Таг: сообраќај

1 2 3 7 10 / 63 НАПИСИ
18-ГОДИШНИК УКРАЛ КОЛА И ВОЗЕЈЌИ БРЗО И БЕЗ ДОЗВОЛА НА 30 АВГУСТ ПРЕГАЗИ ДЕВОЈКА ВО СКОПЈЕ И ИЗБЕГА, ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР

18-ГОДИШНИК УКРАЛ КОЛА И ВОЗЕЈЌИ БРЗО И БЕЗ ДОЗВОЛА НА 30 АВГУСТ ПРЕГАЗИ ДЕВОЈКА ВО СКОПЈЕ И ИЗБЕГА, ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР

Основното јавно обвинителство Скопје бара притвор за 18-годишен скопјанец, кој на 30 август со украдена кола прегази девојка во Скопје која почина од ...
ГРАД СКОПЈЕ ТРЕБА ДА ГО САНИРА МОСТОТ „БЕЛАСИЦА“, ЕСМ НЕМА ВРСКА СО ТОА, ВЕЛАТ ОД ДРЖАВНАТА КОМПАНИЈА

ГРАД СКОПЈЕ ТРЕБА ДА ГО САНИРА МОСТОТ „БЕЛАСИЦА“, ЕСМ НЕМА ВРСКА СО ТОА, ВЕЛАТ ОД ДРЖАВНАТА КОМПАНИЈА

ЕСМ не треба да го санира мостот „Беласица“ тоа си е обврска на Град Скопје, велат за САКАМДАКАЖАМ.МК од државната компанија, откако во саботата од Гр ...
ПО ШЕСТ ДЕНА ПАУЗА ПОВТОРНО ТРГНА УТРИНСКИОТ ВОЗ ОД СКОПЈЕ ЗА ГЕВГЕЛИЈА, ОСТАНУВА ОГРАНИЧУВАЊЕТО НА БРЗИНАТА ОД 20 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС ЗА ВОЗОВИТЕ ОД СКОПЈЕ ДО ВЕЛЕС

ПО ШЕСТ ДЕНА ПАУЗА ПОВТОРНО ТРГНА УТРИНСКИОТ ВОЗ ОД СКОПЈЕ ЗА ГЕВГЕЛИЈА, ОСТАНУВА ОГРАНИЧУВАЊЕТО НА БРЗИНАТА ОД 20 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС ЗА ВОЗОВИТЕ ОД СКОПЈЕ ДО ВЕЛЕС

По шест дена пауза, од утрово повторно е во сообраќај патничкиот воз од Скопје за Гевгелија, кој тргнува во 6:23 часот, како и попладневниот од Гевгел ...
ПРЕКИНАТ СООБРАЌАЈОТ НА ПАТОТ ГРАДСКО-ПРИЛЕП ПОРАДИ ПОПЛАВА

ПРЕКИНАТ СООБРАЌАЈОТ НА ПАТОТ ГРАДСКО-ПРИЛЕП ПОРАДИ ПОПЛАВА

Сообраќајот на регионалниот пат Градско-Прилеп утринава беше во целосен прекин поради поплава, соопшти Центарот за управување со кризи (ЦУК). Дождот п ...
НОРМАЛИЗИРАН СООБРАЌАЈОТ МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА-ДЕЛЧЕВО, МОЖНИ СЕ ОДРОНИ МЕЃУ КАЛИМАНЦИ И ИСТИБАЊА

НОРМАЛИЗИРАН СООБРАЌАЈОТ МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА-ДЕЛЧЕВО, МОЖНИ СЕ ОДРОНИ МЕЃУ КАЛИМАНЦИ И ИСТИБАЊА

По неколкудневниот прекин на сообраќајот Македонска Каменица-Делчево, што настана поради оштетување на поплавен мост на два километра пред Делчево, со ...
КРАДЦИ НА БАКАРНИ КАБЛИ ГО ПРЕКИНАА ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ СООБРАЌАЈ ВО БОХУМ, ГЕРМАНИЈА

КРАДЦИ НА БАКАРНИ КАБЛИ ГО ПРЕКИНАА ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ СООБРАЌАЈ ВО БОХУМ, ГЕРМАНИЈА

Крадци кои украле бакарни кабли од железницата во западниот германски град Бохум, на најмалку еден ден го прекинале железничкиот сообраќај до централн ...
ПО ДЕВЕТ ЧАСA РАБОТА ОТСТРАНЕТ ОДРОНОТ НА АВТОПАТОТ КАТЛАНОВО-ВЕЛЕС, СЕ ПРЕПОРАЧУВА ПРЕТПАЗЛИВО ВОЗЕЊЕ

ПО ДЕВЕТ ЧАСA РАБОТА ОТСТРАНЕТ ОДРОНОТ НА АВТОПАТОТ КАТЛАНОВО-ВЕЛЕС, СЕ ПРЕПОРАЧУВА ПРЕТПАЗЛИВО ВОЗЕЊЕ

Утрово во 6,20 часот исчистен е одронот на автопатот делница Катланово- Велес, кај месноста Ветерско, соопшти Центарот за управување со кризи (ЦУК). ...
ПОВЕЌЕ СООБРАЌАЈЦИ ВО ШПИЦОТ ЗА ДА СЕ РЕШИ МЕТЕЖОТ ВО ВЕЛЕС, БАРААТ СОВЕТНИЦИТЕ

ПОВЕЌЕ СООБРАЌАЈЦИ ВО ШПИЦОТ ЗА ДА СЕ РЕШИ МЕТЕЖОТ ВО ВЕЛЕС, БАРААТ СОВЕТНИЦИТЕ

Сообраќајниот метеж пред Основното училиште „Блаже Конески“ во Велес е секојдневие. Така е со години, но не се преземат мерки за решавање. На последна ...
ПОСЕБНИ ЛЕНТИ ЗА ПАТНИЦИТЕ ОД ОТВОРЕН БАЛКАН НА ТАБАНОВЦЕ, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ

ПОСЕБНИ ЛЕНТИ ЗА ПАТНИЦИТЕ ОД ОТВОРЕН БАЛКАН НА ТАБАНОВЦЕ, НАЈАВИ МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ

На граничниот премин Табановце на македонско-српската граница ќе се отворат посебни ленти коишто ќе ги користат само патниците од Македонија, Србија и ...
ВО ВЕЛЕС НЕ СЕ ПОЧИТУВА ВРЕМЕТО ЗА ДОТУР НА СТОКА, ПА СЕ СОЗДАВА НЕРЕД ВО СООБРАЌАЈОТ

ВО ВЕЛЕС НЕ СЕ ПОЧИТУВА ВРЕМЕТО ЗА ДОТУР НА СТОКА, ПА СЕ СОЗДАВА НЕРЕД ВО СООБРАЌАЈОТ

Иако со одлука на Советот е одредено во кој термин се дистрибуира стока до продавниците во Велес, граѓаните се сведоци дека тоа ретко се почитува. За ...
1 2 3 7 10 / 63 НАПИСИ