Таг: случај Тортура

1 2 322 / 22 НАПИСИ
МИЈАЛКОВ ДОЈДЕ НА РАСПИТ ВО СЈО

МИЈАЛКОВ ДОЈДЕ НА РАСПИТ ВО СЈО

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков пред малку дојде на распит во Специјалното јавно обвинителство. Проти ...
ВИДЕАТА ОД АПСЕЊЕТО НА БОШКОСКИ ИСЧЕЗНАА ОД ИНТЕРНЕТ

ВИДЕАТА ОД АПСЕЊЕТО НА БОШКОСКИ ИСЧЕЗНАА ОД ИНТЕРНЕТ

Скопје, 29 март, 2016 (META) - Видео-инсертите и текстовите од новинарските прилози за апсењето на Љубе Бошкоски на 6 јуни 2011 година, исчезнаа од ин ...
1 2 322 / 22 НАПИСИ