Таг: Собрание

1 138 139 140 141 1400 / 1408 НАПИСИ
САД БАРААТ СОБРАНИЕТО ДА СЕ СОСТАНЕ И ДА ГИ ОТКАЖЕ ИЗБОРИТЕ

САД БАРААТ СОБРАНИЕТО ДА СЕ СОСТАНЕ И ДА ГИ ОТКАЖЕ ИЗБОРИТЕ

Соединетите Американски Држави ги повикуваат партиите повторно да го свикаат Собранието, да ги откажат изборите, да ги поништат помилувањата, и повтор ...
АМБАСАДА НА САД: ДА СЕ СВИКА СОБРАНИЕТО И ДА СЕ СЕ ОТКАЖАТ ИЗБОРИТЕ

АМБАСАДА НА САД: ДА СЕ СВИКА СОБРАНИЕТО И ДА СЕ СЕ ОТКАЖАТ ИЗБОРИТЕ

Фактот дека само една голема политичка партија поднесе кандидатски листи за изборите за 5 јуни ја потенцира и засилува загриженоста дека условите не с ...
СОБРАНИЕТО ГИ ОСТАВИ НЕЗАШТИТЕНИ ЗАШТИТЕНИТЕ СВЕДОЦИ

СОБРАНИЕТО ГИ ОСТАВИ НЕЗАШТИТЕНИ ЗАШТИТЕНИТЕ СВЕДОЦИ

Да имало Специјалното обвинителство закон за заштита на сведоци, ќе го вметнело сега починатиот сведок Коста Крпач во програмата за заштита на сведоци ...
ПОЗДРАВЕН ЧАВКОВ КОЈ СНИМА И МВР ПРОДУКЦИЈА

ПОЗДРАВЕН ЧАВКОВ КОЈ СНИМА И МВР ПРОДУКЦИЈА

На протестот пред Собрание организаторите ги повикаа неутралните да се приклучат и потсетија дека тоа треба да го направат поради случајот на Тамара о ...
ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА СО ШАРЕНИ ЧАДОРИ

ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА СО ШАРЕНИ ЧАДОРИ

Антивладините демонстранти, на чело со борците, стигнаа пред Собрание. Скандираат „Робија, робија“, „Оставка, оставка“. Почна да врне, но дождот не ги ...
ДЕМОНСТРАНТИТЕ ПОМИНАА ПОКРАЈ СЕДИШТЕТО НА ЕУ, ОДАТ КОН СОБРАНИЕ

ДЕМОНСТРАНТИТЕ ПОМИНАА ПОКРАЈ СЕДИШТЕТО НА ЕУ, ОДАТ КОН СОБРАНИЕ

Антивладините демонстанти и вечерва ја сменија маршутата, тукушто минаа покрај седиштето на ЕУ и се упатија кон Собранието преку улицата „Кирил Методи ...
НА ПРОТЕСТОТ ВЛАДАТА ОБОЕНА, НА КОНТРАПРОТЕСТОТ ПОРТАТА ИЗЛЕПЕНА

НА ПРОТЕСТОТ ВЛАДАТА ОБОЕНА, НА КОНТРАПРОТЕСТОТ ПОРТАТА ИЗЛЕПЕНА

Со боја врз Владата и оро пред Собранието на Република Македонија завршија двата вечерашни протести во Скопје. Едниот беше организиран од граѓанската ...
ПРОТЕСТОТ НА ГДОМ СО ПАТРИОТСКИ ПЕСНИ И АНТИ ЕУ ПОРАКИ

ПРОТЕСТОТ НА ГДОМ СО ПАТРИОТСКИ ПЕСНИ И АНТИ ЕУ ПОРАКИ

Крај на деструктивното сценарио, стоп за хулиганството и уништувањето на спомениците и избри на петти јуни беа главните пораки кои ги упатија демностр ...
ШКАРИЌ: ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ Е АТЕНТАТОР НА УСТАВОТ И НОЌЕН ЧУВАР НА ЗГРАДА

ШКАРИЌ: ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ Е АТЕНТАТОР НА УСТАВОТ И НОЌЕН ЧУВАР НА ЗГРАДА

„Тоа што Трајко Вељаноски се претставува како претседател на Собранието, не само што е смешно, не само што не е за верување и нема логика, туку тоа е ...
ЗАЕВ ПОВИКА НА ФОРМИРАЊЕ ШИРОК ФРОНТ И ПЛАТФОРМА ЗА СЛОБОДНА МАКЕДОНИЈА

ЗАЕВ ПОВИКА НА ФОРМИРАЊЕ ШИРОК ФРОНТ И ПЛАТФОРМА ЗА СЛОБОДНА МАКЕДОНИЈА

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска повика на широк граѓански фронт за слободна Македонија, а против Никола Груевски. Тој повика во платформата за сл ...
1 138 139 140 141 1400 / 1408 НАПИСИ