Таг: Штип

1 2 3 55 10 / 549 НАПИСИ
СТАОРЦИ, ЗМИИ И КУНИ ИЗЛЕГУВААТ ОД НАПУШТЕНА И РУИНИРАНА КУЌА ВО ЦЕНТАРОТ НА ШТИП

СТАОРЦИ, ЗМИИ И КУНИ ИЗЛЕГУВААТ ОД НАПУШТЕНА И РУИНИРАНА КУЌА ВО ЦЕНТАРОТ НА ШТИП

На улицата Тодор Чучков во центарот на Штип, стотина метри од таканаречаната зграда промаја и градската автобуска станица, од напуштена и руинирана ку ...
ШТИП ДОБИ НОВ ПОЛУЗАТВОРЕН ПАЗАР СО 50 ТЕЗГИ И ПАРКИНГ ПРОСТОР

ШТИП ДОБИ НОВ ПОЛУЗАТВОРЕН ПАЗАР СО 50 ТЕЗГИ И ПАРКИНГ ПРОСТОР

Од денеска, Штип има нов полузатворен пазар, кој се простира на 1.200 квадратни метри како продолжение на веќе постојниот пазар, кој е со исти површин ...
ВО ШТИП ЗАПИШАНИ 21 ПРВАЧЕ ПОМАЛКУ ОД ЛАНИ ПОРАДИ ИСЕЛУВАЊЕ ВО ДРУГ ГРАД ИЛИ ВО СТРАНСТВО

ВО ШТИП ЗАПИШАНИ 21 ПРВАЧЕ ПОМАЛКУ ОД ЛАНИ ПОРАДИ ИСЕЛУВАЊЕ ВО ДРУГ ГРАД ИЛИ ВО СТРАНСТВО

Според првичните и неофицијални информации за запишувањето на првооделенците во новата учебна година во Штип, пријави за запишување во прво одделение ...
ЗА ПЕТ МЕСЕЦИ ПЕТ ЗАГИНАТИ НА ЕКСПРЕСНИОТ ПАТ ШТИП-КОЧАНИ, НАД 20 ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ ВО 9 СООБРАЌАЈКИ, МВР НЕМА ПОДАТОЦИ ЗА КАЗНЕТИ ЗА ПРЕБРЗО ВОЗЕЊЕ

ЗА ПЕТ МЕСЕЦИ ПЕТ ЗАГИНАТИ НА ЕКСПРЕСНИОТ ПАТ ШТИП-КОЧАНИ, НАД 20 ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ ВО 9 СООБРАЌАЈКИ, МВР НЕМА ПОДАТОЦИ ЗА КАЗНЕТИ ЗА ПРЕБРЗО ВОЗЕЊЕ

Во последните неколку месеци, на експресниот пат Штип-Кочани се случиле 9 сообраќајни несреќи во кои загинале пет лица, а 20-тина се тешко или полесно ...
НА 27 МАЈ ВТОРО ПРСКАЊЕ ПРОТИВ КОМАРЦИ ПОКРАЈ БРЕГАЛНИЦА И ОТИЊА, ОПШТИНА ШТИП ЗА 13.000 ЕВРА ЌЕ ИЗВЕДЕ ШЕСТ АКЦИИ

НА 27 МАЈ ВТОРО ПРСКАЊЕ ПРОТИВ КОМАРЦИ ПОКРАЈ БРЕГАЛНИЦА И ОТИЊА, ОПШТИНА ШТИП ЗА 13.000 ЕВРА ЌЕ ИЗВЕДЕ ШЕСТ АКЦИИ

Општина Штип, секоја година врши 5-6 третирања за заштита од комарци и глодари. Според општинската служба за општи работи и координаторот Тоше Фенев, ...
ФИЌО ОД 1972 ГОДИНА Е ЕДНО ОД НАЈАТРАКТИВНИТЕ НА ПРВАТА ИЗЛОЖБА НА СПОРТСКИ КОЛИ И ОЛДТАЈМЕРИ ВО ШТИП, УЧЕСТВУВААТ НАД 150 МОДЕЛИ ОД МАКЕДОНИЈА, СРБИЈА И БУГАРИЈА  

ФИЌО ОД 1972 ГОДИНА Е ЕДНО ОД НАЈАТРАКТИВНИТЕ НА ПРВАТА ИЗЛОЖБА НА СПОРТСКИ КОЛИ И ОЛДТАЈМЕРИ ВО ШТИП, УЧЕСТВУВААТ НАД 150 МОДЕЛИ ОД МАКЕДОНИЈА, СРБИЈА И БУГАРИЈА  

Денеска во Штип преку целиот ден ќе трае изложбата на спортски коли и на олдтајмери која се одржува првпат во градот, со учество на повеќе од 150 моде ...
ШТИПЈАНЕЦ СО КОЛА ЈА РАЗБИЛ ОГРАДАТА И ПАДНАЛ ВРЗ ПОКРИВОТ НА КУЌА ДОДЕКА СПИЕЛЕ СТАНАРИТЕ

ШТИПЈАНЕЦ СО КОЛА ЈА РАЗБИЛ ОГРАДАТА И ПАДНАЛ ВРЗ ПОКРИВОТ НА КУЌА ДОДЕКА СПИЕЛЕ СТАНАРИТЕ

Рано утринава околу 2 часот, на улицата Стојан Рибата во Штип автомобил марка ‘хјундаи‘ движејќи се по удолнината на оваа еднонасочна улица излетал од ...
САМО ШТО ДОБИ ФУДБАЛСКИ СТАДИОН ЗА МЕЃУНАРОДНИ НАТПРЕВАРИ, ШТИПСКА БРЕГАЛНИЦА ПАК ИСПАЃА ОД ПРВАТА ЛИГА ПО 4 ГОДИНИ

САМО ШТО ДОБИ ФУДБАЛСКИ СТАДИОН ЗА МЕЃУНАРОДНИ НАТПРЕВАРИ, ШТИПСКА БРЕГАЛНИЦА ПАК ИСПАЃА ОД ПРВАТА ЛИГА ПО 4 ГОДИНИ

За разлика од Битола, која со фудбалскиот клуб Пелистер доби прволигашки фудбалски статус и нов стадион, Штип е во обратна ситуација. Добива стадион п ...
ОД ШТИП ЌЕ ИМА 4 ПРАТЕНИЦИ, ОД КОИ 2 ОД ВМРО-ДПМНЕ, И ПО ЕДЕН ОД СДСМ И ЛЕВИЦА

ОД ШТИП ЌЕ ИМА 4 ПРАТЕНИЦИ, ОД КОИ 2 ОД ВМРО-ДПМНЕ, И ПО ЕДЕН ОД СДСМ И ЛЕВИЦА

Од градовите во Источниот Плански Регион на парламентарните избори најмногу пратенички места освои Штип, четворица пратеници и тоа Никола Мицевски и Д ...
ШТИПСКИОТ УНИВЕРЗИТЕТ СКЛУЧИ МЕМОРАНДУМ ЗА СОРАБОТКА СО БЕЛГРАДСКИОТ, А СО НОВОСАДСКИОТ ГИ ИСПИТУВААТ ВИБРАЦИИТЕ НА МОСТОТ „АДА“ ВО БЕЛГРАД

ШТИПСКИОТ УНИВЕРЗИТЕТ СКЛУЧИ МЕМОРАНДУМ ЗА СОРАБОТКА СО БЕЛГРАДСКИОТ, А СО НОВОСАДСКИОТ ГИ ИСПИТУВААТ ВИБРАЦИИТЕ НА МОСТОТ „АДА“ ВО БЕЛГРАД

Ректорот на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип, Дејан Мираковски и ректорот на Универзитетот од Белград, Владан Ѓокиќ, потпишаа меморандум за соработ ...
1 2 3 55 10 / 549 НАПИСИ