Таг: Северна Македонија

1 2 3 5 10 / 46 НАПИСИ
НА ШТРЕК

НА ШТРЕК

Да веруваме дека пасошите што сме ги извадиле денес ќе ни важат до 2034, ама да бидеме спремни дека веќе утре нема да важат. ...
ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДОСТАВИ ИЗМЕНИТЕ НА ЗАКОНОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ ВО СООБРАЌАЈОТ СО КОИ ВОЗАЧКИТЕ ДОЗВОЛИ БЕЗ „СЕВЕРНА“ ЌЕ ВАЖАТ ВО ЗЕМЈАВА ДО 31 ДЕКЕМВРИ

ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДОСТАВИ ИЗМЕНИТЕ НА ЗАКОНОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ ВО СООБРАЌАЈОТ СО КОИ ВОЗАЧКИТЕ ДОЗВОЛИ БЕЗ „СЕВЕРНА“ ЌЕ ВАЖАТ ВО ЗЕМЈАВА ДО 31 ДЕКЕМВРИ

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски со пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието поднесоа предлог за измена на законите за пат ...
МВР ПОЧНА ДА ГИ ДОСТАВУВА НОВИТЕ ЛИЧНИ КАРТИ НА ДОМАШНА АДРЕСА ВО СКОПЈЕ ЗА ДА СЕ НАМАЛАТ ГУЖВИТЕ

МВР ПОЧНА ДА ГИ ДОСТАВУВА НОВИТЕ ЛИЧНИ КАРТИ НА ДОМАШНА АДРЕСА ВО СКОПЈЕ ЗА ДА СЕ НАМАЛАТ ГУЖВИТЕ

Министерството за внатрешни работи во Скопје почна да ги доставува готовите нови лични карти и возачки дозволи со „Северна“ на домашна адреса. Пасошит ...
МВР НЕ КАЖУВА КОЛКУ ПАСОШИ СО „СЕВЕРНА“ СЕ ИЗДАДЕНИ ПО ИТНА ПОСТАПКА ШТО Е ТРИПАТИ ПОСКАПО ОД РЕДОВНАТА

МВР НЕ КАЖУВА КОЛКУ ПАСОШИ СО „СЕВЕРНА“ СЕ ИЗДАДЕНИ ПО ИТНА ПОСТАПКА ШТО Е ТРИПАТИ ПОСКАПО ОД РЕДОВНАТА

Министерството за внатрешни работи не кажува колку пасоши со Северна Македонија се издадени по итна постапка, што чини трипати поскапо од редовната. Р ...
МВР ГО УКИНА ШАЛТЕРОТ ЗА ИЗДАВАЊЕ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ СО „СЕВЕРНА“ ПО ИТНА ПОСТАПКА, ГУЖВИТЕ СЕ УШТЕ ПОГОЛЕМИ

МВР ГО УКИНА ШАЛТЕРОТ ЗА ИЗДАВАЊЕ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ СО „СЕВЕРНА“ ПО ИТНА ПОСТАПКА, ГУЖВИТЕ СЕ УШТЕ ПОГОЛЕМИ

Министерството за внатрешни работи од вчера го укина шалтерот за подигнување лични документи со „Република Северна Македонија“ по итна постапка. Пора ...
ПО ПЕТ ЧАСА СЕ ЧЕКА ДА СЕ ЗЕМАТ НОВИТЕ ПАСОШИ И ЛИЧНИ КАРТИ НА ШАЛТЕРИТЕ ВО МТВ

ПО ПЕТ ЧАСА СЕ ЧЕКА ДА СЕ ЗЕМАТ НОВИТЕ ПАСОШИ И ЛИЧНИ КАРТИ НА ШАЛТЕРИТЕ ВО МТВ

И по пет часа се чека да се подигнат новите лични документи во кои стои уставното име на земјава, Северна Македонија, на шалтерите во зградата на Маке ...
НИКОЈ НЕМА ДА БИДЕ КАЗНЕТ АКО ДО ФЕВРУАРИ 2024 НЕ ГИ СМЕНИ ЛИЧНИТЕ ДОКУМЕНТИ СО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, РЕЧЕ СПАСОВСКИ

НИКОЈ НЕМА ДА БИДЕ КАЗНЕТ АКО ДО ФЕВРУАРИ 2024 НЕ ГИ СМЕНИ ЛИЧНИТЕ ДОКУМЕНТИ СО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, РЕЧЕ СПАСОВСКИ

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вели дека ќе нема никакви казни за граѓаните кои до февруари 2024 нема да ги сменат личните документи ...
ЗА КРАЈ НА ОКТОМВРИ Е ПРВИОТ СЛОБОДЕН ТЕРМИН ЗА ЗАКАЖУВАЊЕ ЗА НОВИ ПАСОШИ, ЛИЧНИ КАРТИ И ВОЗАЧКИ СО „СЕВЕРНА“ ИЛИ  „НМК“

ЗА КРАЈ НА ОКТОМВРИ Е ПРВИОТ СЛОБОДЕН ТЕРМИН ЗА ЗАКАЖУВАЊЕ ЗА НОВИ ПАСОШИ, ЛИЧНИ КАРТИ И ВОЗАЧКИ СО „СЕВЕРНА“ ИЛИ „НМК“

Повикувачкиот центар на МВР за закажување термин за лични документи е пребукиран, но операторите се јавуваат по упорно вртење од неколку пати. Првиот ...
ЕУ НЕ ДАДЕ ДАТУМ ЗА МЕЃУВЛАДИНА КОНФЕРЕНЦИЈА СО МАКЕДОНИЈА, ОСТАНУВА ВЕТОТО НА БУГАРИЈА

ЕУ НЕ ДАДЕ ДАТУМ ЗА МЕЃУВЛАДИНА КОНФЕРЕНЦИЈА СО МАКЕДОНИЈА, ОСТАНУВА ВЕТОТО НА БУГАРИЈА

Европската Унија (ЕУ) не спомна датум кога ќе се одржат првите меѓувладини конференции со Македонија и Албанија, во денешните заклучоци за проширување ...
СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА Е РЕАЛНОСТ, АМА ЌЕ РАБОТИМЕ ЕДЕН ДЕН ДА СЕ СМЕНИ, КАЖА МИЦКОСКИ

СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА Е РЕАЛНОСТ, АМА ЌЕ РАБОТИМЕ ЕДЕН ДЕН ДА СЕ СМЕНИ, КАЖА МИЦКОСКИ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски смета дека промената на името е реалност и тоа мора да се почитува во институциите, но вели еден ден ќе работ ...
1 2 3 5 10 / 46 НАПИСИ