Таг: штаб

КУМАНОВСКИОТ ШТАБ БАРА ЗА НЕНОСЕЊЕ МАСКА ДА СЕ КАЗНУВА СО ОПШТОКОРИСНА РАБОТА

КУМАНОВСКИОТ ШТАБ БАРА ЗА НЕНОСЕЊЕ МАСКА ДА СЕ КАЗНУВА СО ОПШТОКОРИСНА РАБОТА

Општинскиот штаб за заштита и спасување (ОШЗС) од Куманово, бара од Владата наместо парична казна, граѓаните коишто нема да носат заштитна маска зарад ...
НАПАДОТ НА 27 АПРИЛ БИЛ ВОДЕН ОД СЕДИШТЕТО НА ВМРО-ДПМНЕ, ВЕЛИ ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ

НАПАДОТ НА 27 АПРИЛ БИЛ ВОДЕН ОД СЕДИШТЕТО НА ВМРО-ДПМНЕ, ВЕЛИ ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ

Обвинителката Вилма Рускоска која ги води случаите за организираниот напад на Собранието, во соопштение потврди дека и во новата истрага за нарачатели ...
2 / 2 НАПИСИ