Таг: Скопје

1 32 33 34 35 340 / 343 НАПИСИ
15 ЗАГИНАТИ И 6 ИСЧЕЗНАТИ ВО НЕВРЕМЕТО ВО СКОПСКО, ПОТВРДИ МВР

15 ЗАГИНАТИ И 6 ИСЧЕЗНАТИ ВО НЕВРЕМЕТО ВО СКОПСКО, ПОТВРДИ МВР

Министерството за внатрешни работи потврди дека 15 лица се загинати, а шест други се водат како исчезнати по синоќешното невреме што го зафати скопски ...
ГРАЃАНИ БАРААТ ПОМОШ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ, ГРАДОТ СКОПЈЕ АПЕЛИРАШЕ ГРАЃАНИТЕ ДА СЕДАТ ДОМА

ГРАЃАНИ БАРААТ ПОМОШ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ, ГРАДОТ СКОПЈЕ АПЕЛИРАШЕ ГРАЃАНИТЕ ДА СЕДАТ ДОМА

Големото невреме што го зафати вечерва Скопје ја блокираше и обиколницата, кадешто има голем број заглавени граѓани, кои објавуваат фотографии и бараа ...
ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ ВО СКОПЈЕ, ДЕЛОВИ ОД ГРАДОТ БЕЗ СТРУЈА, ИНТЕРНЕТ И ТЕЛЕВИЗИЈА

ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ ВО СКОПЈЕ, ДЕЛОВИ ОД ГРАДОТ БЕЗ СТРУЈА, ИНТЕРНЕТ И ТЕЛЕВИЗИЈА

Невреме со пороен дожд, силен ветар и грмотевици попладнево го зафати Скопје и остави неколку делови од градот без електрична енергија, интернет и тел ...
ОМБУДСМАНОТ БАРА ИТНО СМЕСТУВАЊЕ НА РОМИТЕ НА КОИ СКОПСКАТА ВЛАСТ ИМ ГИ УРНА КУЌИТЕ

ОМБУДСМАНОТ БАРА ИТНО СМЕСТУВАЊЕ НА РОМИТЕ НА КОИ СКОПСКАТА ВЛАСТ ИМ ГИ УРНА КУЌИТЕ

Народниот правобранител денеска апелираше неодложно да се преземат мерки за сместување на семејствата кои останале под ведро небо и без никаква заштит ...
НУЛАНД ДОАЃА НА 11 ЈУЛИ ЗА СОЗДАВАЊЕ УСЛОВИ ЗА ВЕРОДОСТОЈНИ ИЗБОРИ

НУЛАНД ДОАЃА НА 11 ЈУЛИ ЗА СОЗДАВАЊЕ УСЛОВИ ЗА ВЕРОДОСТОЈНИ ИЗБОРИ

Американската помошник државна секретарка за европски и евроазиски прашања Викторија Нуланд на 11 јули ќе дојде во Скопје, објави денеска Стејт департ ...
ПОЧИНА ДАР-МАР, ПОГРЕБОТ В ПОНЕДЕЛНИК

ПОЧИНА ДАР-МАР, ПОГРЕБОТ В ПОНЕДЕЛНИК

По тешко и долго боледување, синоќа почина Дарко Марковиќ Дар-Мар, легендарниот карикатурист, сатиричар, филмски режисер, сценарист и сценограф, анима ...
ПОЧНА ДОНАТОРСКАТА ЗАБАВА ЗА КАЗНИТЕ НА ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ

ПОЧНА ДОНАТОРСКАТА ЗАБАВА ЗА КАЗНИТЕ НА ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ

Почна донаторска акција на учесниците во „Шарената револуција“. Тие ќе собираат финансиска помош во скопскиот кафе-бар „Излет“ се до 1 часот по полноќ ...
ПО КРИВИЧНИТЕ ЗА 33 ДЕМОНСТРАНТИ, ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ЗА ДЕНЕС НАЈАВУВА НОВА СТРАТЕГИЈА

ПО КРИВИЧНИТЕ ЗА 33 ДЕМОНСТРАНТИ, ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ЗА ДЕНЕС НАЈАВУВА НОВА СТРАТЕГИЈА

Движењето Шарена револуција најави дека од денеска ја менува стратегијата за отпор против власта. Неофицијално, вечерва на власта ќе и биде даден рок ...
ВИЕНА ЧЕКА, СКОПЈЕ СЕ БОИ, ПРОТЕСТИ И КОНТРАПРОТЕСТИ НИЗ МАКЕДОНИЈА

ВИЕНА ЧЕКА, СКОПЈЕ СЕ БОИ, ПРОТЕСТИ И КОНТРАПРОТЕСТИ НИЗ МАКЕДОНИЈА

Политичката криза во Македонија се заострува додека продолжува обоената пролет низ центарот на главниот град и серијата антивладини протести, но и кон ...
СО БОЕЊЕ НА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЗАВРШИ ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ

СО БОЕЊЕ НА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЗАВРШИ ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ

Демонстрациите во Скопје завршија со боење на бараката каде што е сместена градската администрација и Кабинетот на градоначалникот на Скопје Коце Трај ...
1 32 33 34 35 340 / 343 НАПИСИ