Таг: снег

1 2 3 6 10 / 51 НАПИСИ
СООБРАЌАЕН ХАОС НА ПОЧЕТОКОТ НА СКИЈАЧКАТА СЕЗОНА НА ПОПОВА ШАПКА, ДОШЛЕ МЕЃУ 8.000 И 10.000 ВОЗИЛА

СООБРАЌАЕН ХАОС НА ПОЧЕТОКОТ НА СКИЈАЧКАТА СЕЗОНА НА ПОПОВА ШАПКА, ДОШЛЕ МЕЃУ 8.000 И 10.000 ВОЗИЛА

Првиот пообилен снег кој падна на Шар Планина го означи и почетокот на зимската сезона во нашиот најголем скијачки центар Попова Шапка. Голем број жит ...
ТОПЛОТО ВРЕМЕ ГИ ОСТАВИ АЛПСКИТЕ СКИЈАЧКИ ЦЕНТРИ БЕЗ СНЕГ СРЕДЕ СЕЗОНА

ТОПЛОТО ВРЕМЕ ГИ ОСТАВИ АЛПСКИТЕ СКИЈАЧКИ ЦЕНТРИ БЕЗ СНЕГ СРЕДЕ СЕЗОНА

Голем дел од Алпите не изгледа онака како што би требало во овој период од годината. Ретките снежни врнежи и невообичаено топлото време на централните ...
АКТЕРОТ ЏЕРЕМИ РЕНЕР МУ ПОМАГАЛ НА СОСЕД КОГА БИЛ ПРЕГАЗЕН ОД СЕДУМ ТОНИ ТЕЖОК ЧИСТАЧ ЗА СНЕГ

АКТЕРОТ ЏЕРЕМИ РЕНЕР МУ ПОМАГАЛ НА СОСЕД КОГА БИЛ ПРЕГАЗЕН ОД СЕДУМ ТОНИ ТЕЖОК ЧИСТАЧ ЗА СНЕГ

Американскиот актер Џереми Ренер им се заблагодари на фановите за поддршката откако беше сериозно повреден во несреќа при чистење снег. Објавувајќи фо ...
АКТЕРОТ ЏЕРЕМИ РЕНЕР ВО КРИТИЧНА СОСТОЈБА И ПО ОПЕРАЦИЈАТА ОТКАКО ГО ПРЕГАЗИЛ ЧИСТАЧ ЗА СНЕГ

АКТЕРОТ ЏЕРЕМИ РЕНЕР ВО КРИТИЧНА СОСТОЈБА И ПО ОПЕРАЦИЈАТА ОТКАКО ГО ПРЕГАЗИЛ ЧИСТАЧ ЗА СНЕГ

Американскиот актер Џереми Ренер е опериран, но и натаму е во критична состојба по несреќа при чистење снег, изјави неговата публицистка Саманта Мист. ...
ИТАЛИЈАНСКА ФИРМА ЌЕ ГО РЕНОВИРА СКИ-ЦЕНТАРОТ ПОПОВА ШАПКА, ЌЕ ПРАВИ НОВИ СКИЈАЧКИ ТЕРЕНИ И ХОТЕЛИ

ИТАЛИЈАНСКА ФИРМА ЌЕ ГО РЕНОВИРА СКИ-ЦЕНТАРОТ ПОПОВА ШАПКА, ЌЕ ПРАВИ НОВИ СКИЈАЧКИ ТЕРЕНИ И ХОТЕЛИ

Италијанската фирма „ТехноАлпин“ од Болцано ќе го реновира и ќе стопанисува со ски-центарот Попова Шапка. На вчерашната владина седница е прифатен пре ...
ЛЕСОТО ГО РАЗВИ ПРВИОТ СКИ-ЦЕНТАР ВО АФРИКА

ЛЕСОТО ГО РАЗВИ ПРВИОТ СКИ-ЦЕНТАР ВО АФРИКА

Додека милиони низ Европа се потат во летото со рекордни жештини, во Африка скијаат. Но, ова не е уште еден знак за климатските промени, туку фасцинан ...
ЖИТЕЛИТЕ НА СЕЛО ЛУКОВИЦА 8 ДЕНА СЕ ОТСЕЧЕНИ ОД СВЕТОТ ОТИ ОПШТИНА ЖЕЛИНО НЕ САКА ДА ГО ЧИСТИ ПАТОТ ОД СНЕЖНИТЕ НАВЕВИ

ЖИТЕЛИТЕ НА СЕЛО ЛУКОВИЦА 8 ДЕНА СЕ ОТСЕЧЕНИ ОД СВЕТОТ ОТИ ОПШТИНА ЖЕЛИНО НЕ САКА ДА ГО ЧИСТИ ПАТОТ ОД СНЕЖНИТЕ НАВЕВИ

Жителите на село Луковица во Општина Желино веќе осми ден се отсечени од светот. Снегот кој деновиве повторно наврна и силниот ветер, дополнително соз ...
СНЕЖНО НЕВРЕМЕ ВО ГРЦИЈА И ТУРЦИЈА – ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ЕВАКУИРАНИ ОД АВТОПАТ ВО АТИНА, ЗАТВОРЕН АЕРОДРОМОТ ВО ИСТАНБУЛ

СНЕЖНО НЕВРЕМЕ ВО ГРЦИЈА И ТУРЦИЈА – ИЛЈАДНИЦИ ЛУЃЕ ЕВАКУИРАНИ ОД АВТОПАТ ВО АТИНА, ЗАТВОРЕН АЕРОДРОМОТ ВО ИСТАНБУЛ

Спасувачките екипи, вклучувајќи ја и војската, работеа цела ноќ за да евакуираат илјадници луѓе заглавени во своите автомобили на автопат во Атина, от ...
ПОВЕЌЕТО СЕЛА ВО СТРУШКО И ДЕБРЦА ВТОР ДЕН БЕЗ СТРУЈА, ДЕЛ ОД КУЌИТЕ СЕ ПОПЛАВЕНИ, А НЕМА НИ ТЕЛЕФОН НИ ИНТЕРНЕТ

ПОВЕЌЕТО СЕЛА ВО СТРУШКО И ДЕБРЦА ВТОР ДЕН БЕЗ СТРУЈА, ДЕЛ ОД КУЌИТЕ СЕ ПОПЛАВЕНИ, А НЕМА НИ ТЕЛЕФОН НИ ИНТЕРНЕТ

Втор ден се без струја поголем дел од струшките села на планинскиот потег на Јабланица, Дримкол, Малесија, Галичник и Општина Дебарца, откако вчера по ...
СНЕГОТ ЈА ОТЕЖНИ ПРООДНОСТА КОН ШАРПЛАНИНСКИТЕ СЕЛА, НЕМА ЗАСТОИ НА АВТОПАТОТ СКОПЈЕ-ГОСТИВАР

СНЕГОТ ЈА ОТЕЖНИ ПРООДНОСТА КОН ШАРПЛАНИНСКИТЕ СЕЛА, НЕМА ЗАСТОИ НА АВТОПАТОТ СКОПЈЕ-ГОСТИВАР

Тетово утрово осамна под снежна покривка висока 15-ина сантиметри. Првиот снег беше и прв предизвик за тетовските комуналци откако неодамна градоначал ...
1 2 3 6 10 / 51 НАПИСИ