Таг: свадба

1 2 3 5 10 / 44 НАПИСИ
100-ГОДИШЕН ВЕТЕРАН ОД ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА НАПРАВИ СВАДБА БЛИЗУ ПЛАЖИТЕ ОД ДЕНОТ Д ВО НОРМАНДИЈА

100-ГОДИШЕН ВЕТЕРАН ОД ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА НАПРАВИ СВАДБА БЛИЗУ ПЛАЖИТЕ ОД ДЕНОТ Д ВО НОРМАНДИЈА

100-годишен ветеран од Втората светска војна направи свадба близу плажите во Франција, каде што пред 80 години се истоварија сојузничките војници на Д ...
СВЕТСКИТЕ БОГАТАШИ ДОЈДОА ВО ИНДИЈА НА ТРИДНЕВНА ПРЕДБРАЧНА ГАЛА ЗА СИН МУ НА НАЈБОГАТИОТ ЧОВЕК ВО АЗИЈА МУКЕШ АМБАНИ

СВЕТСКИТЕ БОГАТАШИ ДОЈДОА ВО ИНДИЈА НА ТРИДНЕВНА ПРЕДБРАЧНА ГАЛА ЗА СИН МУ НА НАЈБОГАТИОТ ЧОВЕК ВО АЗИЈА МУКЕШ АМБАНИ

Кога синот на најбогатиот човек во Азија се жени, татко му прави тридневнa предбрачнa гала забава четири месеци пред вистинската свадба. Тајкуни од це ...
ОГНОМЕТ ПРЕДИЗВИКА ПОЖАР НА СВАДБА ВО ИРАК, ПОВЕЌЕ ОД 100 МРТВИ

ОГНОМЕТ ПРЕДИЗВИКА ПОЖАР НА СВАДБА ВО ИРАК, ПОВЕЌЕ ОД 100 МРТВИ

Повеќе од 100 луѓе загинаа, а 150 се повредени откако избувнал пожар на свадбена церемонија во централен Ирак. Одделот за здравство на провинцијата Ни ...
ОБВИНИТЕЛОТ ИСЛАМ АБАЗИ СЕ СЛИКАЛ СО БЕЈТА АТЕР ЗА МАЈКА МУ, ЗАШТО БИЛЕ ПОЗНАНИЦИ ОД ИСТ ГРАД, А ЗА ФОТОГРАФИЈАТА СО БРАТОТ НА АХМЕТИ КАЖА ДЕКА Е САМО СВАДБАРСКА

ОБВИНИТЕЛОТ ИСЛАМ АБАЗИ СЕ СЛИКАЛ СО БЕЈТА АТЕР ЗА МАЈКА МУ, ЗАШТО БИЛЕ ПОЗНАНИЦИ ОД ИСТ ГРАД, А ЗА ФОТОГРАФИЈАТА СО БРАТОТ НА АХМЕТИ КАЖА ДЕКА Е САМО СВАДБАРСКА

Новоизбраниот Обвинител за гонење на организиран криминал и корупција Ислам Абази денеска дообјасни дека со Невзат Бејта од ДУИ случајно се сретнал на ...
ВЕЛЕШКИ ПРИКАЗНИ – СВАДБАТА ДОЦНЕЛА ОТИ МАТИЧАРОТ ОТИШОЛ ДА ГЛЕДА РАКОМЕТ, МЛАДЕНЦИТЕ И СВАТОВИТЕ ГО БАРАЛЕ ПРЕКУ РАЗГЛАС

ВЕЛЕШКИ ПРИКАЗНИ – СВАДБАТА ДОЦНЕЛА ОТИ МАТИЧАРОТ ОТИШОЛ ДА ГЛЕДА РАКОМЕТ, МЛАДЕНЦИТЕ И СВАТОВИТЕ ГО БАРАЛЕ ПРЕКУ РАЗГЛАС

Во 1967, свадбата на велешанецот Ангел Шалев доцнела оти матичарот го немало во канцеларија - наместо на работно место, тој бил да гледа ракомет, во в ...
ПРЕМИЕРКАТА АРДЕРН ЈА ОТКАЖА СВАДБАТА ОТКАКО ВОВЕДЕ НОВИ КОРОНАМЕРКИ ВО НОВ ЗЕЛАНД

ПРЕМИЕРКАТА АРДЕРН ЈА ОТКАЖА СВАДБАТА ОТКАКО ВОВЕДЕ НОВИ КОРОНАМЕРКИ ВО НОВ ЗЕЛАНД

Премиерката на Нов Зеланд, Џесинда Ардерн, ја откажа својата венчавка откако воведе нови коронамерки во земјата поради ширењето на омикрон. Во целата ...
ПРЕКИНАТА СВАДБА ВО СКОПЈЕ, ГОСТИТЕ НЕ БИЛЕ ВАКЦИНИРАНИ, ЗАТВОРЕНИ ТРИ КАФЕАНИ ОТИ ПРИМАЛЕ НЕВАКЦИНИРАНИ ГОСТИ

ПРЕКИНАТА СВАДБА ВО СКОПЈЕ, ГОСТИТЕ НЕ БИЛЕ ВАКЦИНИРАНИ, ЗАТВОРЕНИ ТРИ КАФЕАНИ ОТИ ПРИМАЛЕ НЕВАКЦИНИРАНИ ГОСТИ

Три угостителски објекти се затворени бидејќи примале невакцинирани гости. Пазарниот инспекторат во изминативе десетина дена откако на сила стапија ме ...
24-ГОДИШНИОТ РЕСЕНЧАНЕЦ КОЈ ПОЧИНА ОД КОВИД-19 ИЗЛЕГОЛ ОД БОЛНИЦА НА СВОЈА ОДГОВОРНОСТ, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

24-ГОДИШНИОТ РЕСЕНЧАНЕЦ КОЈ ПОЧИНА ОД КОВИД-19 ИЗЛЕГОЛ ОД БОЛНИЦА НА СВОЈА ОДГОВОРНОСТ, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

24-годишното момче од Ресен  кое почина од ковид-19, си заминало од болница на своја одговорност иако не било во добра состојба, велат од Министерство ...
ТЕТОВЦИ НАПРАВИЛЕ СВАДБА ИАКО МЛАДОЖЕНЕЦОТ, НЕВЕСТАТА И ЦЕЛОТО СЕМЕЈСТВОТО БИЛЕ ПОЗИТИВНИ НА БРЗИТЕ КОВИД ТЕСТОВИ

ТЕТОВЦИ НАПРАВИЛЕ СВАДБА ИАКО МЛАДОЖЕНЕЦОТ, НЕВЕСТАТА И ЦЕЛОТО СЕМЕЈСТВОТО БИЛЕ ПОЗИТИВНИ НА БРЗИТЕ КОВИД ТЕСТОВИ

Младоженци од Тетово направиле свадба иако обајцата сосе целото смејство биле позитивни на брзите ковид тесови, вели тетовскиот доктор Илчо Ефкоски. ...
ПОЛИЦИЈАТА ПРЕКИНА СВАДБА ВО КОЧАНИ, ПРИВЕДЕНИ ПЕТ СВАДБАРИ

ПОЛИЦИЈАТА ПРЕКИНА СВАДБА ВО КОЧАНИ, ПРИВЕДЕНИ ПЕТ СВАДБАРИ

Полицијата денеска прекинала сведба во Кочани. Околу 14 часот во ОВР Кочани било пријавено организирање свадбена прослава на улица Шукри Шаин. По приј ...
1 2 3 5 10 / 44 НАПИСИ