Таг: Собрание

1 2 3 145 10 / 1445 НАПИСИ
ПРОФЕСОР ПО ФИЗИЧКО ЌЕ ЈА ЗАМЕНУВА ШЕКЕРИНСКА, ЗАМЕНИК МИНИСТЕР ЗА КУЛТУРА Е ПРОЕКТ МЕНАЏЕР ЗА ТРАДИЦИОНАЛНИ РАКОТВОРБИ

ПРОФЕСОР ПО ФИЗИЧКО ЌЕ ЈА ЗАМЕНУВА ШЕКЕРИНСКА, ЗАМЕНИК МИНИСТЕР ЗА КУЛТУРА Е ПРОЕКТ МЕНАЏЕР ЗА ТРАДИЦИОНАЛНИ РАКОТВОРБИ

Собраниските служби ги истакнаа биографиите на замениците министри што ги предложи премиерот Зоран Заев, за пратениците во текот на викендот да ги про ...
МОЖНО Е ДА СЕ ОДЛОЖИ НАСТАВАТА СО ФИЗИЧКО ПРИСУСТВО ЗА УЧЕНИЦИТЕ ОД ПРВО ДО ТРЕТО ОДДЕЛНИЕ, РЕЧЕ ЦАРОВСКА

МОЖНО Е ДА СЕ ОДЛОЖИ НАСТАВАТА СО ФИЗИЧКО ПРИСУСТВО ЗА УЧЕНИЦИТЕ ОД ПРВО ДО ТРЕТО ОДДЕЛНИЕ, РЕЧЕ ЦАРОВСКА

Наставата со физичко присуство можно е да не почне на 1 октомври, но онлајн наставата сигурно ќе почне на тој ден, кажа денеска во Собранието министер ...
ПАРЛАМЕНТИТЕ ВО ЕУ НАОЃААТ НАЧИН ЗА РАБОТА ОД ДАЛЕЧИНА, ВМРО-ДПМНЕ НЕ ДАВА, ЧЕКА ВО КОРОНАКРИЗАТА ДА КИКСНЕ ТЕНКОТО МНОЗИНСТВО

ПАРЛАМЕНТИТЕ ВО ЕУ НАОЃААТ НАЧИН ЗА РАБОТА ОД ДАЛЕЧИНА, ВМРО-ДПМНЕ НЕ ДАВА, ЧЕКА ВО КОРОНАКРИЗАТА ДА КИКСНЕ ТЕНКОТО МНОЗИНСТВО

Пратениците на опозициската ВМРО-ДПМНЕ нејќат да чујат за работа од далечина додека парламентите на земјите членки на ЕУ, вклучително и Европскиот пар ...
АКО НЕ ПА НА БУЛЕВАР ДА СЕ СОБЕРЕМЕ И ДА ДРЖИМЕ СЕДНИЦИ ШТОМ НЕЈЌАТ ПРАТЕНИЦИТЕ ОНЛАЈН, БАРА НАЧИНИ ЏАФЕРИ ДА ПРОРАБОТИ СОБРАНИЕТО

АКО НЕ ПА НА БУЛЕВАР ДА СЕ СОБЕРЕМЕ И ДА ДРЖИМЕ СЕДНИЦИ ШТОМ НЕЈЌАТ ПРАТЕНИЦИТЕ ОНЛАЈН, БАРА НАЧИНИ ЏАФЕРИ ДА ПРОРАБОТИ СОБРАНИЕТО

Штом денеска го добие извештајот од сработеното на Комисијата за избори и именувања, спикерот Талат Џафери ќе закаже седница во понеделник на која ќе ...
СОБРАНИЕТО БЕЗ РАБОТНИ ТЕЛА, ПРАТЕНИЦИТЕ ЦЕЛА НЕДЕЛА СЕДАТ ДОМА

СОБРАНИЕТО БЕЗ РАБОТНИ ТЕЛА, ПРАТЕНИЦИТЕ ЦЕЛА НЕДЕЛА СЕДАТ ДОМА

Од неделата на полноќ, кога беше изгласана Владата, 120-темина пратеници уште одмораат. Цела недела тие немаа седница, а ниту едно работно тело на Соб ...
ПРЕД СОБРАНИЕ НЕМА ДА ИМА БАРОКНА СЕНДВИЧАРА КАКО ШТО ПРЕДВИДЕ ВМРО-ДПМНЕ, ОПШТИНА ЦЕНТАР ГО РАСКИНА ДОГОВОРОТ

ПРЕД СОБРАНИЕ НЕМА ДА ИМА БАРОКНА СЕНДВИЧАРА КАКО ШТО ПРЕДВИДЕ ВМРО-ДПМНЕ, ОПШТИНА ЦЕНТАР ГО РАСКИНА ДОГОВОРОТ

Барокна сендвичара требало да се постави пред Собранието, кое е објект со висок степен на мерки за безбедност. Власта на ВМРО-ДПМНЕ во време кога град ...
ГРАД СКОПЈЕ ОСТАНА БЕЗ ГЛАВНИОТ ИНСПЕКТОР БОГДАНОВСКИ КОЈ СТАНА ПРАТЕНИК, ВЕЛИ ЌЕ РАБОТИ НА ЗАКОН ЗА КОМУНАЛНА ПОЛИЦИЈА И ОДВРЗАНИ РАЦЕ НА ИНСПЕКЦИИТЕ

ГРАД СКОПЈЕ ОСТАНА БЕЗ ГЛАВНИОТ ИНСПЕКТОР БОГДАНОВСКИ КОЈ СТАНА ПРАТЕНИК, ВЕЛИ ЌЕ РАБОТИ НА ЗАКОН ЗА КОМУНАЛНА ПОЛИЦИЈА И ОДВРЗАНИ РАЦЕ НА ИНСПЕКЦИИТЕ

Раководителот на Инспекторатот на Град Скопје Мирослав Богдановски стана пратеник во новиот собраниски состав и повеќе не е дел од инспекцискиот тим н ...
СОБРАНИЕТО ЈА ИЗГЛАСА ВЛАДАТА НА ЗАЕВ

СОБРАНИЕТО ЈА ИЗГЛАСА ВЛАДАТА НА ЗАЕВ

Собранието ноќва ја избра новата Влада на Република Северна Македонија на чело со Зоран Заев, со 62 гласа „за". 51 пратеник гласаше „против“. Воздржан ...
ДАЛЕКУ ЌЕ СТИГНЕМЕ ВАКА ЕНГЛЕСКИ, РЕАГИРАШЕ ЏАФЕРИ ОТКАКО СЕ СКАРАА ДВАЈЦА ПРАТЕНИЦИ ОД ПЕТРОВЕЦ

ДАЛЕКУ ЌЕ СТИГНЕМЕ ВАКА ЕНГЛЕСКИ, РЕАГИРАШЕ ЏАФЕРИ ОТКАКО СЕ СКАРАА ДВАЈЦА ПРАТЕНИЦИ ОД ПЕТРОВЕЦ

Претседателот на Собранието Талат Џафери се пријави за збор процедурално, откако пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Марија Петрушевска го нарече „предавник“ п ...
ПОЧИНА РАТКА ДИМИТРОВА, ПРАТЕНИЧКА ОД ПРВИОТ СОСТАВ НА СОБРАНИЕТО

ПОЧИНА РАТКА ДИМИТРОВА, ПРАТЕНИЧКА ОД ПРВИОТ СОСТАВ НА СОБРАНИЕТО

Почина Ратка Димитрова, виолинистка и пратеничка од првиот состав на Собранието, пoтврди семејството. Имаше 80 години. Димитрова беше координатор н ...
1 2 3 145 10 / 1445 НАПИСИ