Таг: Сиднеј

1 2 10 / 20 НАПИСИ
СИДНЕЈ ИЗЛЕЗЕ ОД КАРАНТИН ПО 107 ДЕНА, ПАБОВИТЕ СЕ НАПОЛНИЈА ВЕДНАШ ПО ПОЛНОЌ

СИДНЕЈ ИЗЛЕЗЕ ОД КАРАНТИН ПО 107 ДЕНА, ПАБОВИТЕ СЕ НАПОЛНИЈА ВЕДНАШ ПО ПОЛНОЌ

Сиднеј излезе од карантин по речиси четири месеци, што им овозможи на локалните жители повторно да уживаат во слободата. Тоа создаде редици пред пабов ...
СИДНЕЈ ГО ПРОДОЛЖИ КАРАНТИНОТ ДО КРАЈОТ НА СЕПТЕМВРИ И ВОВЕДЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ЗА ДВА МИЛИОНА ЖИТЕЛИ

СИДНЕЈ ГО ПРОДОЛЖИ КАРАНТИНОТ ДО КРАЈОТ НА СЕПТЕМВРИ И ВОВЕДЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ЗА ДВА МИЛИОНА ЖИТЕЛИ

Карантинот во најголемиот австралиски град Сиднеј е продолжен до крајот на септември, додека властите се мачат да го скротат ширењето на делта сојот. ...
ВОЈСКАТА ИЗЛЕГУВА НА УЛИЦИТЕ НА СИДНЕЈ ЗА ДА СЕ ОБЕЗБЕДИ ПОЧИТУВАЊЕТО НА КАРАНТИНОТ

ВОЈСКАТА ИЗЛЕГУВА НА УЛИЦИТЕ НА СИДНЕЈ ЗА ДА СЕ ОБЕЗБЕДИ ПОЧИТУВАЊЕТО НА КАРАНТИНОТ

Австралија ќе распореди стотици војници во Сиднеј за да се обезбеди спроведувањето на карантинот. Тој беше воведен поради ширењето на делта сојот на к ...
СИДНЕЈ ГО ПРОДОЛЖИ КАРАНТИНОТ ЗА УШТЕ ЧЕТИРИ НЕДЕЛИ, НО БИ МОЖЕЛ ДА ТРАЕ И ПОДОЛГО

СИДНЕЈ ГО ПРОДОЛЖИ КАРАНТИНОТ ЗА УШТЕ ЧЕТИРИ НЕДЕЛИ, НО БИ МОЖЕЛ ДА ТРАЕ И ПОДОЛГО

Сиднеј го продолжи карантинот за уште четири недели, откако бројот на заразени со коронавирус продолжи да расте. Наредбата да се седи дома беше донесе ...
МАСОВНИТЕ ПРОТЕСТИ ПРОТИВ КОРОНАМЕРКИТЕ  ВО АВСТРАЛИЈА НЕМА ДА ГО ПРЕКИНАТ КАРАНТИНОТ, ПРЕДУПРЕДИ ВЛАСТА

МАСОВНИТЕ ПРОТЕСТИ ПРОТИВ КОРОНАМЕРКИТЕ ВО АВСТРАЛИЈА НЕМА ДА ГО ПРЕКИНАТ КАРАНТИНОТ, ПРЕДУПРЕДИ ВЛАСТА

Стотици казни се изречени по протестот против коронамерките во Сиднеј, на кој демонстрантите маршираа и се судрија со полицијата. Премиерот Скот Морис ...
СИДНЕЈ СО НАЈГОЛЕМ БРОЈ СЛУЧАИ НА КОВИД ВО ЕДЕН ДЕН И ПОКРАЈ СТРОГИОТ КАРАНТИН

СИДНЕЈ СО НАЈГОЛЕМ БРОЈ СЛУЧАИ НА КОВИД ВО ЕДЕН ДЕН И ПОКРАЈ СТРОГИОТ КАРАНТИН

Австралискиот град Сиднеј денеска регистрираше највисок број нови случаи на ковид-19 во последните неколку месеци, иако е во состојба на строг каранти ...
АВСТРАЛИЈА ВЛЕГУВА ВО НОВА ФАЗА ОД ПАНДЕМИЈАТА ДОДЕКА ИНДИСКИОТ СОЈ СЕ ШИРИ НИЗ ЦЕЛАТА ЗЕМЈА

АВСТРАЛИЈА ВЛЕГУВА ВО НОВА ФАЗА ОД ПАНДЕМИЈАТА ДОДЕКА ИНДИСКИОТ СОЈ СЕ ШИРИ НИЗ ЦЕЛАТА ЗЕМЈА

Австралија влезе во нова фаза од пандемијата откако за првпат по повеќе месеци ширењето на коронавирусот истовремено е забележано во разни делови од з ...
ЦЕЛ СИДНЕЈ СТАВЕН ВО ДВОНЕДЕЛЕН КАРАНТИН ПОРАДИ ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ

ЦЕЛ СИДНЕЈ СТАВЕН ВО ДВОНЕДЕЛЕН КАРАНТИН ПОРАДИ ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ

Цел Сиднеј ќе биде во строг карантин во наредните две недели поради порастот на бројот на нови случаи на коронавирус. Во прв момент, строгите рестрик ...
ДЕЛОВИ ОД СИДНЕЈ ОДАТ ВО КАРАНТИН ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ

ДЕЛОВИ ОД СИДНЕЈ ОДАТ ВО КАРАНТИН ПОРАДИ ШИРЕЊЕТО НА ИНДИСКИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ

Централниот и источниот дел на Сиднеј, што ја вклучува и прославената плажа Бонди, ќе бидат ставени во карантин поради зголемениот број нови случаи на ...
ИЛЈАДНИЦИ ЕВАКУИРАНИ ДОДЕКА СИДНЕЈ СЕ ПОДГОТВУВА ЗА НАЈГОЛЕМАТА ПОПЛАВА ВО ПОСЛЕДНИТЕ 60 ГОДИНИ

ИЛЈАДНИЦИ ЕВАКУИРАНИ ДОДЕКА СИДНЕЈ СЕ ПОДГОТВУВА ЗА НАЈГОЛЕМАТА ПОПЛАВА ВО ПОСЛЕДНИТЕ 60 ГОДИНИ

Австралиските власти планираат евакуација на дополнителни илјадници луѓе од погодените предградија на Сиднеј, додека градот се подготвува за најголема ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ