Таг: студио

МАКЕДОНСКИ МУЗИЧАРИ ВО ДУБАИ ЈА СВИРЕА МУЗИКАТА НА ОСКАРОВЕЦОТ РАХМАН ОД НАЈСКАПИОТ ИНДИСКИ ФИЛМ

МАКЕДОНСКИ МУЗИЧАРИ ВО ДУБАИ ЈА СВИРЕА МУЗИКАТА НА ОСКАРОВЕЦОТ РАХМАН ОД НАЈСКАПИОТ ИНДИСКИ ФИЛМ

Седумдесет и пет музичари од Македонскиот радио- симфониски оркестар ФАМЕС, кој во Скопје кој снима филмска музика за реномирани светски филмски студи ...
ФИЛХАРМОНИЈАТА ДОБИ ТЕХНИЧКА ДОЗВОЛА ЗА НОВ ПОЧЕТОК, ОТВОРАЊЕТО Е ВЕЧЕРВА

ФИЛХАРМОНИЈАТА ДОБИ ТЕХНИЧКА ДОЗВОЛА ЗА НОВ ПОЧЕТОК, ОТВОРАЊЕТО Е ВЕЧЕРВА

Новата сала на Македонската филхармонија денес претпладне ја доби дозволата за технички прием, и со тоа, вечерва во 20 часот, свечено и официјално ќе ...
ПОЛИЦИЈАТА 4 МЕСЕЦИ ГО ЧУВА ИТАЛИЈАНСКОТО АВИОНЧЕ ШТО ПАДНА КАЈ КОЖЛЕ

ПОЛИЦИЈАТА 4 МЕСЕЦИ ГО ЧУВА ИТАЛИЈАНСКОТО АВИОНЧЕ ШТО ПАДНА КАЈ КОЖЛЕ

Остатоците од авионот „пајпер“ на италијанскиот авиоклуб од Тревизо, уште не се кренати од местото на несреќата кај скопското село Кожле. Тие лежат та ...
3 / 3 НАПИСИ