, КАЖА ФИЛИПЧЕ ПО ИЗЈАВАТА НА КЕДЕВ ДЕКА НА КАРДОЛОГИЈА СЕ НЕСТРУЧНИ

Министерството за здравство ја гарантира безбедноста на сите пациенти кои на Клиниката за кардиологија добиваат стент, изјави министерот за здравство ...
НА КАРДИОЛОГИЈА СТЕНТИРАН ПРВИОТ ПАЦИЕНТ ВО СВЕТОТ СО НОВА АПАРАТУРА, ПРОШИРЕНА КАРОТИДАТА ЗА ДА СЕ СПРЕЧИ МОЗОЧЕН УДАР

НА КАРДИОЛОГИЈА СТЕНТИРАН ПРВИОТ ПАЦИЕНТ ВО СВЕТОТ СО НОВА АПАРАТУРА, ПРОШИРЕНА КАРОТИДАТА ЗА ДА СЕ СПРЕЧИ МОЗОЧЕН УДАР

Првиот пациент кому му е ставен стент на каротида со новиот систем „неурогард“, кој го разви компанијата „Контего медикал“ од Јужна Каролина, е 65 год ...
ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ НАВРЕДЕНИ И ОД КОЛЕШКАТА ШАХПАСКА, ПАК ОТИДОА НА ПАУЗА

ПРАТЕНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ НАВРЕДЕНИ И ОД КОЛЕШКАТА ШАХПАСКА, ПАК ОТИДОА НА ПАУЗА

По паузите што следеа откако пратениците на ВМРО-ДПМНЕ се почувствуваа навредени од пратеничката на СДСМ Фросина Ременски на Денот на демократијата со ...
СМЕНЕТИ КЕДЕВ ОД КАРДИОЛОГИЈА И ШИКОЛЕ ОД НЕФРОЛОГИЈА, НОВИ ДИРЕКТОРИ НА 4 КЛИНИКИ

СМЕНЕТИ КЕДЕВ ОД КАРДИОЛОГИЈА И ШИКОЛЕ ОД НЕФРОЛОГИЈА, НОВИ ДИРЕКТОРИ НА 4 КЛИНИКИ

Нови директори од денес имаат четири универзитетски клиники, односно Кардиологија, Нефрологија, Токсикологија и Клиниката за очни болести. Министерств ...
5 / 5 НАПИСИ