Таг: сообраѓајка

ШТИПСКА АПЕЛАЦИЈА ОСУДИ НА 10 ГОДИНИ ЗАТВОР ПИЈАН ВЕЛЕШАНЕЦ КОЈ ВО СООБРАЌАЈКА УСМРТИ ТРИ ЛИЦА И ТЕШКО ПОВРЕДИ ДЕТЕ

ШТИПСКА АПЕЛАЦИЈА ОСУДИ НА 10 ГОДИНИ ЗАТВОР ПИЈАН ВЕЛЕШАНЕЦ КОЈ ВО СООБРАЌАЈКА УСМРТИ ТРИ ЛИЦА И ТЕШКО ПОВРЕДИ ДЕТЕ

Апелациониот суд во Штип, ја потврди казната затвор од 10 години изречена од Основен суд Штип, за велешанецот Петре Ѓорев (46), кој пијан пред 4 годин ...
1 / 1 НАПИСИ