Таг: Собрание

1 140 141 142 143 144 145 1420 / 1446 НАПИСИ
ПОМИЛУВАНИТЕ СЕГА ТРЕБА ДА МУ ПИШАТ НА ИВАНОВ ДА ГИ ОДМИЛУВА

ПОМИЛУВАНИТЕ СЕГА ТРЕБА ДА МУ ПИШАТ НА ИВАНОВ ДА ГИ ОДМИЛУВА

На претседателот Иванов законски му се овозможува да ја повлече одлуката за аболиција само за тие што тоа ќе го побараат од него. Ова е предвидено со ...
ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА ВЛЕЗЕ ВО СОБРАНИЕ, ВЛАСТА НА ПРЕПАД НОСИ ЗАКОНИ

ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА ВЛЕЗЕ ВО СОБРАНИЕ, ВЛАСТА НА ПРЕПАД НОСИ ЗАКОНИ

Лепенки од Шарената револуција вечерва излепија неколку пратеници од СДСМ на говорницата во собраниската сала „Борис Трајковски“, откако ги фатија пра ...
СОБРАНИЕТО ТРЕБА ДА ГИ ГЛАСА ЗАКОНИТЕ ШТО ГИ БАРАШЕ КАТИЦА  ЈАНЕВА

СОБРАНИЕТО ТРЕБА ДА ГИ ГЛАСА ЗАКОНИТЕ ШТО ГИ БАРАШЕ КАТИЦА ЈАНЕВА

Коста Крпач не бил причината поради која Специјалното јавно обвинителство барало измени во Законот за заштита на сведоци за да може да предлага и да б ...
ИЗБОРИТЕ ОДЛОЖЕНИ, НА РЕД ПОВЛЕКУВАЊЕ НА АБОЛИЦИЈАТА

ИЗБОРИТЕ ОДЛОЖЕНИ, НА РЕД ПОВЛЕКУВАЊЕ НА АБОЛИЦИЈАТА

Протестите на шарената револуција во Скопје и во уште неколку града, завршија. Остана да се зборува за денешниот засилен дипломатски притисок кој почн ...
СЕ  ВРАЌААТ ВЛАДИНИТЕ РЕКЛАМИ

СЕ ВРАЌААТ ВЛАДИНИТЕ РЕКЛАМИ

Владините реклами ќе се вратат откако Собранието денеска ќе ги изгласа измените од Изборниот законик за да се избрише членот со кој изборите беа закаж ...
МИТКО ЧАВКОВ И ДИМЕ СПАСОВ ПАК СЕ МИНИСТРИ

МИТКО ЧАВКОВ И ДИМЕ СПАСОВ ПАК СЕ МИНИСТРИ

Митко Чавков и Диме Спасов се изгласани за министри за внатрешни работи и за труд и социјала на денешната седница на Собранието, на која ги потпишаа и ...
ОДЛАГАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ, НЕМА НОВ ДАТУМ

ОДЛАГАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ, НЕМА НОВ ДАТУМ

Собранието на денешната седница ќе расправа по единствена точка на дневниот ред, Предлог на закон за изменување на Изборниот законик, по скратена пост ...
ТРАЈКО ЕКСПРЕСНО ЗАКАЖА СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ВО 16 ЧАСОТ

ТРАЈКО ЕКСПРЕСНО ЗАКАЖА СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ВО 16 ЧАСОТ

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски штотуку закажа седница на Собранието за денеска во 16 часот. Собранието, по времената одлука на Уставниот ...
СО ЧАТАЛЧИЊА ОБОЕН СТИРОПОРОТ НА ВЛАДА

СО ЧАТАЛЧИЊА ОБОЕН СТИРОПОРОТ НА ВЛАДА

Пред Влада шарените револуционери извадија уште еден изум за боење-мали чаталчиња. Со нив фрлија највеќе боја на стиропорната фасада на Владата од поч ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ДЕНЕСКА ЌЕ БАРА ДА СЕ ПОНИШТИ ОДЛУКАТА ЗА ИЗБОРИ

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ДЕНЕСКА ЌЕ БАРА ДА СЕ ПОНИШТИ ОДЛУКАТА ЗА ИЗБОРИ

Шарената револуција денеска на протестот, кој ќе почне пред Специјалното јавно обвинителство во 18 часот, ќе побара од Собранието да ја поништи одлука ...
1 140 141 142 143 144 145 1420 / 1446 НАПИСИ