Таг: Сингапур

1 2 10 / 13 НАПИСИ
ИНСПИРИРАНИ ОД ЛУК СКАЈВОКЕР, НАУЧНИЦИ ОД СИНГАПУР СОЗДАДОА ВЕШТАЧКА КОЖА СО ЧУВСТВО ЗА ДОПИР

ИНСПИРИРАНИ ОД ЛУК СКАЈВОКЕР, НАУЧНИЦИ ОД СИНГАПУР СОЗДАДОА ВЕШТАЧКА КОЖА СО ЧУВСТВО ЗА ДОПИР

Научници од Сингапур создадоа „електронска кожа“ која има способност да создаде чувство за допир, иновација за која се надеваат дека на луѓето со прот ...
ТУРИСТИТЕ ОД АВСТРАЛИЈА И СИНГАПУР НЕМААТ КОРОНАВИРУС, НЕГАТИВЕН Е ТЕСТОТ И НА ЕДИНСТВЕНАТА ЗАБОЛЕНА ПАЦИЕНТКА

ТУРИСТИТЕ ОД АВСТРАЛИЈА И СИНГАПУР НЕМААТ КОРОНАВИРУС, НЕГАТИВЕН Е ТЕСТОТ И НА ЕДИНСТВЕНАТА ЗАБОЛЕНА ПАЦИЕНТКА

Двајцата туристи од Австралија и Сингапур кои беа тестирани, откако во еден хотел во центарот на Скопје се пожалиле на симптоми слични на грип, немаат ...
СИНГАПУРСКИ АВИОН СЛЕТА ВО ПРИДРУЖБА НА БОРБЕНИ АВИОНИ ПО ДОЈАВА ЗА БОМБА ОД 13-ГОДИШНИК

СИНГАПУРСКИ АВИОН СЛЕТА ВО ПРИДРУЖБА НА БОРБЕНИ АВИОНИ ПО ДОЈАВА ЗА БОМБА ОД 13-ГОДИШНИК

Сингапурската војска испрати два борбени авиона да придружуваат патнички авион по дојава дека во него има бомба, за подоцна да биде утврдено дека стан ...
НАЈДОЛГИОТ НЕПРЕКИНАТ ЛЕТ ПРИСТИГНА ВО ЊУЈОРК ПО 17 ЧАСА И 52 МИНУТИ

НАЈДОЛГИОТ НЕПРЕКИНАТ ЛЕТ ПРИСТИГНА ВО ЊУЈОРК ПО 17 ЧАСА И 52 МИНУТИ

Најдолгиот непрекинат комерцијален лет успешно беше комплетиран во Њујорк, завршувајќи го патувањето од Сингапур, при што повеќе од 15.000 километри б ...
ГИ ЗАПИРАМЕ ВОЕНИТЕ ИГРИ, И ОНАКА БЕА ПРЕСКАПИ ЗА САД, КАЖА ТРАМП ПО САМИТОТ СО КИМ

ГИ ЗАПИРАМЕ ВОЕНИТЕ ИГРИ, И ОНАКА БЕА ПРЕСКАПИ ЗА САД, КАЖА ТРАМП ПО САМИТОТ СО КИМ

Доналд Трамп ѝ се обрати на јавноста по завршувашето на историскиот самит со Ким Џонг-Ун во Сингапур, што го опиша како „продуктивен, директен и искре ...
КИМ СЕ ОБВРЗА ДЕКА ЦЕЛОСНО ЌЕ СЕ ОТКАЖЕ ОД НУКЛЕАРНОТО ОРУЖЈЕ

КИМ СЕ ОБВРЗА ДЕКА ЦЕЛОСНО ЌЕ СЕ ОТКАЖЕ ОД НУКЛЕАРНОТО ОРУЖЈЕ

Ким Џонг-Ун се обврзал дека целосно ќе се откаже од нуклеарното оружје во заедничката декларација, што ја потпиша со Доналд Трамп на крајот на нивниот ...
ГО ОСТАВАМЕ МИНАТОТО ЗАД НАС, КАЖАА КИМ И ТРАМП ПО СРЕДБАТА ВО СИНГАПУР И ПОТПИШАА ЗАЕДНИЧКА ДЕКЛАРАЦИЈА

ГО ОСТАВАМЕ МИНАТОТО ЗАД НАС, КАЖАА КИМ И ТРАМП ПО СРЕДБАТА ВО СИНГАПУР И ПОТПИШАА ЗАЕДНИЧКА ДЕКЛАРАЦИЈА

Доналд Трамп изјави дека средбата со Ким Џонг-Ун поминала подобро од сите очекувања, откако стана прв претседател на САД кој во својот мандат се сретн ...
КИМ НЕОЧЕКУВАНО СЕ ПРОШЕТА НИЗ СИНГАПУР ПРЕД УТРЕШНАТА СРЕДБА СО ТРАМП

КИМ НЕОЧЕКУВАНО СЕ ПРОШЕТА НИЗ СИНГАПУР ПРЕД УТРЕШНАТА СРЕДБА СО ТРАМП

Ким Џонг-Ун, кој изминативе години ретко можеше да се види надвор од својата изолирана земја, се прошета низ Сингапур во пресрет на утрешната историск ...
ДЕН ПРЕД СРЕДБАТА ТРАМП-КИМ, ПЈОНГЈАНГ ПОВИКА НА ПОМИРУВАЊЕ СО СМРТНИОТ НЕПРИЈАТЕЛ

ДЕН ПРЕД СРЕДБАТА ТРАМП-КИМ, ПЈОНГЈАНГ ПОВИКА НА ПОМИРУВАЊЕ СО СМРТНИОТ НЕПРИЈАТЕЛ

Севернокорејските медиуми ја пофалија можноста изолираната држава да воспостави нов однос со САД, ден пред историскиот самит на Доналд Трамп и Ким Џон ...
ТРАМП И КИМ ЌЕ СЕ СРЕТНАТ ВО СИНГАПУР НА 12 ЈУНИ

ТРАМП И КИМ ЌЕ СЕ СРЕТНАТ ВО СИНГАПУР НА 12 ЈУНИ

Доналд Трамп ќе се сретне со Ким Џонг-Ун на 12 јуни во Сингапур, објави американскиот претседател. Ова ќе уследи два месеца откако Трамп ја изненад ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ