Таг: сообраќајна

ДО ЗАДАДЕНИОТ РОК НА 5 ДЕКЕМВРИ, НЕ Е ГОТОВО СУПЕРВЕШТАЧЕЊЕТО ЗА СООБРАЌАЈНАТА НЕСРЕЌА КАЈ ЛАСКАРЦИ ОД 13 ФЕВРУАРИ 2019

ДО ЗАДАДЕНИОТ РОК НА 5 ДЕКЕМВРИ, НЕ Е ГОТОВО СУПЕРВЕШТАЧЕЊЕТО ЗА СООБРАЌАЈНАТА НЕСРЕЌА КАЈ ЛАСКАРЦИ ОД 13 ФЕВРУАРИ 2019

Не е готово супервештачењето за автобуската несреќа кај Ласкарци до рокот, а тоа е вчера (понеделник 5 декември) кој му го даде Основниот Кривичен суд ...
АВТОБУС УДРИ ВО СПАСУВАЧКИ ЕКИПИ ВО СООБРАЌАЈКА НА АВТОПАТ ВО ТУРЦИЈА, 15 ЗАГИНАТИ, МЕЃУ КОИ И ДВАЈЦА ЛЕКАРИ, ДВАЈЦА НОВИНАРИ И ТРОЈЦА ПОЖАРНИКАРИ

АВТОБУС УДРИ ВО СПАСУВАЧКИ ЕКИПИ ВО СООБРАЌАЈКА НА АВТОПАТ ВО ТУРЦИЈА, 15 ЗАГИНАТИ, МЕЃУ КОИ И ДВАЈЦА ЛЕКАРИ, ДВАЈЦА НОВИНАРИ И ТРОЈЦА ПОЖАРНИКАРИ

Турските власти соопштија дека 15 лица загинале во големата несреќа во Турција, на автопатот Тарсус-Адана-Газиантеп, каде утрово се судрил патнички ав ...
ПОВРЕДЕНИ НАЈМАЛКУ 29 МИГРАНТИ ВО ПРЕВРТЕН КАМИОН НА КЛУЧКАТА КАЈ МАРВИНЦИ, ВОЗАЧОТ ИЗБЕГАЛ

ПОВРЕДЕНИ НАЈМАЛКУ 29 МИГРАНТИ ВО ПРЕВРТЕН КАМИОН НА КЛУЧКАТА КАЈ МАРВИНЦИ, ВОЗАЧОТ ИЗБЕГАЛ

Најмалку 29 мигранти се повредени откако вечерва на клучката кај Марвинци (Валандово) излета од патот  камион во кој се превезувале. Станува збор за п ...
ЕДЕН ЗАГИНАТ ВО СООБРАЌАЈКА ПРЕД ТУНЕЛОТ КАТЛАНОВО НА АВТОПАТОТ ВЕЛЕС-СКОПЈЕ

ЕДЕН ЗАГИНАТ ВО СООБРАЌАЈКА ПРЕД ТУНЕЛОТ КАТЛАНОВО НА АВТОПАТОТ ВЕЛЕС-СКОПЈЕ

Едно лице почина, а едно е полесно повредено во сообраќајка на автопатот Велес-Скопје, по што сообраќајот беше три часа во прекин. Сообраќајката се сл ...
4 / 4 НАПИСИ