Таг: случај Тортура

1 2 3 20 / 22 НАПИСИ
МИЈАЛКОВ СЕ ПОВИКА НА ВРХОВНИОТ СУД И ПОБАРА ДА БИДЕ ОСЛОБОДЕН ЗА „ТОРТУРА“

МИЈАЛКОВ СЕ ПОВИКА НА ВРХОВНИОТ СУД И ПОБАРА ДА БИДЕ ОСЛОБОДЕН ЗА „ТОРТУРА“

За 20-тина дена е истечен е рокот за СЈО да биде овластен тужител за предметот „Тортура“ бидејќи предметот е преземен од редовното Јавно обвинителство ...
ДА МУ КАЖЕШ НА ПРИЈАТЕЛОТ ДЕКА НЕ МИ СЕ ДОПАЃА ОВА, ВЕЛИ НОВИНАРКАТА ТРАЈКОВСКА ВО РАЗГОВОР СО КАМЧЕВ ЗА АПСЕЊЕТО НА БОШКОСКИ

ДА МУ КАЖЕШ НА ПРИЈАТЕЛОТ ДЕКА НЕ МИ СЕ ДОПАЃА ОВА, ВЕЛИ НОВИНАРКАТА ТРАЈКОВСКА ВО РАЗГОВОР СО КАМЧЕВ ЗА АПСЕЊЕТО НА БОШКОСКИ

Новинарката Оливера Трајковски му вели на бизнисменот Орце Камчев да му пренесе на Сашо Мијалков дека не ѝ се допаѓа апсењето на Љубе Бошкоски ден по ...
ШВРГОВСКИ И БОШКОСКИ СЕ ИСПРАШУВАА ДАЛИ ЈА ПРОЧИТАЛЕ УРЕДБАТА ЗА АПСЕЊЕ НА СУДЕЊЕТО ЗА „ТОРТУРА“

ШВРГОВСКИ И БОШКОСКИ СЕ ИСПРАШУВАА ДАЛИ ЈА ПРОЧИТАЛЕ УРЕДБАТА ЗА АПСЕЊЕ НА СУДЕЊЕТО ЗА „ТОРТУРА“

Адвокатот Љупчо Шврговски, кој беше државен Јавен обвинител кога во 2011 година се апсеше Љубе Бошкоски и кој потоа одлежа затворска казна, а сега го ...
ОВА ТИ Е ПОЗДРАВ ОД ШЕФОТ, АЈ СЕГА ВИКАЈ „ЛЕТАЈ САША“, ЃУБРЕ ПРЕДАВНИЧКО, СВЕДОЧИ БОШКОСКИ ПРОТИВ МИЈАЛКОВ НА „ТОРТУРА“

ОВА ТИ Е ПОЗДРАВ ОД ШЕФОТ, АЈ СЕГА ВИКАЈ „ЛЕТАЈ САША“, ЃУБРЕ ПРЕДАВНИЧКО, СВЕДОЧИ БОШКОСКИ ПРОТИВ МИЈАЛКОВ НА „ТОРТУРА“

Љубе Бошкоски во Основниот суд Скопје 1 во случајот „Тортура“ на СЈО, сведочи утринава за неговото апсење на 6.06.2011 година, ден по парламентарните ...
МИЈАЛКОВ СЕ ПОВИКА НА АМНЕСТИЈАТА НА ИВАНОВ И НА СУДЕЊЕТО ЗА „ТОРТУРА“

МИЈАЛКОВ СЕ ПОВИКА НА АМНЕСТИЈАТА НА ИВАНОВ И НА СУДЕЊЕТО ЗА „ТОРТУРА“

Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, првообвинет во предметот на СЈО „Тортура“ за апсењето на Љубе Бошкоски, како и останатите пет обвинети поли ...
МИЈАЛКОВ САКА ДА МИ СЕ ИЗВИНИ, ЈАС СУМ ДЕМОХРИСТИЈАНИН, ПРОСТУВАМ НО НЕ ЗАБОРАВАМ, ТВРДИ ЉУБЕ БОШКОСКИ

МИЈАЛКОВ САКА ДА МИ СЕ ИЗВИНИ, ЈАС СУМ ДЕМОХРИСТИЈАНИН, ПРОСТУВАМ НО НЕ ЗАБОРАВАМ, ТВРДИ ЉУБЕ БОШКОСКИ

Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, првообвинет во случајот на СЈО „Тортура“, се поздравил во фоајето на Основниот суд Скопје 1 со оштетениот Љ ...
МИЈАЛКОВ ЖИВЕЕ ПОД „ПАНОРАМА“, НЕ Е ВЕЌЕ НА СТАРАТА АДРЕСА, ГО ОПРАВДА АДВОКАТОТ ЗА ОТСУСТВОТО НА СУДЕЊЕТО ЗА АПСЕЊЕТО НА БОШКОСКИ

МИЈАЛКОВ ЖИВЕЕ ПОД „ПАНОРАМА“, НЕ Е ВЕЌЕ НА СТАРАТА АДРЕСА, ГО ОПРАВДА АДВОКАТОТ ЗА ОТСУСТВОТО НА СУДЕЊЕТО ЗА АПСЕЊЕТО НА БОШКОСКИ

Првообвинетиот за изживување и малтретирање при апсењето на Љубе Бошкоски во случајот на СЈО „Тортура“ Сашо Мијалков беше единствениот од обвинетите к ...
АПЕЛАЦИЈА ЈА ПРИФАТИ ЖАЛБАТА НА СЈО, НА МИЈАЛКОВ СЕПАК ЌЕ МУ СЕ СУДИ ЗА „ТОРТУРА“

АПЕЛАЦИЈА ЈА ПРИФАТИ ЖАЛБАТА НА СЈО, НА МИЈАЛКОВ СЕПАК ЌЕ МУ СЕ СУДИ ЗА „ТОРТУРА“

Апелацискиот суд Скопје ја прифати жалбата на Специјалното јавно обвинителство на одлуката на судијката Моника Бахчованска од Основниот суд Скопје 1, ...
ПРЕДМЕТОТ ЗА ИЗЗЕМАЊЕТО НА МИЈАЛКОВ ОД ОБВИНЕНИЕТО ЗА „ТОРТУРА“ ЗАГЛАВИ ВО АПЕЛАЦИЈА

ПРЕДМЕТОТ ЗА ИЗЗЕМАЊЕТО НА МИЈАЛКОВ ОД ОБВИНЕНИЕТО ЗА „ТОРТУРА“ ЗАГЛАВИ ВО АПЕЛАЦИЈА

Специјалните обвинители Гаврил Бубевски и Љубомир Лапе во Основниот суд Скопје 1 остро реагираа што предметот за изземањето на првообвинетиот Сашо Миј ...
ПО ДВА И ПОЛ ЧАСА НА РАСПИТ, МИЈАЛКОВ СИ ЗАМИНА ОД СЈО БЕЗ ДА КАЖЕ ЗОШТО Е ПОВИКАН

ПО ДВА И ПОЛ ЧАСА НА РАСПИТ, МИЈАЛКОВ СИ ЗАМИНА ОД СЈО БЕЗ ДА КАЖЕ ЗОШТО Е ПОВИКАН

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков пред малку си замина од распитот во Специјалното јавно обвинителство. ...
1 2 3 20 / 22 НАПИСИ