Таг: совет

1 2 3 18 10 / 172 НАПИСИ
КОЊАНОВСКИ БАРА ВОНРЕДЕН ИНСПЕКЦИСКИ НАДЗОР ОТКАКО СОВЕТОТ ОДЛУЧИ ДА СЕ РАЗРЕШАТ УПРАВНИТЕ ТЕЛА ВО ЈАВНИТЕ ПРЕТПРИЈАТИЈА ЗАГУБАРИ

КОЊАНОВСКИ БАРА ВОНРЕДЕН ИНСПЕКЦИСКИ НАДЗОР ОТКАКО СОВЕТОТ ОДЛУЧИ ДА СЕ РАЗРЕШАТ УПРАВНИТЕ ТЕЛА ВО ЈАВНИТЕ ПРЕТПРИЈАТИЈА ЗАГУБАРИ

Градоначалникот на Битола Тони Коњановски ќе побара од Државниот инспекторат за локална самоуправа да изврши вонреден инспекциски надзор врз работата ...
РАЗРЕШЕНИ УПРАВНИТЕ ОДБОРИ НА БИТОЛСКИТЕ ЈАВНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА ЗАГУБАРИ, НАЈАВЕНИ ГРАЃАНСКИ УПРАВНИ ТЕЛА

РАЗРЕШЕНИ УПРАВНИТЕ ОДБОРИ НА БИТОЛСКИТЕ ЈАВНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА ЗАГУБАРИ, НАЈАВЕНИ ГРАЃАНСКИ УПРАВНИ ТЕЛА

За првпат, Советот на Општина Битола ги разреши управните и надзoрните одбори на јавните претпријатија поставени од локалната власт, а кои работат со ...
ОСТАВКА НЕ ДАВАМ ОТИ ЈАС СУМ ВО ПРАВО, ДА НЕ МЕ САБОТИРАА ЌЕ ИМАВМЕ РЕЗУЛТАТИ НЕВИДЕНИ ВО ИСТОРИЈАТА НА СКОПЈЕ, РЕЧЕ АРСОВСКА

ОСТАВКА НЕ ДАВАМ ОТИ ЈАС СУМ ВО ПРАВО, ДА НЕ МЕ САБОТИРАА ЌЕ ИМАВМЕ РЕЗУЛТАТИ НЕВИДЕНИ ВО ИСТОРИЈАТА НА СКОПЈЕ, РЕЧЕ АРСОВСКА

Градоначалничката Данела Арсовска нема да даде оставка ни ако сите советници ги вратат мандатите и побараат нови избори за градоначалник и Совет на Гр ...
КОЊАНОВСКИ ЈА ОБВИНИ ИЛИЕВСКА ДЕКА НЕ РАБОТИ И ЈА БЛОКИРА ОПШТИНА БИТОЛА, А ТАА НЕГО ДЕКА ЧИТА ОД ЛИВЧЕ И БАРА ПОКАЧУВАЊЕ НА ПЛАТАТА

КОЊАНОВСКИ ЈА ОБВИНИ ИЛИЕВСКА ДЕКА НЕ РАБОТИ И ЈА БЛОКИРА ОПШТИНА БИТОЛА, А ТАА НЕГО ДЕКА ЧИТА ОД ЛИВЧЕ И БАРА ПОКАЧУВАЊЕ НА ПЛАТАТА

Препукувањата помеѓу градоначалникот на Битола Тони Коњановски и претседателката на Советот Габриела Илиевска стануваат сè пожестоки. Тој вчера ја пов ...
АКО СТЕ УЛИЧАРКА НЕ МОРА НИЕ ДА ВЕ ТРПИМЕ, Ѝ РЕЧЕ АРСОВСКА НА СОВЕТНИЧКАТА ЈАНЧЕВА ВО ДИСКУСИЈАТА ЗА БЛОКИРАНАТА СМЕТКА НА ГРАДОТ

АКО СТЕ УЛИЧАРКА НЕ МОРА НИЕ ДА ВЕ ТРПИМЕ, Ѝ РЕЧЕ АРСОВСКА НА СОВЕТНИЧКАТА ЈАНЧЕВА ВО ДИСКУСИЈАТА ЗА БЛОКИРАНАТА СМЕТКА НА ГРАДОТ

Градоначалничката Данела Арсовска денеска од говорницата во Советот на Град Скопје ја нарече уличарка советничката од СДСМ Љубица Јанчева. „Ако сте ...
СОВЕТОТ НА ОПШТИНА БИТОЛА НЕ ОДОБРИ ДА СЕ ГРАДАТ ВЕЛОСИПЕДСКИ ПАТЕКИ

СОВЕТОТ НА ОПШТИНА БИТОЛА НЕ ОДОБРИ ДА СЕ ГРАДАТ ВЕЛОСИПЕДСКИ ПАТЕКИ

Советот на Општина Битола не го одобри проектот на локалната власт предводена од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата за изградба на велосипедски патеки на две од ...
СЕДНИЦАТА НА БИТОЛСКИОТ СОВЕТ НА 20 АПРИЛ БЕШЕ НЕПРАВИЛНО ПРЕКИНАТА, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ ЗА ЛОКАЛНА САМОУПРАВА ПЕНОВ

СЕДНИЦАТА НА БИТОЛСКИОТ СОВЕТ НА 20 АПРИЛ БЕШЕ НЕПРАВИЛНО ПРЕКИНАТА, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ ЗА ЛОКАЛНА САМОУПРАВА ПЕНОВ

Седницата на Советот на Општина Битола беше неправилно прекината, рече министерот за локална самоуправата Ристо Пенов денес во Битола, одговарајќи на ...
СКОРО ЕДЕН МЕСЕЦ НЕМА СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ ВО БИТОЛА, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КОЊАНОВСКИ И ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА ИЛИЕВСКА СЕ РАСПРАВААТ НА ФЕЈСБУК

СКОРО ЕДЕН МЕСЕЦ НЕМА СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ ВО БИТОЛА, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КОЊАНОВСКИ И ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА ИЛИЕВСКА СЕ РАСПРАВААТ НА ФЕЈСБУК

Градоначалникот на Битола Тони Коњановски, кадар на ВМРO-ДПМНЕ, преку Фејсбук ја повика претседателката на Советот, Габриела Илиевска од граѓанската и ...
СОВЕТНИЦИТЕ ОД СДСМ БАРААТ ВОНРЕДНА СЕДНИЦА ОТИ ГРАД СКОПЈЕ Е ПРЕД БАНКРОТ, СЛАВЕСКИ ЧЕКА АРСОВСКА ДА ДОСТАВИ ИЗВЕШТАЈ ЗА СОСТОЈБАТА

СОВЕТНИЦИТЕ ОД СДСМ БАРААТ ВОНРЕДНА СЕДНИЦА ОТИ ГРАД СКОПЈЕ Е ПРЕД БАНКРОТ, СЛАВЕСКИ ЧЕКА АРСОВСКА ДА ДОСТАВИ ИЗВЕШТАЈ ЗА СОСТОЈБАТА

Советниците од СДСМ во Советот на Град Скопје денеска доставија барање за вонредна седница поради блокираната сметка и лошата финансиска состојба на Г ...
ПО БАРАЊЕ НА СОВЕТНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ ОПШТИНА БИТОЛА ЌЕ ИМ ДАДЕ ПО 10.000 ДЕНАРИ НА СЕМЕЈСТВАТА НА ОСУДЕНИТЕ ЗА ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД НА СОБРАНИЕТО 

ПО БАРАЊЕ НА СОВЕТНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ ОПШТИНА БИТОЛА ЌЕ ИМ ДАДЕ ПО 10.000 ДЕНАРИ НА СЕМЕЈСТВАТА НА ОСУДЕНИТЕ ЗА ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД НА СОБРАНИЕТО 

Општина Битола ќе додели по 10.000 денари семејствата на осудените за организираниот напад на Собранието на 27 април 2017 година. Оваа иницијатива нас ...
1 2 3 18 10 / 172 НАПИСИ