Таг: Сергеј Самсоненко

1 2 10 / 13 НАПИСИ
САМСОНЕНКО МЕСЕЧНО ПЛАЌА ПО 10.000 ЕВРА ПЕНАЛИ ОТИ ДОЦНИ СО ИЗГРАДБАТА НА ХОТЕЛОТ СО ОФИЦЕРСКИ ДОМ НА ПЛОШТАДОТ ВО СКОПЈЕ

САМСОНЕНКО МЕСЕЧНО ПЛАЌА ПО 10.000 ЕВРА ПЕНАЛИ ОТИ ДОЦНИ СО ИЗГРАДБАТА НА ХОТЕЛОТ СО ОФИЦЕРСКИ ДОМ НА ПЛОШТАДОТ ВО СКОПЈЕ

Рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко месечно ѝ плаќа по 10.000 евра на Општина Центар оти доцни со изградбата на хотелот со Офицерски дом на Плоштадот ...
ИСТЕЧЕ РОКОТ ЗА САМСОНЕНКО ЗА ИЗГРАДБА НА ХОТЕЛОТ СО ОФИЦЕРСКИ ДОМ НА ПЛОШТАД, ТОЈ ВЕЛИ ОПШТИНА ЦЕНТАР ГО ОПСТРУИРА

ИСТЕЧЕ РОКОТ ЗА САМСОНЕНКО ЗА ИЗГРАДБА НА ХОТЕЛОТ СО ОФИЦЕРСКИ ДОМ НА ПЛОШТАД, ТОЈ ВЕЛИ ОПШТИНА ЦЕНТАР ГО ОПСТРУИРА

Истече рокот од 10 години за рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко да го изгради хотелот со Офицерски дом на Плоштад Македонија во Скопје. Како што вела ...
ФК ВАРДАР ДОБИ НОВ СПОНЗОР „БЛУ СКАЈ ИНВЕСТМЕНТ“, ЌЕ ГО ПРЕЗЕМЕ ДОЛГОТ ОД 2,4 МИЛИОНИ ЕВРА КОЈ ГО ОСТАВИ САМСОНЕНКО

ФК ВАРДАР ДОБИ НОВ СПОНЗОР „БЛУ СКАЈ ИНВЕСТМЕНТ“, ЌЕ ГО ПРЕЗЕМЕ ДОЛГОТ ОД 2,4 МИЛИОНИ ЕВРА КОЈ ГО ОСТАВИ САМСОНЕНКО

Фудбалскиот клуб Вардар од денес има нов спонзор „Блу скај инвестмент“, кој го презема клубот сосе долгот оставен од досегашниот газда, рускиот бизнис ...
ДЕСЕТ ГОДИНИ СЕ ГРАДАТ ХОТЕЛОТ И ОФИЦЕРСКИОТ ДОМ НА ПЛОШТАДОТ ВО СКОПЈЕ, ПО СУДСКИОТ СПОР САМСОНЕНКО ОСТАНУВА ГАЗДА СО РОК ЗА ГРАДБА ДО 2023

ДЕСЕТ ГОДИНИ СЕ ГРАДАТ ХОТЕЛОТ И ОФИЦЕРСКИОТ ДОМ НА ПЛОШТАДОТ ВО СКОПЈЕ, ПО СУДСКИОТ СПОР САМСОНЕНКО ОСТАНУВА ГАЗДА СО РОК ЗА ГРАДБА ДО 2023

Десет години се градат хотелот и Офицерскиот дом на Плоштадот Македонија. Во срцето на Скопје уште зјаат недоградени овие две згради, заградени со тар ...
САМСОНЕНКО НЕМА ПАРИ ЗА ФК „ВАРДАР“ ОТИ МУ ГО ЗЕЛЕ ХОТЕЛОТ НА ПЛОШТАД, ШИЛЕГОВ ВЕЛИ КЛУБОТ НЕ Е ВРАТЕН НА ГРАД СКОПЈЕ

САМСОНЕНКО НЕМА ПАРИ ЗА ФК „ВАРДАР“ ОТИ МУ ГО ЗЕЛЕ ХОТЕЛОТ НА ПЛОШТАД, ШИЛЕГОВ ВЕЛИ КЛУБОТ НЕ Е ВРАТЕН НА ГРАД СКОПЈЕ

Рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко денеска повторно најави дека се повлекува од ФК „Вардар“ и го враќа на Град Скопје. Во соопштението објавено на са ...
САМСОНЕНКО СИ ЗАМИНУВА ОД РАКОМЕТНИОТ КЛУБ ВАРДАР НА КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА

САМСОНЕНКО СИ ЗАМИНУВА ОД РАКОМЕТНИОТ КЛУБ ВАРДАР НА КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА

Сергеј Самсоненко објави дека по завршувањето на сезоната веќе нема да го спонзорира ракометниот клуб Вардар, со што целосно завршува неговиот ангажма ...
САМСОНЕНКО МЕ ИЗВЕСТИ ДЕКА СЕ ОТКАЖУВА ОД ФК ВАРДАР, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

САМСОНЕНКО МЕ ИЗВЕСТИ ДЕКА СЕ ОТКАЖУВА ОД ФК ВАРДАР, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

Сергеј Самсоненко му кажал на градоначалникот Петре Шилегов дека тој како газда ќе се откаже од фудбалскиот клуб „Вардар“ и со тоа тој повторно би тре ...
ИВАНА ЦВЕТКОВСКА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОВЕТОТ ВО АЕРОДРОМ, МАРИН ГО РАСКИНА ДОГОВОРОТ СО САМСОНЕНКО ЗА ТЕНИСКИ ТЕРЕНИ

ИВАНА ЦВЕТКОВСКА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОВЕТОТ ВО АЕРОДРОМ, МАРИН ГО РАСКИНА ДОГОВОРОТ СО САМСОНЕНКО ЗА ТЕНИСКИ ТЕРЕНИ

На денешната конститутивна седница на која беа верификувани мандадите на советниците, Ивана Цветковска од СДСМ беше избрана за претседател на Советот, ...
САМСОНЕНКО СЕ ПРЕМИСЛИ, НЕ СИ ОДИ ОД ВАРДАР

САМСОНЕНКО СЕ ПРЕМИСЛИ, НЕ СИ ОДИ ОД ВАРДАР

Само еден месец откако објави дека си заминува од сите екипи на Вардар по завршувањето на сезоната, Сергеј Самсоненко се премисли. На прес-конференци ...
ТРЕНЕРОТ ГОЦЕ СЕДЛОСКИ СИ ЗАМИНА ОД ВАРДАР ДВА ДЕНА ПРЕД ФЕНЕРБАХЧЕ

ТРЕНЕРОТ ГОЦЕ СЕДЛОСКИ СИ ЗАМИНА ОД ВАРДАР ДВА ДЕНА ПРЕД ФЕНЕРБАХЧЕ

Тренерот на Вардар Гоце Седлоски утринава поднесе оставка, само два дена пред дуелот од плејофот на Лига Европа против Фенербахче во Скопје, соопшти ф ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ