Таг: субвенции

1 2 3 4 16 20 / 155 НАПИСИ
ЈСП НА ВОНРЕДНА СЕДНИЦА НА ПОЛНОЌ ДОБИ СУБВЕНЦИИ ЗА СКОПЈЕ ДА НЕ ОСТАНЕ БЕЗ ЈАВЕН ПРЕВОЗ

ЈСП НА ВОНРЕДНА СЕДНИЦА НА ПОЛНОЌ ДОБИ СУБВЕНЦИИ ЗА СКОПЈЕ ДА НЕ ОСТАНЕ БЕЗ ЈАВЕН ПРЕВОЗ

ЈСП „Скопје“ сепак доби субвенции од Град Скопје, откако на вонредна седница која се одржа доцна синоќа советниците од сите советнички групи гласаа „з ...
ОД 1 ЈАНУАРИ СКОПЈЕ ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ ЈАВЕН ПРЕВОЗ, СОВЕТНИЦИТЕ НЕ ИЗГЛАСАА ДА СЕ ДАДАТ СУБВЕНЦИИ НА ЈСП ОД 12 МИЛИОНИ ЕВРА

ОД 1 ЈАНУАРИ СКОПЈЕ ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ ЈАВЕН ПРЕВОЗ, СОВЕТНИЦИТЕ НЕ ИЗГЛАСАА ДА СЕ ДАДАТ СУБВЕНЦИИ НА ЈСП ОД 12 МИЛИОНИ ЕВРА

Советот на Град Скопје денеска не ја усвои одлуката за доделување субвенции на ЈСП „Скопје“ од 12 милиони евра и со тоа од први јануари ќе нема пари з ...
ЈСП ДОГОДИНА ЌЕ ДОБИЕ 12 МИЛИОНИ ЕВРА СУБВЕНЦИИ ОД ГРАД СКОПЈЕ

ЈСП ДОГОДИНА ЌЕ ДОБИЕ 12 МИЛИОНИ ЕВРА СУБВЕНЦИИ ОД ГРАД СКОПЈЕ

Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ догодина ќе добие 12 милиони евра субвенции од Град Скопје за да може нормално да работи. Со буџетот за 2023 ...
СЛОВЕНИЈА ЌЕ ДАВА СУБВЕНЦИИ ЗА ОТВОРАЊЕ АВИОНСКА ЛИНИЈА ЉУБЉАНА-СКОПЈЕ

СЛОВЕНИЈА ЌЕ ДАВА СУБВЕНЦИИ ЗА ОТВОРАЊЕ АВИОНСКА ЛИНИЈА ЉУБЉАНА-СКОПЈЕ

Словенечката влада објави дека ќе субвенционира авиокомпании со цел да ја подобри воздушната поврзаност на земјата следната година, а меѓу новите дест ...
ДРЖАВАТА ЌЕ СУБВЕНЦИОНИРА ЛЕТОВИ НА ПОВЕЌЕ АВИОКОМПАНИИ, НЕ САМО НА „ВИЗЕР“, ОБЈАВЕН НОВИОТ ОГЛАС

ДРЖАВАТА ЌЕ СУБВЕНЦИОНИРА ЛЕТОВИ НА ПОВЕЌЕ АВИОКОМПАНИИ, НЕ САМО НА „ВИЗЕР“, ОБЈАВЕН НОВИОТ ОГЛАС

Министерството за транспорт и врски објави јавен повик за субвенционирање на нови авиолинии од Меѓународниот аеродром Скопје и аеродромот Свети Апосто ...
„ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“ ДОБИ 400.000 ЕВРА СУБВЕНЦИИ ОД ГРАД СКОПЈЕ ОТИ НЕМА ПАРИ ЗА ПЛАТА, „ЛАЈКА“ 113.000 ЕВРА ЗА ДА ПЛАТИ СМЕТКИ

„ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“ ДОБИ 400.000 ЕВРА СУБВЕНЦИИ ОД ГРАД СКОПЈЕ ОТИ НЕМА ПАРИ ЗА ПЛАТА, „ЛАЈКА“ 113.000 ЕВРА ЗА ДА ПЛАТИ СМЕТКИ

Пола милион евра се пренаменија од буџетот на Град Скопје за субвенции на јавните претпријатија „Паркови и зеленило“ и „Лајка“. На денешната вонредна ...
ОД ОВОЈ МЕСЕЦ НЕМА СУБВЕНЦИИ ЗА ПРИДОНЕСИ ЗА ЗГОЛЕМЕНА ПЛАТА ДО 6.000 ДЕНАРИ, ШТО ГИ ВОВЕДЕ ВЛАДАТА НА ЗАЕВ

ОД ОВОЈ МЕСЕЦ НЕМА СУБВЕНЦИИ ЗА ПРИДОНЕСИ ЗА ЗГОЛЕМЕНА ПЛАТА ДО 6.000 ДЕНАРИ, ШТО ГИ ВОВЕДЕ ВЛАДАТА НА ЗАЕВ

Државата од овој месец не ги субвенционира придонесите за социјално осигурување за зголемување на платите на вработените во приватните фирми. Од први ...
ШТИПСКИОТ СОВЕТ БАРА ОД ВЛАДАТА 1,3 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА СУБВЕНЦИОНИРАЊЕ НА СТРУЈАТА ЗА ГРАЃАНИТЕ

ШТИПСКИОТ СОВЕТ БАРА ОД ВЛАДАТА 1,3 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА СУБВЕНЦИОНИРАЊЕ НА СТРУЈАТА ЗА ГРАЃАНИТЕ

Советот на Општина Штип го прифати предлогот на владејачкото мнозинство за субвенционирање со 80 милиони денари (1,3 милиони евра) како помош од Влада ...
НА КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА, ГРАД СКОПЈЕ УТРЕ ЌЕ ОБЈАВИ ОГЛАС ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ВЕЛОСИПЕДИ И ТРОТИНЕТИ

НА КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА, ГРАД СКОПЈЕ УТРЕ ЌЕ ОБЈАВИ ОГЛАС ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ВЕЛОСИПЕДИ И ТРОТИНЕТИ

Од утре ќе може да се аплицира за субвенции за велосипеди и електрични тротинети во Град Скопје. Со доцнење од 4 месеци и на крајот на летната сезона, ...
ОВЧАРИТЕ НАЈАВИЈА ПРОТЕСТ ОТИ УШТЕ НЕ ГИ ДОБИЛЕ СУБВЕНЦИИТЕ ЗА МИНАТАТА ГОДИНА

ОВЧАРИТЕ НАЈАВИЈА ПРОТЕСТ ОТИ УШТЕ НЕ ГИ ДОБИЛЕ СУБВЕНЦИИТЕ ЗА МИНАТАТА ГОДИНА

Сточарите кои одгледуваат овци се незадоволни оти уште не ги добиле субвенциите за 2021 година и ако сите рокови за исплата се поминати . Велат дека и ...
1 2 3 4 16 20 / 155 НАПИСИ