Таг: свадба

1 2 3 4 5 40 / 41 НАПИСИ
ПРИНЦОТ ХАРИ ЌЕ СЕ ЖЕНИ НА ПРОЛЕТ

ПРИНЦОТ ХАРИ ЌЕ СЕ ЖЕНИ НА ПРОЛЕТ

Британското кралско семејство го очекува нова свадба во 2018 година, откако принцот Хари објави дека ќе се жени. Како што беше објавено од кралскат ...
СЕРЕНА ВИЛИЈАМС ПРАВЕШЕ СВАДБА ВО ЊУ ОРЛЕАНС

СЕРЕНА ВИЛИЈАМС ПРАВЕШЕ СВАДБА ВО ЊУ ОРЛЕАНС

Тениската супер ѕвезда Серена Вилијамс (36) се омажи со соосновачот на Редит Алексис Оханиан (34) во четвртокот вечер на приватна свадбена церемонија ...
КРИВИЧНА ЗА КОМАНДИРОТ ШТО МУ ПОЗАЈМИ ПОЖАРНА НА КОЛЕГА ДА ОДИ ПО НЕВЕСТАТА

КРИВИЧНА ЗА КОМАНДИРОТ ШТО МУ ПОЗАЈМИ ПОЖАРНА НА КОЛЕГА ДА ОДИ ПО НЕВЕСТАТА

За минатонеделното користење противпожарно возило во Радовиш за свадбена церемонија, струмичката полиција преку надворешната канцеларија во Радовиш по ...
ОТИДЕ ПО НЕВЕСТА ВО РАДОВИШ СО ПОЖАРНА ПОДАРОК ОД БРИТАНИЈА

ОТИДЕ ПО НЕВЕСТА ВО РАДОВИШ СО ПОЖАРНА ПОДАРОК ОД БРИТАНИЈА

Заменик командирот на радовишката противпожарна единица Александар Кулашик вчера правел свадба, а по невестата заминал со противпожарно возило марка „ ...
УБИЕНО МОМЧЕ НА СВАДБА ВО ЛИПКОВО

УБИЕНО МОМЧЕ НА СВАДБА ВО ЛИПКОВО

Деветнесетгодишниот Б.Х. е убиен синоќа на семејна веселба во селото Липково. Трагедијата се случила околу 23 часот во дворот на куќата каде што се од ...
МЕСИ СЕ ОЖЕНИ СО ЉУБОВТА ОД ДЕТСТВОТО АНТОНЕЛА РОКУЦО

МЕСИ СЕ ОЖЕНИ СО ЉУБОВТА ОД ДЕТСТВОТО АНТОНЕЛА РОКУЦО

Суперѕвездата на „Барселона“ и Аргентина Лионел Меси синоќа се ожени со неговата љубов од детството Антонела Рокуцо, во неговиот роден град Росарио. Н ...
ЏАБЕ ПАНИКА, СВАДБИ ЌЕ ИМА И БЕЗ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ

ЏАБЕ ПАНИКА, СВАДБИ ЌЕ ИМА И БЕЗ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ

Матичните служби ќе склучуваат бракови и по 15 мај кога истекува мандатот на советниците и покрај вчерашното предупредување од скопскиот градоначалник ...
АНА ИВАНОВИЌ НЕМА ПОБЕДА ОТКАКО СЕ ОМАЖИ ЗА ШВАЈНШТАЈГЕР

АНА ИВАНОВИЌ НЕМА ПОБЕДА ОТКАКО СЕ ОМАЖИ ЗА ШВАЈНШТАЈГЕР

Српската тенисерка Ана Ивановиќ претрпе пораз во првото коло на Ју-Ес Опен од Дениса Алертова, но настојува дека нема да се повлече од тенисот. Таа ин ...
ДЕТЕ НА ВОЗРАСТ ОД 12-14 ГОДИНИ Е БОМБАШОТ САМОУБИЕЦ КОЈ УБИ НАД 50 ЛУЃЕ ВО ТУРЦИЈА

ДЕТЕ НА ВОЗРАСТ ОД 12-14 ГОДИНИ Е БОМБАШОТ САМОУБИЕЦ КОЈ УБИ НАД 50 ЛУЃЕ ВО ТУРЦИЈА

Самоубиствениот бомбашки напад во турскиот град Газиантеп во кој загинаа над 50 луѓе бил извршен од дете на возраст помеѓу 12 и 14 години, соопшти тур ...
МВР ЌЕ ЈА ИСПИТА СЕКРЕТАРКАТА НА НАЧАЛНИКОТ ШТО ПУКАЛА НА СВАДБА

МВР ЌЕ ЈА ИСПИТА СЕКРЕТАРКАТА НА НАЧАЛНИКОТ ШТО ПУКАЛА НА СВАДБА

Секторот за внатрешна контрола ќе испитува зошто на сопствената свадба пукала Марија Ристеска Калешковска, секретарката на началникот на униформиранат ...
1 2 3 4 5 40 / 41 НАПИСИ