Таг: Сергеј Баздникин

МАКЕДОНИЈА ПРОТЕРА ПЕТ РУСКИ ДИПЛОМАТИ

МАКЕДОНИЈА ПРОТЕРА ПЕТ РУСКИ ДИПЛОМАТИ

Пет руски дипломати се прогласени за персона нон грата во Македонија и имаат рок од пет дена да ја напуштат земјата соопшти Министерството за надвореш ...
ЕУ НА ГОЦЕ

ЕУ НА ГОЦЕ

Светот за којшто сонувал Гоце Делчев едноставно – не постои. ...
РУСКИТЕ ВАКЦИНИ ЌЕ СТИГНАТ СПОРЕД МОЖНОСТИТЕ НА ПРОИЗВОДИТЕЛОТ, ВЕЛИ АМБАСАДОРОТ БАЗДНИКИН

РУСКИТЕ ВАКЦИНИ ЌЕ СТИГНАТ СПОРЕД МОЖНОСТИТЕ НА ПРОИЗВОДИТЕЛОТ, ВЕЛИ АМБАСАДОРОТ БАЗДНИКИН

Уште нема најава ниту од руската страна кога ќе стасаат нови количини од вакцината „спутник“. Владата преку директен договор има нарачано 200.000 дози ...
ВАКЦИНИТЕ „СПУТНИК“ ЗА 3.000 ГРАЃАНИ ПРИСТИГНАА НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ

ВАКЦИНИТЕ „СПУТНИК“ ЗА 3.000 ГРАЃАНИ ПРИСТИГНАА НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ

Министерот за здравство Венко Филипче заедно со рускиот амбасадор Сергеј Баздникин на Меѓународниот аеродром „Скопје“ ја пречекаа пратката вакцини „Сп ...
ПУТИН ГО НАЗНАЧИ СЕРГЕЈ БАЗДНИКИН ЗА НОВ АМБАСАДОР ВО МАКЕДОНИЈА

ПУТИН ГО НАЗНАЧИ СЕРГЕЈ БАЗДНИКИН ЗА НОВ АМБАСАДОР ВО МАКЕДОНИЈА

Рускиот претседател Владимир Путин го назначи Сергеј Баздникин за нов амбасадор во Македонија, објави руската агенција „Риа Новости“. Истовремено, тој ...
5 / 5 НАПИСИ