Таг: Струга

1 2 3 4 5 24 30 / 235 НАПИСИ
ЖИТЕЛ НА СТРУШКОТО СЕЛО ЛИВАДА ПРИВЕДЕН ПОРАДИ МАСАКРОТ НА БЕЗДОМНИТЕ КУЧИЊА ВО СТРУГА

ЖИТЕЛ НА СТРУШКОТО СЕЛО ЛИВАДА ПРИВЕДЕН ПОРАДИ МАСАКРОТ НА БЕЗДОМНИТЕ КУЧИЊА ВО СТРУГА

Шеесет и двегодишен жител на струшкото село Ливада се сомничи дека е сторител на масовното убиство на бездомни кучиња во Струга. Со огнено оружје вчер ...
ОПШТИНА СТРУГА СО 10.000 ЕВРА ЌЕ ГИ СТЕРИЛИЗИРА КУЧКИТЕ И КАСТРИРА КУЧИЊАТА СКИТНИЦИ

ОПШТИНА СТРУГА СО 10.000 ЕВРА ЌЕ ГИ СТЕРИЛИЗИРА КУЧКИТЕ И КАСТРИРА КУЧИЊАТА СКИТНИЦИ

Општина Струга во буџетот за 2023 предвиде 600.000 денари (10.000 евра) за решавање на проблемот со уличните кучиња. Следи постапка за избор на фирма ...
ПРИВАТНОТО СМЕСТУВАЊЕ ВО ОХРИД ИСПОЛНЕТО ЗА НОВА ГОДИНА, ПРАЗНИ ХОТЕЛИТЕ СО ТРИДНЕВНИ АРАНЖМАНИ ОД 250 ЕВРА

ПРИВАТНОТО СМЕСТУВАЊЕ ВО ОХРИД ИСПОЛНЕТО ЗА НОВА ГОДИНА, ПРАЗНИ ХОТЕЛИТЕ СО ТРИДНЕВНИ АРАНЖМАНИ ОД 250 ЕВРА

Туристите од соседството, Србија, Црна Гора, Хрватска, Грција, Албанија и дел домашни гости го исполнија приватното сместување во Охрид за новогодишни ...
НЕ СЕ ЗНАЕ КАДЕ Е МИЈАЛКОВ – УТРИНАВА НЕ БЕШЕ СПРОВЕДЕН ОД ЗАТВОРОТ ВО СТРУГА ЗА ПОВТОРЕНОТО СУДЕЊЕ ЗА „ТИТАНИК 2“, А БИЛ УРЕДНО ПОКАНЕТ

НЕ СЕ ЗНАЕ КАДЕ Е МИЈАЛКОВ – УТРИНАВА НЕ БЕШЕ СПРОВЕДЕН ОД ЗАТВОРОТ ВО СТРУГА ЗА ПОВТОРЕНОТО СУДЕЊЕ ЗА „ТИТАНИК 2“, А БИЛ УРЕДНО ПОКАНЕТ

Не стигна комбето за спровод од струшкиот затвор со обвинетиот Сашо Мијалков утринава во Основниот Кривичен суд Скопје, иако судот тврди дека била исп ...
УМОРНИ СМЕ, НО ЌЕ ГИ ЗГРИЖИМЕ СИТЕ ДЕЦА, ВЕЛАТ ПЕДИЈАТРИТЕ ОД СТРУШКАТА БОЛНИЦА И АПЕЛИРААТ ДА СЕ НАЈДАТ ЛЕКАРИ ЗА ОХРИД

УМОРНИ СМЕ, НО ЌЕ ГИ ЗГРИЖИМЕ СИТЕ ДЕЦА, ВЕЛАТ ПЕДИЈАТРИТЕ ОД СТРУШКАТА БОЛНИЦА И АПЕЛИРААТ ДА СЕ НАЈДАТ ЛЕКАРИ ЗА ОХРИД

На Детското одделение во Струшката болница состојбата е алармантна, оти има голем број болни деца кои доаѓаат на преглед од Охрид каде долг период нем ...
ОХРИД И СТРУГА ЌЕ БИДАТ УКРАСЕНИ И ОСВЕТЛЕНИ ЗА НОВА ГОДИНА ОТИ ОЧЕКУВААТ МНОГУ ГОСТИ

ОХРИД И СТРУГА ЌЕ БИДАТ УКРАСЕНИ И ОСВЕТЛЕНИ ЗА НОВА ГОДИНА ОТИ ОЧЕКУВААТ МНОГУ ГОСТИ

Плоштадите на Охрид и Струга ќе бидат украсени и осветлени за Нова година, и покрај енергетската и економска криза, но обете општини засега не објавув ...
ЗА НОВА ГОДИНА ПОВЕЌЕТО ХОТЕЛИ ВО ОХРИД И СТРУГА ЌЕ БИДАТ ЗАТВОРЕНИ, ОСТАНАТИТЕ ПОЛОВИЧНО ИСПОЛНЕТИ

ЗА НОВА ГОДИНА ПОВЕЌЕТО ХОТЕЛИ ВО ОХРИД И СТРУГА ЌЕ БИДАТ ЗАТВОРЕНИ, ОСТАНАТИТЕ ПОЛОВИЧНО ИСПОЛНЕТИ

Половина од капацитетите на охридско-струшката ривиера нема да работат за новогодишните и божиќните празници. Двојно е помал и интересот кај туристите ...
НИТУ ЕДНА ЖРТВА НА СЕМЕЈНО НАСИЛСТВО ОД СТРУШКО НЕ КОРИСТЕЛА УСЛУГИ НА ШЕЛТЕР ЦЕНТАРОТ ЗА ЗАШТИТА, ОСТАНУВААТ СО НАСИЛНИКОТ

НИТУ ЕДНА ЖРТВА НА СЕМЕЈНО НАСИЛСТВО ОД СТРУШКО НЕ КОРИСТЕЛА УСЛУГИ НА ШЕЛТЕР ЦЕНТАРОТ ЗА ЗАШТИТА, ОСТАНУВААТ СО НАСИЛНИКОТ

Ниту една жена жртва на семејно насилство од Струга и околината досега не користела услуги на Регионалниот шелтер центар за заштита во Охрид. Жртвите ...
СТРУЖАНИ СЕ ЖАЛАТ ДЕКА НЕМААТ ЧИСТА ВОДА ЗА ПИЕЊЕ, МЕРКО ВЕЛИ ДЕКА ПРОБЛЕМОТ ЌЕ СЕ РЕШИ СО ЗАМЕНАТА НА АЗБЕСТНИТЕ ЦЕВКИ

СТРУЖАНИ СЕ ЖАЛАТ ДЕКА НЕМААТ ЧИСТА ВОДА ЗА ПИЕЊЕ, МЕРКО ВЕЛИ ДЕКА ПРОБЛЕМОТ ЌЕ СЕ РЕШИ СО ЗАМЕНАТА НА АЗБЕСТНИТЕ ЦЕВКИ

Стружани се жалат дека пијат заматена вода, а плаќаат високи сметки на јавното претпријатие „Водовод“. Велат дека по врнежливо време водата од градски ...
ВО ОХРИД И СТРУГА МАСОВНО СЕ ГРАДИ, КОВАЧЕВСКИ ВЕЛИ ИНСПЕКЦИСКИТЕ СЛУЖБИ ДА ИЗЛЕЗАТ НА ТЕРЕН, А НЕ ДА ПИЈАТ КАФИЊА ПО КАНЦЕЛАРИИ

ВО ОХРИД И СТРУГА МАСОВНО СЕ ГРАДИ, КОВАЧЕВСКИ ВЕЛИ ИНСПЕКЦИСКИТЕ СЛУЖБИ ДА ИЗЛЕЗАТ НА ТЕРЕН, А НЕ ДА ПИЈАТ КАФИЊА ПО КАНЦЕЛАРИИ

Невладините организации алармираат за неспроведувањето на препораките на УНЕСКО, и дека ако државата продолжи со овој третман и меѓународната заедница ...
1 2 3 4 5 24 30 / 235 НАПИСИ