Таг: Скопски аеродром

1 2 10 / 18 НАПИСИ
ИНЦИДЕНТ СО ПОЛИЦИСКИ ХЕЛИКОПТЕР НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

ИНЦИДЕНТ СО ПОЛИЦИСКИ ХЕЛИКОПТЕР НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ, НЕМА ПОВРЕДЕНИ

Утринава на Скопскиот аеродром се случил инцидент при слетување на полициски хеликоптер. Во инцидентот нема повредени. Од Агенцијата за цивилно воз ...
НА ГРАНИЦА ЌЕ СЕ СКЕНИРААТ СИТЕ ПАТНИЦИ КОИ ВО ЗЕМЈАВА ДОАЃААТ ОД ПОДРАЧЈА СО КОРОНАВИРУС

НА ГРАНИЦА ЌЕ СЕ СКЕНИРААТ СИТЕ ПАТНИЦИ КОИ ВО ЗЕМЈАВА ДОАЃААТ ОД ПОДРАЧЈА СО КОРОНАВИРУС

Сите патници кои на граничните премини во Македонија ќе доаѓаат од ризични дестинации со заболени од коронавирус ќе поминат низ првичен скрининиг на н ...
ОЧИЛА ОД 40 ЕВРА КУПЕНИ ОНЛАЈН СТАНУВААТ 80 ЕВРА ПОРАДИ ЦАРИНА, ДДВ И ЛЕЖАРИНА

ОЧИЛА ОД 40 ЕВРА КУПЕНИ ОНЛАЈН СТАНУВААТ 80 ЕВРА ПОРАДИ ЦАРИНА, ДДВ И ЛЕЖАРИНА

Онлајн нарачките над 22 евра стануваат и двојно поскапи поради давачките кон државата за царина и ДДВ. За пазарење од странство за производи над 45 ев ...
ПЕХАРОТ НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ ПРИСТИГНА ВО СКОПЈЕ

ПЕХАРОТ НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ ПРИСТИГНА ВО СКОПЈЕ

Ракометарите на Вардар се вратија дома и со себе го донесоа највредниот можен трофеј - пехарот на Лигата на шампионите. Дваесет и четири часа откако ...
АВИОНОТ ШТО СЕ УРНА КАЈ СОЛУНСКА ГЛАВА ИМАШЕ ОДОБРЕНИЕ ДА СЛЕТА НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ, ВЕЛАТ ОД М-НАВ И АПЕЛИРААТ ДА НЕ СЕ ШИРАТ ШПЕКУЛАЦИИ ЗА НЕСРЕЌАТА

АВИОНОТ ШТО СЕ УРНА КАЈ СОЛУНСКА ГЛАВА ИМАШЕ ОДОБРЕНИЕ ДА СЛЕТА НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ, ВЕЛАТ ОД М-НАВ И АПЕЛИРААТ ДА НЕ СЕ ШИРАТ ШПЕКУЛАЦИИ ЗА НЕСРЕЌАТА

Не е точно дека на пилотот на авионот „цесна“ што вчера се урна кај планинскиот врв Солунска Глава не му било дозволено да слета на Скопскиот аеродром ...
ЗА БАРСЕЛОНА ЌЕ СЕ ЛЕТА САМО ВО ЛЕТО, ВЕЛАТ ОД „ВИЗЕР“

ЗА БАРСЕЛОНА ЌЕ СЕ ЛЕТА САМО ВО ЛЕТО, ВЕЛАТ ОД „ВИЗЕР“

„Визер“ ќе лета само во летната сезона за Барселона и Векшо од скопскиот аеродром и за Лондон од охридскиот, велат од унгарската нискобуџетна авиокомп ...
НЕ ДАВАМЕ ДРЖАВНА ПОМОШ, ТУКУ СУБВЕНЦИИ ЗА УНГАРСКАТА ВИЗ ЕР, КАЖА СУГАРЕСКИ

НЕ ДАВАМЕ ДРЖАВНА ПОМОШ, ТУКУ СУБВЕНЦИИ ЗА УНГАРСКАТА ВИЗ ЕР, КАЖА СУГАРЕСКИ

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески на промоцијата на јавниот повик за финансиска поддршка на нискобуџетни авиокомпании, кажа дека не дава ...
СТЈУАРД СИ ЈА СКРШИЛ НОГАТА НА ЛЕТОТ МИЛАНО – СКОПЈЕ ПОРАДИ СИЛНИ ТУРБУЛЕНЦИИ

СТЈУАРД СИ ЈА СКРШИЛ НОГАТА НА ЛЕТОТ МИЛАНО – СКОПЈЕ ПОРАДИ СИЛНИ ТУРБУЛЕНЦИИ

Стјуард од Македонија, вработен во унгарската нискобуџетна авиокомпанија „Визер“ ја скршил левата нога во текот на летот од Милано за Скопје вчера поп ...
ВЛАДИКАТА ПЕТАР ЗАДРЖАН НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ ОД ФИНАНСИСКАТА ПОЛИЦИЈА

ВЛАДИКАТА ПЕТАР ЗАДРЖАН НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ ОД ФИНАНСИСКАТА ПОЛИЦИЈА

Митополитот преспанско-пелагониски Петар денеска е задржан на Меѓународниот аеродром Скопје по барање на Финансиската полиција, потврди владиката за С ...
АВИОН НА ВИЗЕР БЕЗБЕДНО СЛЕТАЛ ОТКАКО МУ ОТКАЖАЛ ЕДЕН ОД МОТОРИТЕ ПРЕД СЛЕТУВАЊЕ ВО СКОПЈЕ

АВИОН НА ВИЗЕР БЕЗБЕДНО СЛЕТАЛ ОТКАКО МУ ОТКАЖАЛ ЕДЕН ОД МОТОРИТЕ ПРЕД СЛЕТУВАЊЕ ВО СКОПЈЕ

Авион на унгарската нискобуџетна компанија Визер ноќта помеѓу четвртокот и петокот безбедно слетал на Скопскиот аеродром откако на пет минути пред пре ...
1 2 10 / 18 НАПИСИ