Таг: Сашо Мијалков

1 2 3 28 10 / 275 НАПИСИ
МИЈАЛКОВ НЕМА ДА ОДИ ВО ЗАТВОР ЗА „ПЛАЦЕВИ НА ВОДНО“, АПЕЛАЦИОНИОТ СУД МУ ЈА ПРЕИНАЧИ КАЗНАТА

МИЈАЛКОВ НЕМА ДА ОДИ ВО ЗАТВОР ЗА „ПЛАЦЕВИ НА ВОДНО“, АПЕЛАЦИОНИОТ СУД МУ ЈА ПРЕИНАЧИ КАЗНАТА

Апелациониот суд Скопје делумно ја уважи жалбата на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков за предметот „Плацеви на Водно“ и му изрече условна казн ...
МИЈАЛКОВ ГО ДОНЕСОА, ПА ГО ВРАТИЈА ВО СТРУГА, 200 ЕВРА ПАРИ НА ГРАЃАНИТЕ ЧИНИ ДЕНЕШНОТО ОДЛАГАЊЕ НА ВТОРИОТ СТАРТ НА „ТВРДИНА-ТАРГЕТ“

МИЈАЛКОВ ГО ДОНЕСОА, ПА ГО ВРАТИЈА ВО СТРУГА, 200 ЕВРА ПАРИ НА ГРАЃАНИТЕ ЧИНИ ДЕНЕШНОТО ОДЛАГАЊЕ НА ВТОРИОТ СТАРТ НА „ТВРДИНА-ТАРГЕТ“

Денешното одлагање на почетокот на повтореното судење за незаконското масовно прислушување „Тврдина-Таргет“, го чини затворот „Струга“ 150 евра, а „Ид ...
СО НОВА СУДИЈКА ОДНОВО ПОЧНА СУДЕЊЕТО НА МИЈАЛКОВ ЗА НАБАВКА НА БРИТАНСКА ОПРЕМА ЗА СЛЕДЕЊЕ

СО НОВА СУДИЈКА ОДНОВО ПОЧНА СУДЕЊЕТО НА МИЈАЛКОВ ЗА НАБАВКА НА БРИТАНСКА ОПРЕМА ЗА СЛЕДЕЊЕ

Откако на 25 ноември лани Апелациониот суд Скопје ја укина пресудата за случајот „Трезор", каде ексшефот на УБК Сашо Мијалков беше осуден на 8 години ...
МИЈАЛКОВ ДОБИ ПОМАЛА КАЗНА НА ПОВТОРЕНОТО СУДЕЊЕ ЗА „ТИТАНИК 2“

МИЈАЛКОВ ДОБИ ПОМАЛА КАЗНА НА ПОВТОРЕНОТО СУДЕЊЕ ЗА „ТИТАНИК 2“

Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков денеска неправосилно е осуден на две години затвор на повтореното судење за предметот „Титаник 2“. Тој беше ...
СУДИИТЕ ЕНВЕР БЕЏЕТИ И ЛИРИЈЕ ЕЛЕЗИ НАМЕРНО ГИ ЧУВАЛЕ ПРЕДМЕТИТЕ НА МИЈАЛКОВ КАЈ СЕБЕ СО МЕСЕЦИ, СО ШТО ГО ПОВРЕДИЛЕ ЗАКОНОТ, ЗАКЛУЧИ СУДСКИОТ СОВЕТ

СУДИИТЕ ЕНВЕР БЕЏЕТИ И ЛИРИЈЕ ЕЛЕЗИ НАМЕРНО ГИ ЧУВАЛЕ ПРЕДМЕТИТЕ НА МИЈАЛКОВ КАЈ СЕБЕ СО МЕСЕЦИ, СО ШТО ГО ПОВРЕДИЛЕ ЗАКОНОТ, ЗАКЛУЧИ СУДСКИОТ СОВЕТ

Нема образложени причини зошто предметот за масовното незаконско прислушување познат како „Тврдина-Таргет“ судијата – известител Енвер Беџети од Апела ...
НЕДОЗВОЛИВО Е ПРЕДМЕТ ДА СЕДИ ЕДНА ГОДИНА КАЈ СУДИЈАТА-ИЗВЕСТИТЕЛ И ТОЈ ДА НЕ ГО ДАВА, ВЕЛИ СУДИЈА ОД ЕДЕН ОД ПЕТЧЛЕНИТЕ СОВЕТИ ЗА „ТВРДИНА-ТАРГЕТ“ И „ТРЕЗОР“

НЕДОЗВОЛИВО Е ПРЕДМЕТ ДА СЕДИ ЕДНА ГОДИНА КАЈ СУДИЈАТА-ИЗВЕСТИТЕЛ И ТОЈ ДА НЕ ГО ДАВА, ВЕЛИ СУДИЈА ОД ЕДЕН ОД ПЕТЧЛЕНИТЕ СОВЕТИ ЗА „ТВРДИНА-ТАРГЕТ“ И „ТРЕЗОР“

Апелациони судии кои одлучувале за предметите „Тврдина-Таргет“ и „Трезор“, каде на 12 плус 8 години затвор беше првостепено осуден ексдиректорот на УБ ...
МИЈАЛКОВ СПРОВЕДЕН ОД ЗАТВОРОТ ВО СТРУГА ЗА ДЕЛОТО ВО „ТИТАНИК 2“ ШТО МУ ЗАСТАРУВА ЗА ЧЕТИРИ МЕСЕЦИ

МИЈАЛКОВ СПРОВЕДЕН ОД ЗАТВОРОТ ВО СТРУГА ЗА ДЕЛОТО ВО „ТИТАНИК 2“ ШТО МУ ЗАСТАРУВА ЗА ЧЕТИРИ МЕСЕЦИ

Затворската полиција од Струга, каде што ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков ја издржува тригодишната казна од случајот „Империја“, утринава го донесе ...
БУЛДОЖЕР ЗА „ИНСИЕМЕ“

БУЛДОЖЕР ЗА „ИНСИЕМЕ“

Дали крадат во име на македонштината или во име на ЕУ интеграциите, исто ни се фаќа. ...
ОД СУДОТ СЕ ЧУДАТ ЗОШТО ДИРЕКТОРОТ НА СТРУШКИОТ ЗАТВОР НЕ СЕ ЈАВИЛ ДА УКАЖЕ ДЕКА ИМА ГРЕШКА НА ПОКАНАТА ЗА МИЈАЛКОВ

ОД СУДОТ СЕ ЧУДАТ ЗОШТО ДИРЕКТОРОТ НА СТРУШКИОТ ЗАТВОР НЕ СЕ ЈАВИЛ ДА УКАЖЕ ДЕКА ИМА ГРЕШКА НА ПОКАНАТА ЗА МИЈАЛКОВ

Судиите кои го водат предметот „Титаник 2" каде се обвинети Сашо Мијалков и поранешни членови на ДИК, реагираат зошто ако директорот на затворот во Ст ...
УПРАВАТА ЗА ИЗВРШУВАЊЕ САНКЦИИ ЌЕ НАПРАВИ ВОНРЕДЕН НАДЗОР ВО СТРУШКИОТ ЗАТВОР ВО ВРСКА СО МИЈАЛКОВ

УПРАВАТА ЗА ИЗВРШУВАЊЕ САНКЦИИ ЌЕ НАПРАВИ ВОНРЕДЕН НАДЗОР ВО СТРУШКИОТ ЗАТВОР ВО ВРСКА СО МИЈАЛКОВ

Управата за извршување санкции ќе направи вонреден надзор во затворот во Струга откако денеска осудениот Сашо Мијалков не беше спроведен на повторенот ...
1 2 3 28 10 / 275 НАПИСИ