Таг: свадба

1 2 3 4 30 / 40 НАПИСИ
СИНОТ И РОДНИНА НА ПРАТЕНИКОТ ОД ДУИ ЏЕВАД АДЕМИ ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ ВО ПУКАЊЕ НА СВАДБА ВО МАЛА РЕЧИЦА

СИНОТ И РОДНИНА НА ПРАТЕНИКОТ ОД ДУИ ЏЕВАД АДЕМИ ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ ВО ПУКАЊЕ НА СВАДБА ВО МАЛА РЕЧИЦА

Синот на пратеникот на ДУИ Џевад Адеми и негов роднина се повредени на свадба во Мала Речица од испукани куршуми. Инцидентот се случил синоќа околу 22 ...
ЗА ЕДНА ДЕЦЕНИЈА ВО БИТОЛА ГОДИШНО ИМА СТОТИНА БРАКОВИ ПОМАЛКУ

ЗА ЕДНА ДЕЦЕНИЈА ВО БИТОЛА ГОДИШНО ИМА СТОТИНА БРАКОВИ ПОМАЛКУ

За десетина години, бројот на склучени бракови во Битола е намален за стотина, а оној на разводи зголемен за дваесетина. Според податоците објавени ...
СЕ ОЖЕНИ ФУДБАЛЕРОТ МЕСУТ ОЗИЛ И ГО ВИКНА ЕРДОГАН ДА МУ БИДЕ КУМ

СЕ ОЖЕНИ ФУДБАЛЕРОТ МЕСУТ ОЗИЛ И ГО ВИКНА ЕРДОГАН ДА МУ БИДЕ КУМ

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган беше кум на свадбата на поранешниот германски репрезентативец Месут Озил, што се одржа во луксузен хотел во Ис ...
ПУТИН ТАНЦУВАШЕ СО АВСТРИСКАТА МИНИСТЕРКА КНАЈСЕЛ НА НЕЈЗИНАТА СВАДБА ПРЕД СРЕДБАТА СО МЕРКЕЛ

ПУТИН ТАНЦУВАШЕ СО АВСТРИСКАТА МИНИСТЕРКА КНАЈСЕЛ НА НЕЈЗИНАТА СВАДБА ПРЕД СРЕДБАТА СО МЕРКЕЛ

Рускиот претседател Владимир Путин денеска дојде на свадбата на австриската министерка за надворешни работи Карин Кнајсел, која доби многу критики што ...
ПУТИН ДОАЃА НА СВАДБАТА НА АВСТРИСКАТА МИНИСТЕРКА ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

ПУТИН ДОАЃА НА СВАДБАТА НА АВСТРИСКАТА МИНИСТЕРКА ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ

Владимир Путин ќе присуствува на утрешната свадба на австриската министерка за надворешни работи Карин Кнајсел, што предизвика гнев меѓу критичарите, ...
ВО ТЕТОВСКО НА СВАДБИ СЕ ПУКА КАКО НА ФРОНТ, ПОЛИЦИЈАТА НЕ КАЗНУВА

ВО ТЕТОВСКО НА СВАДБИ СЕ ПУКА КАКО НА ФРОНТ, ПОЛИЦИЈАТА НЕ КАЗНУВА

И покрај бројните апели на тетовската полиција и граѓаните, во тетовско и понатаму се слушаат зачестени пукотници од огнено оружје при семејните весел ...
СВЕЧЕНА ЗАКЛЕТВА НА НОВАТА ДИК В ПОНЕДЕЛНИК, СПИКЕРОТ ЏАФЕРИ Е НА КОМЕМОРАЦИЈА И НА СВАДБА

СВЕЧЕНА ЗАКЛЕТВА НА НОВАТА ДИК В ПОНЕДЕЛНИК, СПИКЕРОТ ЏАФЕРИ Е НА КОМЕМОРАЦИЈА И НА СВАДБА

Членовите на новата Државна изборна комисија место утринава, свечена заклетва ќе дадат в понеделник. Причината е итно службено отсуство на претседател ...
ИСЕЛЕНИЦИ ОД ГЕРМАНИЈА ПО ПОЛА ВЕК ЈА ВРАТИЈА ТРАДИЦИОНАЛНАТА СВАДБА ВО ПИПЕРОВО  

ИСЕЛЕНИЦИ ОД ГЕРМАНИЈА ПО ПОЛА ВЕК ЈА ВРАТИЈА ТРАДИЦИОНАЛНАТА СВАДБА ВО ПИПЕРОВО  

Во подножјето на планината Серта каде се наоѓа селото Пиперово, вчера и денеска зурли и тапани ечат и се вие оро. Општонародната веселба се случува по ...
ЃУБРЕ ОД ТЕТОВО ПОДАРОК ЗА МЛАДОЖЕНЕЦОТ И НЕВЕСТАТА НА ЕКО СВАДБА

ЃУБРЕ ОД ТЕТОВО ПОДАРОК ЗА МЛАДОЖЕНЕЦОТ И НЕВЕСТАТА НА ЕКО СВАДБА

Необична „свадба“ се случуваше на градскиот плоштад во Тетово, ечеа зурли и тапани, се виеја ора, многу свадбари, дојдени од сите страни, им посакуваа ...
ПРИНЦОТ ХАРИ ЌЕ СЕ ЖЕНИ НА ПРОЛЕТ

ПРИНЦОТ ХАРИ ЌЕ СЕ ЖЕНИ НА ПРОЛЕТ

Британското кралско семејство го очекува нова свадба во 2018 година, откако принцот Хари објави дека ќе се жени. Како што беше објавено од кралскат ...
1 2 3 4 30 / 40 НАПИСИ