Таг: станови

1 2 10 / 18 НАПИСИ
ОСУМ ГОДИНИ ЖИВЕЕМЕ ВО РАЗРУШЕНА ЗГРАДА, ГРАДИТЕЛОТ ТРЕБАШЕ ДА НАПРАВИ НАДГРАДБА, ПОЧНА И СЕ ИЗГУБИ, ВЕЛАТ СТАНАРИ ОД СКОПСКИ КАРПОШ

ОСУМ ГОДИНИ ЖИВЕЕМЕ ВО РАЗРУШЕНА ЗГРАДА, ГРАДИТЕЛОТ ТРЕБАШЕ ДА НАПРАВИ НАДГРАДБА, ПОЧНА И СЕ ИЗГУБИ, ВЕЛАТ СТАНАРИ ОД СКОПСКИ КАРПОШ

Станарите на улицата Гиго Михајловски во скопски Карпош осум години живеат во разурната зграда, бидејќи градителот кој добил дозвола за надградба не г ...
ДУПЛИ ТРОШОК

ДУПЛИ ТРОШОК

Значи, и авион може да падне, ама ДУИ не смее да падне. ...
НАСКОРО ЌЕ СЕ РАСПРЕДЕЛАТ СТАНОВИТЕ ОД СОЦИЈАЛНАТА ЗГРАДА ВО ВЕЛЕС, КОЈА ПОЧНА ДА СЕ ГРАДИ ПРЕД ДВЕ И ПОЛ ГОДИНИ

НАСКОРО ЌЕ СЕ РАСПРЕДЕЛАТ СТАНОВИТЕ ОД СОЦИЈАЛНАТА ЗГРАДА ВО ВЕЛЕС, КОЈА ПОЧНА ДА СЕ ГРАДИ ПРЕД ДВЕ И ПОЛ ГОДИНИ

Станбената зграда наменета за социјално ранливите категории од Велес и Велешко наскоро треба да биде предадена за користење и Министерството за трансп ...
СМЕШНО Е ТВРДЕЊЕТО ДЕКА 17-КАТНИЦАТА ЈА ЗАГРОЗУВА ВОЕНА БОЛНИЦА, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЈАКИМОВСКИ ЗА ЗГРАДАТА ЗА 2.000 ЖИТЕЛИ СРЕДЕ БОЛНИЧКИ КОМПЛЕКС

СМЕШНО Е ТВРДЕЊЕТО ДЕКА 17-КАТНИЦАТА ЈА ЗАГРОЗУВА ВОЕНА БОЛНИЦА, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЈАКИМОВСКИ ЗА ЗГРАДАТА ЗА 2.000 ЖИТЕЛИ СРЕДЕ БОЛНИЧКИ КОМПЛЕКС

Градоначалникот на Општина Карпош Стевчо Јакимовски смета дека нема ништо спорно во изградбата на 17-катницата во болничкиот блок кај Градската општа ...
ДА СЕ ВОВЕДЕ ТУРИСТИЧКА ПОЛИЦИЈА ЗА ДА СЕ СПРЕЧИ ДИВОТО ИЗДАВАЊЕ СТАНОВИ ВО ОХРИД И СТРУГА, БАРА ХОТЕЛСКАТА АСОЦИЈАЦИЈА

ДА СЕ ВОВЕДЕ ТУРИСТИЧКА ПОЛИЦИЈА ЗА ДА СЕ СПРЕЧИ ДИВОТО ИЗДАВАЊЕ СТАНОВИ ВО ОХРИД И СТРУГА, БАРА ХОТЕЛСКАТА АСОЦИЈАЦИЈА

На брегот на Охридското Езеро има околу 40. 000 викенд станови кои се издаваат преку лето, а поголемиот дел од нив создаваат сива економија оти не се ...
ЛЕТОВО ПОД НАЕМ ЌЕ БИДАТ ДАДЕНИ НАД ИЛЈАДА СТАНОВИ ЗА ИСЕЛЕНИЦИТЕ ВО БИТОЛА, КИРИЈАТА Е ОД 350 ДО 1.000 ЕВРА

ЛЕТОВО ПОД НАЕМ ЌЕ БИДАТ ДАДЕНИ НАД ИЛЈАДА СТАНОВИ ЗА ИСЕЛЕНИЦИТЕ ВО БИТОЛА, КИРИЈАТА Е ОД 350 ДО 1.000 ЕВРА

Над илјада станови ова лето ќе бидат изнајмени во Битола од наши иселеници кои доаѓаат на одмор во родниот крај, што е скок во пазарот со недвижности ...
КРШЕЊЕТО ЅИДОВИ ВО СТАНОВИ МОЖЕ ДА ЈА НАРУШИ СТАБИЛНОСТА НА ЗГРАДАТА, А НАЈОПАСНИ СЕ НАДГРАДБИТЕ, ВЕЛАТ ОД ИЗИИС

КРШЕЊЕТО ЅИДОВИ ВО СТАНОВИ МОЖЕ ДА ЈА НАРУШИ СТАБИЛНОСТА НА ЗГРАДАТА, А НАЈОПАСНИ СЕ НАДГРАДБИТЕ, ВЕЛАТ ОД ИЗИИС

Надградби за неколку ката на стари згради не треба да се прават, а за уривање ѕидови во становите мора да се бара дозвола од Општината, вели директоро ...
12 СТАНАРИ ДОБИЈА КЛУЧЕВИ ОД ДОМОВИТЕ ВО НАСЕЛБАТА ЗА ЛИЦА СО НИСКИ ПРИХОДИ НА ХАБИТАТ ВО ВЕЛЕС

12 СТАНАРИ ДОБИЈА КЛУЧЕВИ ОД ДОМОВИТЕ ВО НАСЕЛБАТА ЗА ЛИЦА СО НИСКИ ПРИХОДИ НА ХАБИТАТ ВО ВЕЛЕС

Новите 12 станари ги добија клучевите од нивните домови во населбата Хабитат Македонија, која е изградена во Велес. Предадена на користење беше шестат ...
48 СОЦИЈАЛНО ЗАГРОЗЕНИ СЕМЕЈСТВА ВО ПРОБИШТИП ГИ ДОБИЈА КЛУЧЕВИТЕ ОД НОВИТЕ СТАНОВИ

48 СОЦИЈАЛНО ЗАГРОЗЕНИ СЕМЕЈСТВА ВО ПРОБИШТИП ГИ ДОБИЈА КЛУЧЕВИТЕ ОД НОВИТЕ СТАНОВИ

Четириесет и осум социјално загрозени семејства од Пробиштип денеска почнаа да се вселуваат во своите нови домови, во становите од зградата што се изг ...
СУДОТ ГИ ЗАМРЗНА ТРИТЕ СТАНА ВО „ПАНОРАМА РЕЗИДЕНС“ КОИ СПОРЕД КАМЧЕВ И ОБВИНИТЕЛСТВОТО СЕ НА ГРУЕВСКИ

СУДОТ ГИ ЗАМРЗНА ТРИТЕ СТАНА ВО „ПАНОРАМА РЕЗИДЕНС“ КОИ СПОРЕД КАМЧЕВ И ОБВИНИТЕЛСТВОТО СЕ НА ГРУЕВСКИ

Предлогот на обвинителката Лиле Стефанова за одземање на имот на фирмата „ССИ инвестмент“, на чие име гласат трите апартмана на Никола Груевски во „Па ...
1 2 10 / 18 НАПИСИ