Таг: Струга

1 2 3 27 10 / 266 НАПИСИ
СТРУШКИОТ ДРЖАВЕН ПРАВОБРАНИТЕЛ АСТРИТ СЕЛИМИ ОБВИНЕТ ЗА ТЕПАЧКА СО НАНЕСУВАЊЕ ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ НА ДЕТЕ

СТРУШКИОТ ДРЖАВЕН ПРАВОБРАНИТЕЛ АСТРИТ СЕЛИМИ ОБВИНЕТ ЗА ТЕПАЧКА СО НАНЕСУВАЊЕ ТЕШКИ ТЕЛЕСНИ ПОВРЕДИ НА ДЕТЕ

Основното јавно обвинителство Струга поднесе Обвинителен предлог против пет лица за кривично дело – Учество во тепачка од член 132 став 1 во врска со ...
РАМИЗ МЕРКО ОБВИНЕТ ДЕКА НЕЗАКОНСКИ ДАЛ ДОЗВОЛА ЗА ГРАДБА НА КАТ СО СПА ЦЕНТАР И ХОТЕЛСКИ АПАРТМАНИ ОД 720 ИЛЈАДИ ЕВРА КАЈ БАЗЕНОТ НА ХОТЕЛОТ „ДРИМ“, ОБВИНЕТИ СЕ И ГРАДЕЖНИ ЕКСПЕРТИ ЗА ДАВАЊЕ ЛАЖЕН ИСКАЗ

РАМИЗ МЕРКО ОБВИНЕТ ДЕКА НЕЗАКОНСКИ ДАЛ ДОЗВОЛА ЗА ГРАДБА НА КАТ СО СПА ЦЕНТАР И ХОТЕЛСКИ АПАРТМАНИ ОД 720 ИЛЈАДИ ЕВРА КАЈ БАЗЕНОТ НА ХОТЕЛОТ „ДРИМ“, ОБВИНЕТИ СЕ И ГРАДЕЖНИ ЕКСПЕРТИ ЗА ДАВАЊЕ ЛАЖЕН ИСКАЗ

Основното јавно обвинителство Струга поднесе Обвинителен акт против градоначалникот на Струга Рамиз Мерко и уште 10 физички и едно правно лице, во врс ...
ДА СЕ ОТФРЛИ ОБВИНЕНИЕТО ЗА НАБАВКАТА НА „АУДИ А6“ ОД 67.000 ЕВРА ОТИ ИЗМИНАА ПОВЕЌЕ ОД 5 ГОДИНИ, БАРА ОДБРАНАТА НА МЕРКО

ДА СЕ ОТФРЛИ ОБВИНЕНИЕТО ЗА НАБАВКАТА НА „АУДИ А6“ ОД 67.000 ЕВРА ОТИ ИЗМИНАА ПОВЕЌЕ ОД 5 ГОДИНИ, БАРА ОДБРАНАТА НА МЕРКО

Во Основниот суд во Струга денеска продолжи судскиот процес против струшкиот градоначалник Рамиз Мерко, за набавката на луксузниот автомобил „ауди А6“ ...
ДО РЕСТОРАНОТ „АПОЛОНИЈА“ ВО СТРУГА НИКНУВА НОВA ДИВОГРАДБА, И ПОКРАЈ КРИВИЧНАТА ПРИЈАВА ПОСТАВЕНИ СЕ БЕТОНСКА ПЛОЧА И МЕТАЛНА КОНСТРУКЦИЈА

ДО РЕСТОРАНОТ „АПОЛОНИЈА“ ВО СТРУГА НИКНУВА НОВA ДИВОГРАДБА, И ПОКРАЈ КРИВИЧНАТА ПРИЈАВА ПОСТАВЕНИ СЕ БЕТОНСКА ПЛОЧА И МЕТАЛНА КОНСТРУКЦИЈА

На самото крајбрежје во Струга, на само 20 метри од Охридското Езеро, во близина на изградениот угостителски објект „Аполонија“, никнува нов објект, и ...
ВО СТРУГА ЌЕ СЕ СТУДИРА МЕДИЦИНА, УНИВЕРЗИТЕТОТ НА МЕРКО ДОБИ ДОЗВОЛА ОД МИНИСТЕРОТ ШАЌИРИ

ВО СТРУГА ЌЕ СЕ СТУДИРА МЕДИЦИНА, УНИВЕРЗИТЕТОТ НА МЕРКО ДОБИ ДОЗВОЛА ОД МИНИСТЕРОТ ШАЌИРИ

Меѓународниот универзитет во Струга, зад кој стои струшкиот градоначалник Рамиз Мерко, добива нова образовна гранка, Факултет за здравствени науки. Ва ...
ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО ПРОТИВ МЕРКО, НА СУДОТ И ОБВИНИТЕЛСТВОТО ИМ ТРЕБАЛО ВРЕМЕ ДА ГИ РАЗГЛЕДААТ НОВИТЕ ДОКАЗИ НА ОДБРАНАТА

ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО ПРОТИВ МЕРКО, НА СУДОТ И ОБВИНИТЕЛСТВОТО ИМ ТРЕБАЛО ВРЕМЕ ДА ГИ РАЗГЛЕДААТ НОВИТЕ ДОКАЗИ НА ОДБРАНАТА

Во Основниот суд во Струга денеска повторно беше одложена главната расправа за судскиот процес против струшкиот градоначалник Рамиз Мерко, за набавкат ...
ПРОДОЛЖУВА ДА СЕ УНИШТУВА КРАЈБРЕЖЈЕТО НА СТРУГА, ОБВИНИТЕЛСТВОТО 3 ГОДИНИ НЕ ПОСТАПУВА ПО КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА УЗУРПАЦИЈА НА ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ

ПРОДОЛЖУВА ДА СЕ УНИШТУВА КРАЈБРЕЖЈЕТО НА СТРУГА, ОБВИНИТЕЛСТВОТО 3 ГОДИНИ НЕ ПОСТАПУВА ПО КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА УЗУРПАЦИЈА НА ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ

Крајбрежјето на Струга и понатака се уништува и узурпира. Во близина на изградениот угостителски објект „Аполонија“ на само 20 метри од Охридското езе ...
ОПШТИНСКАТА ЗГРАДА ВО СТРУГА ДОБИ СПОМЕН-ПЛОЧА ИСПИШАНА НА АЛБАНСКИ ЈАЗИК СО КОЈА СЕ ВЕЛИЧА ФАШИСТИЧКАТА ОКУПАЦИЈА

ОПШТИНСКАТА ЗГРАДА ВО СТРУГА ДОБИ СПОМЕН-ПЛОЧА ИСПИШАНА НА АЛБАНСКИ ЈАЗИК СО КОЈА СЕ ВЕЛИЧА ФАШИСТИЧКАТА ОКУПАЦИЈА

Старата зграда на основното училиште „Браќа Миладиновци“ во Струга, каде по реконструкцијата се смести Општината, доби спомен-плоча испишана само на а ...
УДРИЛ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ВО СТРУШКАТА БОЛНИЦА ОТИ МУ РЕКЛА ДА ЈА ИЗГАСИ ЦИГАРАТА, ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР

УДРИЛ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА ВО СТРУШКАТА БОЛНИЦА ОТИ МУ РЕКЛА ДА ЈА ИЗГАСИ ЦИГАРАТА, ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР

Основното јавно обвинителство Струга бара притвор за 52-годишен жител на Велешта кој физички нападнал медицинска сестра на Одделот за хирургија при Ст ...
ПОВЕЌЕ ОД ДВЕ ГОДИНИ ФАЛАТ ПЕДИЈАТРИ ВО ОХРИД, ТРОЈЦА ЛЕКАРИ ПРЕГЛЕДУВААТ И ДО 70 ДЕЦА ДНЕВНО, В БОЛНИЦА СЕ НОСАТ ВО СТРУГА

ПОВЕЌЕ ОД ДВЕ ГОДИНИ ФАЛАТ ПЕДИЈАТРИ ВО ОХРИД, ТРОЈЦА ЛЕКАРИ ПРЕГЛЕДУВААТ И ДО 70 ДЕЦА ДНЕВНО, В БОЛНИЦА СЕ НОСАТ ВО СТРУГА

Во Општата болница во Охрид има недостиг на лекари анестезиолози, уролози, лекари фалат и во Одделот за трансфузиологија каде работи лекар кој е во пе ...
1 2 3 27 10 / 266 НАПИСИ