Таг: „Среќна Нова година“

ЕУ ЗА СЕБЕ

ЕУ ЗА СЕБЕ

Додека ги чекаме вакцините, ајде во 2021 да не го чекаме и датумот за преговори со ЕУ. Да се поштедиме себеси од лажни надежи и големи разочарувања. Н ...
ТРИФУНОВСКИ ПОСТАВИ ПРЕТСТАВА ЗА МАСОНИ ВО ТУРСКИ ТЕАТАР

ТРИФУНОВСКИ ПОСТАВИ ПРЕТСТАВА ЗА МАСОНИ ВО ТУРСКИ ТЕАТАР

„Среќна Нова година“ во режија на Бојан Трифуновски е новата претстава на Турски театар, која премиерно ќе се изведе утревечер во 20 часот, во Театар ...
2 / 2 НАПИСИ