Таг: Скопски џез фестивал

1 2 10 / 14 НАПИСИ
ОТКАКО БЕШЕ ОДБИЕН ПРЕД ЕДЕН МЕСЕЦ, СКОПСКИ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ ДОБИ 3 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ОД МИНИСТЕРСТВО ЗА КУЛТУРА

ОТКАКО БЕШЕ ОДБИЕН ПРЕД ЕДЕН МЕСЕЦ, СКОПСКИ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ ДОБИ 3 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ОД МИНИСТЕРСТВО ЗА КУЛТУРА

Скопскиот џез фестивал доби 3 милиони денари од Министерството за култура, од побарани 7 милиони 775 илјади денари, откако беа поништени првичните рез ...
ОД ДЕНЕСКА КОМИСИИТЕ ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА КУЛТУРА ЌЕ ГИ РАЗГЛЕДУВААТ ОДБИЕНИТЕ АПЛИКАЦИИ

ОД ДЕНЕСКА КОМИСИИТЕ ВО МИНИСТЕРСТВО ЗА КУЛТУРА ЌЕ ГИ РАЗГЛЕДУВААТ ОДБИЕНИТЕ АПЛИКАЦИИ

Денеска во 10 часот започнуваат со работа комисиите кои ќе ги разгледаат сите одбиени апликации на конкурсот за Годишната програма за национален интер ...
НАЈГОЛЕМИТЕ ФЕСТИВАЛИ И НАСТАНИ БЕА НАЈГОЛЕМИ ПРЕКРШИТЕЛИ НА ОСНОВНИТЕ БАРАЊА НА КОНКУРСОТ, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА МУЗИЧКАТА КОМИСИЈА

НАЈГОЛЕМИТЕ ФЕСТИВАЛИ И НАСТАНИ БЕА НАЈГОЛЕМИ ПРЕКРШИТЕЛИ НА ОСНОВНИТЕ БАРАЊА НА КОНКУРСОТ, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА МУЗИЧКАТА КОМИСИЈА

Плеурат Гаши, претседателот на Комисијата за фолклор и музичко-сценска дејност во Министерството за култура, вели дека за време на тековната работа за ...
ДЕЛ ОД КОНКУРСОТ НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА ЌЕ БИДЕ ПОНИШТЕН, НАЈАВИ ЗАЕВ ПО СКАНДАЛОЗНИТЕ РЕЗУЛТАТИ

ДЕЛ ОД КОНКУРСОТ НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА ЌЕ БИДЕ ПОНИШТЕН, НАЈАВИ ЗАЕВ ПО СКАНДАЛОЗНИТЕ РЕЗУЛТАТИ

Дел од Конкурсот за проекти од национален интерес на Министерството за култура за 2019 ќе биде поништен, изјави вечерва премиерот Зоран Заев, по реакц ...
НЕ ДАЈ БОЖЕ, САКАМЕ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ, АМА ГО ОДБИВМЕ ПОРАДИ НЕЦЕЛОСНА ПРИЈАВА, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА, БЕЛОПЕТА ВЕЛИ ТОА Е ТЕНДЕНЦИОЗНО

НЕ ДАЈ БОЖЕ, САКАМЕ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ, АМА ГО ОДБИВМЕ ПОРАДИ НЕЦЕЛОСНА ПРИЈАВА, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА, БЕЛОПЕТА ВЕЛИ ТОА Е ТЕНДЕНЦИОЗНО

Скопскиот џез фестивал, Офф-Фест, Здраво млади, фестивалот 103 генерации на „Стотројка“ не се поддржани од Министерството за култура поради нецелосни ...
ДАМИТЕ ЈА ПРЕЗЕМААТ СЦЕНАТА НА СКОПСКИОТ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ ВЕЧЕРВА

ДАМИТЕ ЈА ПРЕЗЕМААТ СЦЕНАТА НА СКОПСКИОТ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ ВЕЧЕРВА

Скопскиот џез фестивал вечерва речиси целосно ќе им биде посветен на дамите. Во богатата програма на третиот ден од фестивалот, женски музичари ќе бид ...
ЛЕГЕНДАРНИОТ ФРОНТМЕН НА „СОНИК ЈУТ“, ТРСТОН МУР, ЈА ПРЕДВОДИ АМЕРИКАНСКАТА ВЕЧЕР НА СКОПСКИОТ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ

ЛЕГЕНДАРНИОТ ФРОНТМЕН НА „СОНИК ЈУТ“, ТРСТОН МУР, ЈА ПРЕДВОДИ АМЕРИКАНСКАТА ВЕЧЕР НА СКОПСКИОТ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ

Американски музичари се на денешната програма на 37. Скопски џез фестивал, што ќе кулминира со настапот на Трстон Мур, бившиот фронтмен на еден од нај ...
СКОПСКИОТ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ ВЕЧЕРВА СЕ ОТВОРА СО ХИП ХОП И БУЧНИ ГИТАРИ

СКОПСКИОТ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ ВЕЧЕРВА СЕ ОТВОРА СО ХИП ХОП И БУЧНИ ГИТАРИ

Американски и скандинавски музичари доминираат на 37. издание на Скопскиот џез фестивал, што се отвора вечерва во 20 часот во Македонската опера и бал ...
СКОПСКИОТ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ НАЈАВИ САМО ЕКСКЛУЗИВНИ КОНЦЕРТИ ЗА ОВАА ГОДИНА

СКОПСКИОТ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ НАЈАВИ САМО ЕКСКЛУЗИВНИ КОНЦЕРТИ ЗА ОВАА ГОДИНА

Серија ексклузивни концерти ќе можат да се проследат на претстојното, 37. издание на Скопскиот џез фестивал, што се отвора в четврток и ќе трае четири ...
СКОПСКИ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ ЗАТВОРА СО ТЕЈБОРН КВАРТЕТ И БИГ БЕНДОТ НА НИЛСЕН ЛАВ

СКОПСКИ ЏЕЗ ФЕСТИВАЛ ЗАТВОРА СО ТЕЈБОРН КВАРТЕТ И БИГ БЕНДОТ НА НИЛСЕН ЛАВ

Скопски џез фестивал завршува вечерва во 20 часот во Македонската опера и балет (МОБ) со квартетот на Крег Тејборн и бендот на Пал Нилсен -Лав. Роберт ...
1 2 10 / 14 НАПИСИ