Таг: Силвија Стојановска

АКТЕРКАТА СИЛВИЈА СТОЈАНОВСКА ОСЛОБОДЕНА ОД ОБВИНЕНИЕТО НА ПОВТОРЕНОТО СУДЕЊЕ ЗА ШВЕРЦ НА ДРОГА

АКТЕРКАТА СИЛВИЈА СТОЈАНОВСКА ОСЛОБОДЕНА ОД ОБВИНЕНИЕТО НА ПОВТОРЕНОТО СУДЕЊЕ ЗА ШВЕРЦ НА ДРОГА

Актерката Силвија Стојановска денеска во Основниот кривичен суд беше ослободена од обвинението за учество во меѓународен шверц на 700 килограми кокаин ...
АКТЕРКАТА СИЛВИЈА СТОЈАНОВСКА ЗА УЧЕСТВО ВО ШВЕРЦ НА 700 КИЛОГРАМИ КОКАИН ДОБИ 3,5 ГОДИНИ ЗАТВОР, ПАРТНЕРОТ 7 ГОДИНИ

АКТЕРКАТА СИЛВИЈА СТОЈАНОВСКА ЗА УЧЕСТВО ВО ШВЕРЦ НА 700 КИЛОГРАМИ КОКАИН ДОБИ 3,5 ГОДИНИ ЗАТВОР, ПАРТНЕРОТ 7 ГОДИНИ

Основниот кривичен суд Скопје денеска на актерката Силвија Стојановска ѝ изрече затворска казна од три ипол години затвор за учество во меѓународен шв ...
АКТЕРКАТА СИЛВИЈА СТОЈАНОВСКА МУ ПОМАГАЛА НА СОПРУГОТ ВО ТРГОВИЈА СО КОКАИН ОД КОЛУМБИЈА ВО ШПАНИЈА, ВЕЛИ СПАСОВСКИ

АКТЕРКАТА СИЛВИЈА СТОЈАНОВСКА МУ ПОМАГАЛА НА СОПРУГОТ ВО ТРГОВИЈА СО КОКАИН ОД КОЛУМБИЈА ВО ШПАНИЈА, ВЕЛИ СПАСОВСКИ

Актерката Силвија Стојановска била вмешана во трговија со кокаин набавен во Колумбија и внесен во Мадрид, Шпанија. Апсењето на Стојановски и нејзиниот ...
КУЌЕН ПРИТВОР ЗА АКТЕРКАТА СИЛВИЈА СТОЈАНОВСКА, ОСОМНИЧЕНА ЗА МЕЃУНАРОДНА ТРГОВИЈА СО ДРОГА

КУЌЕН ПРИТВОР ЗА АКТЕРКАТА СИЛВИЈА СТОЈАНОВСКА, ОСОМНИЧЕНА ЗА МЕЃУНАРОДНА ТРГОВИЈА СО ДРОГА

Актерката Силвија Стојановска и уште едно машко лице В.Б. беа изнесени во 14.40 часот пред судија на претходна постапка во Основниот кривичниот суд и ...
ЈАНА СНАГАТА СО ПЕСНА ГО ИСПРАТИ ДЕДО СИ АЦО

ЈАНА СНАГАТА СО ПЕСНА ГО ИСПРАТИ ДЕДО СИ АЦО

Скопје, 20 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Младата актерка Јана Стојановска, внука на глумецот Ацо Јовановски – Снагата, кој на 86 годишна возраст почи ...
5 / 5 НАПИСИ